Všechny komentáře k článku:Chystá ASUS odvetu na Samsung Omnia?

Hezký, ale...

Je super že se rozšiřuje nabídka takových "telefonů". Měl jsem tu čest iPhone vyzkoušet, jediný co bych tomu vytknul a co mi brání v tom si to pořídit je že nemají hardwarovou klávesnici a bohužel ani na fotce Asusu jí nevidim. Je to první náhled a třeba se tam objeví, takhle to není ono.

Možnosti
11 reakcí
poslední 17. 9. 2008 22:02

To víš, výrobci si asi neuvědomují, že existuje taky skupina lidí, kteří chtělí telefon s hardwarovou klavesnicí, na iPhonu je nějakej soft kterej ti opravuje překlepy, když píšeš na displayi, ale stejně to nění ono, harwarovka je hardwarovka:-)

 

@Něma: Pro nekoho, kdo ma velke ruce je HW klavesnice naprd ;-) kazdy proste od telefonu ocekavame neco jineho ... Ja osobne uprednostnuji velky display s alespon VGA rozlisenim, na klavesnici mi nesejde. Kdo mel nekdy PDA, tak dokaze se stylusem psat dostatecne rychle - rozhodne rychleji nez na klasicke telefoni klavesnici ...
Uvidime jak velky a tezky ten asus bude, jak velky bude mit display, jakou vydrz ... a tak dale ... jen 128MB pameti by se dneska mohlo zdat malo na budouci mobil ...

 

@Něma: Ne výrobci si to samozřejmě neuvědomují a vůbec na světě neexistuje žádný telefon s HW klávesnicí. Co se dá dělat.

 

@czhunter: a co takhle HTC Touch Pro (Raphael) nebo Sony Ericsson Xperia X1?

 

@kecup: No dobre hardwarovka dobra, ale videl si tu tloustku, na tu by se vesli iPhony 2 na sebe. Chapu ze je to vyhoda(hardwarova), ale na iPhone je to uplne v pohode. Sony uz ma neco do sebe....to bych bral ja..

 

@Mahon: Tak hrozny to s tou tloustkou neni: SE Xperia X1 17mm a HTC Touch Pro 18mm. Rozdil proti 12mm u iPhonu je prave dan za HW klavesnici.

 

@Něma: Ohledne te chybejici hw klavy na iPhone. Blbost. Mam iPhone 3G a mam vypnuty autocorrect. Muzu vam uprimne rict ze s iPhone klavou se mi pise 100x lepe a rychleji nez s jakymkoliv jinym mobilem ci pda co jsem do te doby zkousel. Rychlost psani je nesrovnatelne vyssi nez s T9 a mnohem vyssi nez pri pouziti hw klavy se vsema pismenama. U hw klavy musite mackat tlacitka, u iPhone v podstate jen intuitivne lestite prstama display (lehce klepete na display) coz je o hooodne rychlejsi. Take si uvedomte ze pro psani na iPhone klave potrebujete zero-force (nemusite vynakladat silu na stisk klavesy) takze muzete velmi komfortne psat ikdyz phone lezi na stole ci v kline a vy jej nepridrzujete rukama ci dokonce kdyz je opreny nastojato v doku - ano i zde jde psat na klave! Navic kdyz si vypnete anglickou autokorekci, ktera akorat otravuje tak se vam pise silene rychle. Pral bych vsem odpurcum aby jim nekdo iPhone na hodinu pujcil a napsali si na nem email. Zjistili by, ze psani je tak komfortni, ze uz nic jimeho nebudou chtit.

 

@picachu: Já ho půjčený měl, má ho kámoš, ten starší typ. Iphona nechci hanit, jen mě to prostě nevyhovuje, asi sem staromodní:-D:-D Jinak mi jako telefon vůbec neva:-) A to že výrobci zapomínají na skupinu lidí...a jak sem to tam psal, sem myslel s nadsázkou:-)

 

Hardwarová klávesnice je jistě zajímavá a pro některé uživatele skvělá funkce. Je ale také pravdou, že naučit se na takovéto klávesnici psát chvilku trvá a jde především o zvyk. Mnoha uživatelům pak rozměrově velmi malá verze klávesnice nevyhovuje a spíše i nadále používají klávesnici softwarovou. Přidáním této fiunkčnosti se navíc i docela zvyšuje hmotnost přístroje, což také množství uživatelů odradí. Osobně mi to připadá tak, že takovéto přístroje (bez hw klávesnice) jsaou cíleny spíše na "obyčejné" uživatele, kterým jde především o rozumné vybavení s ohledem k ceně a u mnohých i o pouhý styl. Naopak pčístroje s opravdu vymakanými funkcemi a výbavou, u nichž již dost často hw klávesnice bývá), jsou cíleny spíše pro "profíky", nadšence a technoidy. Tomu pak odpovídá i kvalita zpracování a provedení, a samozřejmě také cena. V tomto ohledu považuji za leadera technologií a produktů společnost HTC (QTEK).

 

@michaldlouhy: Já mám třeba Nokii e71, která má také poměrně malou klávesnici, ale zvyknout si dá. A když už si koupím novej telefon, tak si na něj rád zvyknu:-) Jinak poklona Asusu za ty designy tehle telefonu, vzdycky mi padnou do oka.

 

prave preto se mi libi hp ipaq 614c, je to to iste ako tot, len nema tolko vnutornej pamete len na sd karte a a-gps, ale procesor a ram je dobry natom a ma i hw klavesnicu:P