Všechny komentáře k článku:ATI Radeon HD 4830 je tady

Střední třída

Myslím si, že v celku povedená grafika, která skvěle konkuruje v týdle třídě Nvidea a taky dobrá cena.

 

@rehhi: Jak říkáš, je to poslední segment, kde do dneska ATI neměla moc co nabídnout, ale teď mají kompletní nabídku skrz celý segment...

 

@cacanovotny: Jo ATI holt vrací úder. Co dobře rozjela s řadou 3xxx teď kompletně završuje řadou 4xxx, kde má ve všech (samozřejmě až bude dostupná 4830) segmentech kartu minimálně stejně dobrou jako Nvidia, ale za nižší cenu, což je pro nás zákazníky jenom dobře. Sice jsem fanda ATI, ale teď zase držim palce Nvidii, aby se jí podařilo kontrovat, aby ATI nezaspala na vavřínech.

 

@vaclaw: Pořádná a vyrovnaná konkurence je pro zdravý trha (a tím pádem i pro nás, zákazníky) to nejlepší. Máš pravdu v tom, že zaspat na vavřínech se hodně nevyplácí :)

 

@rehhi: Tak rozhodně je to povedená grafika o tom nejní pochyb a ono už poměrně dlouho dobu ATI konkuruje Nvidii a kor cenově jak uvádíš...

 

@Lenochod: Jo konkuruje, ale kdyz NVidie vydala 8800, tak ATi trosku tapala. Hlavne karty rady HD2xxx byly desny. Protoze HD2600XT mela stejnej vykon, jako o 2 roky starsi 1950Pro a HD2900XT byla zase priserne draha... Nicmene ted zase tape NVidie:) Tak 4830 je hodne pekna karta! Jestli pude pod 3K, tak neni lepsi volba...

 

@pjenkys: HD2600XT měla sice stejnej výkon jako x1950Pro, ale pořád byla lepší a levnější než 8600GT. A za cenu do 1000,- to je pořád dobrá volba pro ne-hráče.
Jinak 4830 bych nepovažoval za střední třídu, pořád je to dost výkonná herní grafika. Za střední třídu bych považoval 46xx.

 

@Koumák: nvm mě se tak grafika neliby mam k ni odpor mě se liby iNvidia

 

@cardakarel: Tak ty si chytrý chlapec..:) Jinak grafika velice pěkná, výkonem nad gf 9800gt a určitě za levnější peníz. Uvidíme podle ceny, jestli nepůjdou na dračku spíše tyhle grafiky místo hd 4850, i když ty jsou taky parádní..:)

 

@Koumák: Dnes jo, protoze stoji kolem ty tisicovky. Ale v ty dobe kdy byla vydana mela dost mizerny pomer cena/vykon a 2900XT ho mela jeste horsi, protoze stala asi 12000Kc. Nic mezi pokud vim, tak nebylo. Jen 1950XT a XTX, ale ty nemely ani DX10, ani dekoder videa a cena taky nebyla nejlepsi...

 

@pjenkys: Možná se zeptám blbě, ale jakej je protějšek týhle karty? Myslím jako čim tomuhle může konkurovat nvidia? 9600? 9500?

 

@jakubmokris: Výkonem se nejvíce blíží 8800GT a 9800GT. Popravdě řečeno, nVidia moc konkurovat nemůže :-) Jejich jediná zajímavá karta z hlediska cena/výkon je 9600GT.

 

Další výrobce

od společnosti MSI, která připravuje též 4830 karty, více zde - http://www.zive.cz/Bleskovky/MSI-ctyri-graficke-karty-Radeon-HD-4830-pokazde-jinak/sc-4-a-144210/default.aspx

 

@MCarek: Zde je rozsáhlá recenze s testy Radeonu HD 4830 od výrobce PowerColor:
http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_4830/1.htmlDalší výrobci Force3D a GeCube:
http://www.svethardware.cz/art_doc-EEB6D70775CD5BD9C12574F100371CB8.html

 

Velmi dobre OC moznostu karty

575Mhz v zakladu neni mnoho a co sem cetl recenze a fora neni problem dostat kartu na 700Mhz na jadre a vys tj 125-150Mhz nad ramec def taktů coz je velmi dobre. Tj je zde dost dobra volba koupe. I z hlediska CROSSU to vypada zajimave koupi se 2 karty za nakych 5500-6000Kc Nataktujete a uz nejste moc daleko od vykonu HD4870X2 :) nad vykon GTX280 se dostanete 100%.Jestli se cena ustali na 250-2800kc s DPH bude to hit letosnich vanoc o tom neni pochyb.

 

@stratos.: Hit nižší střední třídy?

 

@jakubmokris: po pretaktovani dohani i HD4850 coz je peknej mainstream. ale musi zlevnit no treba PALIT HD4850 muzu mit uz za 3300kc s DPH a HD3830 o 400 stovky levneji coz neni nic moc ty 400,- bych si radsi na tu HD4850 priplatil. VO zatim sponuji ceny prootze je spatna dostupnost za mesic se to 100% uklidni a ceny klesnou o 5stovek

 

Cena

Myslím, že bude hodně záležet na ceně, nechme se (mile?) překvapit. Pak se uvidí, ale každopádně vypadá nadějně a snad to cenou nezabijou.

 

@miksm: Jj, je důležitý, aby si ATI sama nekonkurovala tím, že dá cenu jenom lehce pod 4850, protože pak už by se zase vyplatilo koupit 4850, ale naštěstí to vypadá nadějně.

 

@vaclaw: Pánové cena je již nějaký čas na czc uvedena,tady ji máte v prvné kráse v nabýtce CZC http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60746.

 

@michal tomastik: "v prvné kráse v nabýtce" no tady tedy dostává čeština strašně na ***** :-/

 

@miksm: Já si myslím, že cena je super

 

TESTY ATI Radeon HD 4830 – 9800GT dostává silnou konkurenci

celý test naleznete zde http://www.ddworld.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1554&Itemid=99999999

 

@Anonymní uživatel: ATI válí jako obvykle... ale nemůžu si pomoct - ten hliníkový chladič působí takový levným dojmem... bez Accelera bych do tý karty nešel...

 

@dennydoom: Jen při nižších rozlišeních vzhledm k taktům

 

Huráááááá

konečně aty odpustila od zastaralých 128 bitových pameti....tohle je stredni trida jak ma byt......
Mam takovej dojem ze tohle trefily a uplne presne...
Mozna to bude TOP mezi stredni tridu

 

@COle: Zase někdo, kdo vůbec netuší o čem mele. 256bitovou paměťovou sběrnici měly už X800GTO v roce 2005. Dnes se výužívá 128 ještě u lowendových karet, občas i u mainstreamu (což je třeba u 4670 trochu škoda, ale to už moc odbočuju).
Měl by ses zamyslet alespoň nad svým pravopisem, než začneš zase spamovat "aty odpustila od"

 

@Koumák: to mas fuk.....nic pravopisnyho v tom neni tak me laskave nech mluvit jak sem e zachce......tak ze sem se preklepl.....a misto opustila nebo upustila jsem napsal odpustila....
ty budes mit asi nejakej mindrak...nech mou cestinku na pokoji...ja se do te tve taky nehrabu.....a mimochodem...ja vim o grafikach docela dost a taky vim ze mela ati uz 256 bit sbernice ale zase od nich rychle upustila protoze to byla zatracene nakladne v te dobe a tak se jim to moc nevyplacelo...ovsem pozdeji pak prisel model 9800 pro a ten mel jiz taky 256 DDR I ....tak me tady nekamenuj ovsem to vse byly polozky v rozmezi od 7 000 kc nahoru.....a tudiz to bylo jen pro High end gamery

 

@COle: u low endu 128bit sběrnice mnohokrát stačí. Je hlavně levnější a mnohokrát není ani širší sběrnice potřeba. Dřív byla situace jiná, paměti byly pomalejší a sběrnice mohla být (a často byla) úzkým hrdlem. Dnes je to díky rychlým pamětem minulost. I poměrně úzkou sběrnicí se díky rychlosti procpe víc dat než kolik stihne GPU zpracovat.

 

Za tuhle cenu je Rotschild hadra

Za 3 250,- Kč je to trochu úlet :-( - na Sapphire HD 3850 512MB, 256 bit PCIE, Zalman bulk, kterou seženete levou zadní za 1700,- se dá taky hodně zahrát .....

 

@Dooku: Klídek, je to novinka a Koruna zase sílí. Za chvíli bude pod 3000,- a to už je dobrá cena.

 

Cross s 3870

Dobrý den, vyplatí se dát do crossu s HD 3870? nebo je to špatná volba? mám v PC jeden volný slot a chtěl bych to nějak zaplnit a na nějaký velký upgrade nehsou peníze tak mne napadla tato možnost. Děkuji za odpovědi

 

@Jirka.Mayrich: Do crossu můžes zapojit jen karty se stejným jádrem. 4830 + 3870 ti fungovat nebude (sice kolují nějaké fámy, ale já bych tomu nevěřil). Takže buď dvě 3870 nebo 3870 + 3850 nebo 3870 + 3870X2 (údajně nestabilní).Pokud chceš upgrade, tak zajímavé výsledky má hybridní crossfire 3870 + 3850:
http://www.legitreviews.com/article/663/1/

 

@Jirka.Mayrich: nefunguje ,osobne vyzkouseno :)

 

Přetaktovaná jen o kousíček dražší...

Podle serveru živě.cz má být přetaktovaná verze jen o 300Kč dražší, jaká se více vyplatí? Děkuji

 

@Jirka.Mayrich: řekl bych že tak přetaktovaná, měla by mít nárůst výkonu asi o 15%, za ty tři stovky navíc je to moc hezké :)

 

@MCarek: Vzhledem k tomu, že jedná jen o rozdíl 10MHz, tak mi to nepřipadá nijak hezké.
Radši bych koupil obyč. a za ty tři stovky Accelero.

 

TESTY

No koukal jsem na testy v sousedním topicu (testy ve Far Cry 2) a přišla mi jako střední až nižší třída, určitě se vyplatí pro lidi kteří si chtějí zahrát nejnovější hry, ale za nižší cenu grafiky oželí vysoké detaily a rozlišení.

 

@sonny21: No ony testy na Far Cry 2 jsou celkově o dost výhodnější pro Nvidi a ATI tam vypadá poněkud nekompetentní, takže jenom podle týhle hry se to asi srovnávat nedá. Jinak myslim že i nejnovější hry se na ní nechaj zahrát ve vysokým rozlišení a dobrýma detailama, ani se toho nemusí moc omezovat. Jenom na ty opravdu náročný hry (Far Cry 2, Crysis) nebude úplně stíhat a musí se člověk uskromnit.

 

Podvod

http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=11922&Itemid=67&limit=1&limitstart=99#commentsŘikám že podvody jsou všude jak u Ati tak u Nv!!

 

@Anonymní uživatel: never vsemu co ctes. navic ten clanek zni jak obycejny bulvar. 3 fps navic s hotfixem a oni o tom pisou jako o vyraznem vlivu na framerate. zasmal jsem se dobre, nic vic...

 

@enforce: clanek je neobjektivni po 2 dnech vysel novy hotfix ktery tuto chybu opravil. Priste si zjisti fakta nez placnes blbost

 

@Anonymní uživatel: Jasne, souhlasim s tebou

 

Taktovani

Zdravim chtěl jsem se zeptat jestli se někdo pokusil tuto kartu nataktovat... jaky jsou dystak vysledky.
jo a jaky jsou normální provozní teploty
díky