Casemodding ve stylu Battlestar Galactica

Ostatní 97 % hodnotilo 117 uživatelů 14. 10. 2008 60 komentářů

Nelze se nepodělit s fanoušky sci-fi seriálu Battlestar Galactica o výjimečný casemodding ve stylu stejnojmenné lodi. Podívejte se na to, co dokáže poctivý a zručný fanoušek, který vybavil počítačovou skříň funkčním DRADISem a mnoha dalšími vychytávkami.

Je to již nějaký čas, kdy jsme vám zde ukazovali casemodding ve stylu Stargate Atlantis a nyní máme možnost předvést mnohem propracovanější počítačovou skříň, která bohužel není na prodej. S přehlédnutím faktu, že si podobný „výtvor“ nemůžete zakoupit, podívejte se alespoň na to, co dokáže takový (ne)obyčejný fanda kultovního sci-fi seriálu Battlestar Galactica.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na hotový ceasemodding ve stylu Battlestar Galactica

Předně tedy ukažme celý výtvor uživatele s nickem Boddaker, který jak vidíte, nevylepšil pouze počítačovou skříň, ale také monitor a klávesnici. Celý casemod je pojat do designu lodi Battlestar Galactica, nacož si můžete v horní části povšimnout přistávací dráhy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přistávací dráha jako u skutečné lodi Battlestar Galactica

Přistávací část je dokonale propracována, dokonce i s problikávajícím světlem. Autor tohoto casemoddingu si musel s výrobou hodně pohrát, jelikož celá konstrukce je tvořena z velice malých částí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

DRADIS jako ve skutečnosti

Velice zajímavou částí je DRADIS, který až na dvě spodní malé obrazovky funguje. Tedy slovo „funguje“ berte s nadhledem, jelikož vám tyto makety žádné cylonské jednotky neodhalí, ale horní tři malé monitory jsou skutečně vyrobeny z malých LCD displejů, na kterých neustále pulzuje ona elipsa.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled do vnitřní části po vysunutí „skryté“ části

Pravý bok počítačové skříně je vytvořen tak, aby se dala menší část automaticky otevřít, levá část disponuje desetipalcovým LCD displejem. Po otevření si lze prohlédnout vnitřní část (na obrázku výše), která ovšem vypadá jako z cylonského prostředí. Vnitřek počítačové skříně je evidentně chlazen vodními bloky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na přední i zadní část a celkové zpracování

Nyní můžete pohlédnout na přední i zadní stranu, které ukazují téměř všechny detaily, i s přední optickou mechanikou. Zajímá-li vás alespoň hrubý pohled na konfiguraci tohoto počítače, pak základní desku tvoří EVGA nForce 590 SLI s procesorem AMD Athlon 64 X2 6000+, operačními pamětmi Crucial Ballistix Tracer Red DDR2 800 MHz o velikosti 2x 2 GiB a dvěma pevnými disky Western Digital RaptorX s kapacitou 150 GB. Celá počítačová skříň je napájena zdrojem Cooler Master 850W, uvnitř s vodním chlazením Black Ice Stealth 360.

Na videu si můžete hned v prvním záběru na počítačovou skříň všimnout pulzující elipsy na DRADISu,dále je zde velice povedeně ukázáno řešení optické mechaniky a ona vysouvací boční část.

Druhé video přibližuje pohled na přistávací dráhu a její provedení. Pokud se chcete podívat na celý postup při výrobě tohoto úžasného casemoddingu, učiňte tak na této adrese, která vede přímo na zahraniční server bit-tech.net, kde je celý článek vystaven. Doporučuji si prohlédnout všech dvanáct kapitol, jelikož celá výroba stojí za obdiv a možná vám vnukne nějaký ten nápad na výrobu svého casemoddingu.

_______________________________________________________________________

Zdroj: engadget.com

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (16)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

davca24 DAV

Skvělé.

davca245. 4. 2009 15:23

Je to něco perfektního. To jsem ještě nikde neviděl. Klobouk dolů před takovouto přesností a pečlivostí. Úchvatné.

fdo FDO

Skrin

fdo28. 11. 2008 0:46

hmm to musel mit sikovne ruce na tohle to to jako smekam ! vypada to dost krute taky bych neco takoveho chtel ale jako neco na jinej spusob ! ale jak rik…

avatar

DOKONALE!!!

stratos.22. 10. 2008 21:07

jelikoz sem velky fanda tohoto serialu sem zcela ohromen timto casemodem. Kazdy detail je proveden s preciznosti hodinare ten chlapik co to delal musi b…

avatar

Super, ale?

CarteroGS120. 10. 2008 8:39

Nápad, provedení perfektní. Přistávací ranvej je fakt skvělá, stejně tak zasunovací bocni kryt. Ale vzdy se neco najde a ja se ptam, opravdu chci, aby mi…

avatar

Krásný casemod

valekjan19. 10. 2008 9:29

škoda, že nemám trpělivost něco takového udělat.


Nakup a soutěž o herní trofeje za víc než 100 tisíc Nakup a soutěž o herní trofeje za víc než 100 tisíc