Všechny komentáře k článku:CzechComputer nominován na nejlepší e-shop
Ani náhodou...
Proč jim hlas nedám:
1.Z tolik přínosných diskuzí se s bonusklubem stal bordel který nikdo nepromazává a diskuze jsou o ničem.Je každý spemuje aby nahrabal body a vybral dárky.
2.Skladem mají doslova kulový. Chtěl jsem postavit comp ale polovina věcí nebyla.
Fakt nehodlám čekat několik dní než mi zboží dojde, když ho v jiném obchodě mají skladem a levnějí...to mě nedonutí ani vidina bezproblémové případné reklamace, mimochodem to už je i jinde.
3.Evidentní nezájem lidí co na webu dělají. Na diskuze neodpovídají, když se člověk na něco zeptá, tak když dostane odpověď tak..."termín nevíme", "cenu neslevníme není to naše chyba"...prostě jasnej nezájem.Pro mě není důvod podpořit v anketě o nejlepší e-shop firmu která na to nemá. A že je anketa o tom jaký mají shop je mi jedno, pro mě je to prostě obchod a nebudu jim pomáhat tím že jim zahlasuju.
Když to srovnám se zeleným ufonem z Holešivic tak se pidi firmičce czc jen směju. Na trhu jsou stejně dlouho a co dokázala A-lza, a co CZC...to každý vidí na první pohled. Všichni chodí na hezký web CZC ale pak jdou nakoupit do Holešovic.
No jasne mozna mate s casti pravdu, ale mozna by to chteo se poradne dovat kolem sebe, na 80% jinych webu nemate moznost se ani zeptat, natoz se dockat odpovedi "nevime"Mimo to, terminy ne zridka kdy nevi ani velkoobchodni dodavatel, protoze ty terminy s jistotou mnohdy nezna ani sam vyrobce ci distributor. To se pak opravdu termin presnejsi nez "na prelomu zari/rijna by se to melo objevit" rika spatne.
@Fireman: Asi máš malé zkušenosti z e-shopem,seš nějakej laik,kterej ještě málo zná,už několik let mám zkušenosti z podobnýma e-shopama,a vždy dodaly objdnané zbož včas!Musíš se ještě hodně učit!
@Tomáš Sokol: Jo tak napriklad stejne jako u Dell Hybrid nebo HTC Touch HD ani sam vyrobce ani oficialni zastoupeni tady nezna presne informace jeho dodani na cesky trh, ze by nejaky maloobchodni prodejce mel lepsi informace nez samotny vyrobce vcetne jeho ceskeho zastoupeni???
A nebo je to taky o tvoji zkusenosti s tim a kterym e-shopem, nekdo ma dobrou s tim, jinej zase s tim, a kdyz czc neni nejlepsi, urcite k nejlepsim patri
Bohuzel, kazdy muze mit jine zkusenosti a nazory.
A nemuzete se ve svych tvrzenich opirat o to, ze veci nejsou skladem a ze doba doruceni neni znama, to je prvopocatecni princip e-shopu, ze Vam v e-shopu nabizeji obrovske mnozstvi sortimentu, aniz by ho museli mit. E-shop neni kamenny obchod!
A s tou neznamou dobou doruceni to musite take pochopit, kdyby to vedeli (a vedeli by to moc rad, aby se jich kazdy neptal a nemuseli porad dokolecka 100x denne odpovidat, ze to opravdu bohuzel nevi) tak by to zcela jiste radi sdelili. Ale jak uz psal kolega predemnou, dobu dodani nevi ani dodavatel, a jen se odhaduje, kolik vyrobce prideli vyrobku pro tu a tu zemi ap. To uz to tak v teto pocitacove branzi chodi :)Ja jsem si vzdycky dobre rozumnel s lidmy z podpory, nikdy nebyl problem a vyrizovani bylo bleskove.
není to tak dlouho, co jsem vedl se známým osobní diskuzi ohledně e-shopů. Hlavním jeho argumentem byla slova cena, jelikož jeho komponenty (CPU, deska a paměti) zde vycházely celková suma cca. o 500 Kč dráž než v onom nejmenovaném ale také velice rozšířeném shopu hlavně v Ostravském kraji. Ano připouštím že CZC nepatří mezi ty nejlevnější shopy ale nabídku zde mají absolutně bezkonkureční. Nezáleží však na tom, zda to mají okamžitě na skladě. Naše diskuze pokračovala druhý den kdy jsem ho ubil argumenty dle následující zkoušky a bohužel mi dal za pravdu. Zkuste si vyjet o konkurenčního shopu nabídku nejběžnějších produktů jako jsou třeba chladiče CPU, základní desky, GPU a podobně. Uvidíte mizivé procento jejich nabídky. Kupříkladu jsem hledal pasivní chladič na CPU. U již zmiňovaného Ostravského shopu mi vyjelo kolem 4 druhů pasívních chladičů na 775. Což byla pro mne nedostačující nabídka. Zde mi jich vyjede spousta, včetně těch co mi nabízel tento srovnávaný shop. Sice jich polovina není skladem ale já vím, že CZC jsou schopni tento produkt zajistit s vědomím, že na něj budu čekat trochu déle. Také diskuze, i když jsou mnohdy zdrojem bodů pro jejich honiče mi přináší jistá ujištění, že si nevybírám špatný produkt, jelikož zkušenosti uživatelů jsou mnohdy vodítkem ke koupi.Můj závěr je: CZC sice nepatří mezi nejlevnější shopy ale svou strukturou, propracovaností webu a přístupem se řadí mezi špičku e-shopů. Proto jsem jim také přidělil nominační hlas.
@instalater:
naprosto souhlasim
nakupuji tady jiz nejaky rok a presto ze nejsou nejlevnejsi zustavam verny
nejvic jsem spokojen s moznosti vyberu zbozi a jeho tridenim
jen si to zkuste slozit sestavu na ***** a tady
mam spoustu kamaradu kteri si bud kupuji nebo planuji koupi pocitace a smaozrejme je zajimma cena
slozit pocitac v kosiku lze tak za 5-10 min
je to proste super
a taky vyhovuje ze zde mohu najit odkazy na stranky vyrobce kdyz shanim nejaky ovladace
1. suhlasim.. Diskusie sa stavaju neprehladnymi. Obrazky k produktom su kontraproduktivne.. - Naco mi je napriklad obrazok k OEM licencii Windows XP?? Trochu selskeho rozumu by sa zislo pri schvalovani..
2. nesuhlasim - Ako to uz bolo spomenute, Eshop tazi prave zo sirokej ponuky a flexibility, ktoru kamenny obchod neposkytne - oni totiz nakupuju v eshopoch :)
3. Je tazke najst kompromis medzi efektivnostou a ekonomickou strankou. CZC ma urcite nedostatky, ale podpora je 100x lepsia ako v Holesoviciach. Skuste si tam napisat mail na OEM podporu ;-)
Ja se na kvalitu jakehokoliv odbchodu divam ze strany vyrizeni reklamace. Zastavam nazor, ze prodavat umi kazdej - to jeste drzi penize v rukou zakaznik, ale jakmile je dostane do rukou prodejce, tak jako kdyby mi rikal "neotravujte".Reklamoval sem na CZC nekolikrat, pominu-li, ze mi drive i zkouseli poslat jiny a kategoricky nizsi vyrobek, aby jeste stihli 30 dni na vyrizeni - reklamuji znova: zakladni desku.V Pribrami na reklamacnim oddelni sou pry velmi vytizeni (velke vytizeni reklamacniho oddeleni pokud vim znamena HODNE reklamaci), takze po dodani baliku ceskou postou trvalo pres tyden, nez byla reklamace prijata. K terminu prijeti, bylo automaticky pripocteno 30 dni dle zakona a dovolim si tvrdit, ze kdybych nenapsal mail, jestli uz bylo zbozi doruceno, tak by byl termin prijeti jeste pozdeji. Po 14 dnech jsem poslal dotaz (po predchozim emailu z jejich strany - volne prelozeno ze zbozi jen tak nebude), zda by nebyla mozna vymena za jiny model (stejna cenova relace), aby byla reklamace vyrizena pokud mozno ihned mi bylo odpovezeno, ze reklamace byla prijata toho a toho a maji na vyrizeni tolik a tolik dni - volne prelozeno: "neotravujte, casu dost". Pro me to znamena, ze pockat do konce 30denni lhuty a pak asi dojde na odstoupeni od kupni smlouvy, protoze to nestihnou, nebo na konci nabidnou neco sami.Ano, vlastne sem do toho nemel co kecat, zakon je zakon a 30 dni je neuprostnych. Ale jestli se tady mame bavit o nejakym hodnoceni nej eshopu, tak bych cekal prave tu "post"-kvalitu, cili zajem o zakaznika jeste po tom, co uz zaplatil. Pokud by byl prijat navrh na okamzitou vymenu, beze vseho bych zde koupil znova, beze strachu, ze kdyz se neco stane, tak ja budu min. 30 dni cekat nez se to vyridi a velka nabidka toto rozhodne nepredci. Pro me jsou zde uverejnene statistiky reklamaci vysmech - pr: reklamace byla vyrizena za 2, 4 a 30 dni = prumernych 12 dni, to neni spatne ne? - zvlaste pro toho, kterymu to trvalo mesic - ale ty dva dalsi se smejou a koupi zas, jsou "nad" prumerem.Preberte si to jak chcete, pisu zkusenost, nerikam ze jinde to chodi jinak.
Já už dal hlas taky jinému e-shopu (takový co má ve znaku červený znak z řecké abecedy) - ceny jsou bezkonkurenční - lepší mít zboží o 10% levnější než dostat akorát stupidní body, které mi v diskuzích někdo sebere - Domluva je s nimi dokonalá - Zboží posílají přes PPL (100x lepší než DPD - v Pátek večer bylo zboží v Ostravě, v Sobotu o půlnoci to převezli do Prahy, v pondělí asi ve 2h ráno se dostalo do Českých Budjovic a v poledne už jsem hrál na new PC. Bejt to DPD tak zboží mám po dlouhém dohadování minimálně ve středu).Kdyby CZC chtělo bejt lepší obchod, tak by jednoznačně měli vyměnit problémové DPD a zapracovat na zaměstnancích, protože takovou domluvu jsem ještě nezažil (dohoneme se na něčem a CZC to udělá ůplně jinak a pak se akorát omlouvaj)
@buh_vi: S tou domluvou to neni vzdicky tak jednoznacny reknu svuj pribeh.Objednal sem si par veci ale jedna nebyla na sklade tak sem ji jednoduse chtel odstranit aby mi poslaly ostatni veci jenze nikde v editaci sem nenasel tlacitko odstranit proto sem pouzil obchodniky v hotline a dohodl se s jednim obchodnikem.Po dvou dnech se nic nedelo objednavka nebyla zmenena takze sem znovu napsal na hotline a mluvil s uplne jinym technikem az do vecera se nic nedelo pak sem zjistil ze sem uplne blbej a v objednavce stacilo udat k poctu vyrobku 0.Tak to by bylo jeste se divite pracovnikum CZC kdyz maji jednat s takovyma lidma?:)Posta je jina vec o kvalitach PPL nepochybuju ale vetsi problem je spis dobirka versus platba predem proc tady platim 100kc za postu kdyz to zaplatim predem? nakupuju ve spouste obchodu a zvyknul sem si na ceny pri platbe predem kolem 30-50kc a 70-100kc za dobirku zde to funguje asi na principu solidarity kdy zakaznici kteri nakupuji lehke veci plati za ty kteri si kupuji tezke a lidi platici hotove na ucet plati za ty kteri nakupuji na dobirku.Opravdu tomu verim protoze to neni tak davno kdy na stejnem principu CZC prodavalo graficke karty bez prilozenych her a kdyz se jich lide ptaly kde jsou hry vysvetleni bylo takove ze distributor neni schopny prodavat graficke karty za stejnou cenu pokud by vsichni dostaly hry takze je dostaly jen nekteri lide a zbytek jim je doplatil s takovym systemem by CZC nemelo provozovat eshop ale zdravotni pojistovnu natoz aby dostalo cenu eshop roku.
@Zpirit:
A jeste k tomu postovnemu prave sem zjistil ze doprava pomoci DPD i kdyz stoji 90kc je vlastne drazsi nez ceska posta viz.
http://neverwinter.ic.cz/czc.jpg
No, to teda nevím, co dokázala A-lza. Když jsem tam byl na 2.reklamaci s monitorem zákazníka a s tím samým problémem, který se prokázal u vyzkoušení, tak mi jejich technik v tričku a džínách od Vitenamců za kilo tvrdil, že má doma 4 počítače a tak si mám koupit těch výrobků víc, abych měl jistotu, že mi budou fungovat. Při jiné reklamaci disku zákazníka mi tvrdili, že jsem si ho již vyzvedl a teprve na nátlak mi po tří čtvrtě hodině hledání ve fakturách řekli, že je tam podepsaný pod převzetím disku jejich technik a že mi ho opravdu nedali. A to bych mohl ještě přidat storku o tom, že se zákazníkovi složila grafika, oni mu dali novou a když se složila i ta nová, tak po něm chtěli reklamační papír, který se mu ztratil při stěhování a kupní doklad mu je prý k ničemu, i když od původní koupě neuplynuly ani dva roky a nic mu nedali. Monitor stál 8, disk 2, grafika 4. Jakmile jde o dražší díly tak se kroutí jak hadi... No taky názor...
já mam taky příběh:
koupil sem si grafiku, začla blbnout, šla na reklamaci, teď zase začla blbnout, šla na reklamaci znovu, ať mi někdo tvrdí, že to měl vyreklamovaný za den, mě by zajímalo, kde se berou ty statistiky, páč obě reklamace trvaly měsíc..
koupiil sem si novej komp, sám sestavenej, ověřil sem kompatibilitu, všechno, na czc mi ho sestavili, nejmenovaný technik nainstaloval systém, ovladače, 24 hodin testoval, bez problému, podepsal se hezky na doklad.. komp mi přišel, nešel zapnout, systém nenaběhl.. tak sem ho přeinstaloval, reset, dal tam ovladače a po tom zas bác, po restartu nenajel win..osobně sem ho dones na reklamaci, chtěl sem, ať mi ho před očima prověří ten daný pán.. no, 4 hodiny sem tam seděl a koukal na jeho spocenej obličej, když se pak s někmy poradil a vylezlo z něj "ehm.. tak.. to ste setavoval sám?.. no, to se tedy ani nedivím, že to nefunguje.. ..PROČ?.. ..no vždyť ty komponenty k sobě ani trochu nepasují..! todle mi řekne po mejch několikaletejch zkušenostích s PC a to i když se o ně dost zajímám a sestavil sem znmejm už asi 70 funkčních kompů, 24 hodinách testování, 4 hodinovym přezkoušení a po několikátym kafi? no, já myslel, že ho zazdim.. tak sem mu řek, ať mi tam teď, hned, dá jinou desku za stejnou cenu, kterou sem si prověřil zase na netu, tentokrát sem se nechal ujisiti i jinym profíkem a on na to: No... to nejde tak rychle, je to časově náročná operace (já sem si desku měnil sám několikrát a měl sem to do hodiny, jen už sem teĎ nechtěl kupovat pastu), to byste tu musel čekat fakt moc dlouho.. ..JÁ SI TU KLIDNĚ POČKÁM!.. ..Promiňte, to ale opravdu nejde, my vám to uděláme a zítra vám ho pošleme.. tudle, druhej den sem ta volal: ..No, ono se to trochu protáhlo.. čtvrtej den mi napsali mail, že byl počítač zaslán na dobírku a hotovo.. no, od výměny mi drnčí celej Case, když se HDD jen pohne.. je to jak cirkulárka, ale už tam radči nevezu nic, radči si to nechám drnčet, dokud to funguje..
co se webu týče, je ale perfektně zpracovanej a výběr je taky slušnej, třeba oproti Mir0netu, kde sem si koupil počítač, co mě vyšel na dvojnásobek opravdové ceny, je tady asi 40ti násobnej výběr grafik, je to mnohem líp delený a tak.. asi neexistuje žádnej opravdu slušnej a fér e-shop :(
má někdo na muj názor námitku?
prosím, aby na tento příspěvek zareagovali všechni ti, tkeřá měli reklamaci kratší, než je průměrná doba reklamací..
@TOBiAS02: ještě sem chtěl dodat, že i když to tu neni ledajak skvělý, tak asi lepší e-shop neni, aspoň s těmadle amm nej. zkušensosti, ale zast ak moc dobrý taky ne, kéž by my reklamace, která práě probbíhá, trvala kratší dobu, než měsíc..
@TOBiAS02: Za vibrace HDD vinis CzC? Nebo ze ti moc utahli sroubky co ho drzej a silneji se to prenasi?
@SirIndy:
to nei HDD, HDD sice vibruje, ale ty zvuky cirkulárky vydává bočnice, když ji sundám, je to ok, šrouby sou vpohodě, nevim, kde to dělá, zkoušel sem tu bočnici všelijak vypodložit a pdobně, ale nic nepomáhá, před reklamací byl Case vpohodě..
nevim, koho z toho mam vinit, ale sebe ne!
@TOBiAS02: Ja sem tu reklamoval jen desku a za 5dni sem mel doma novou takze s timhle sem s pokojenej ale chapu jak to chodi pri reklamaci jednoduse se technik mrkne jestly je cela mozna a to jen mozna ji i vyzkousi a posle zpatky vyrobci jenze kdyz zrovna neni nahrada na sklade tak co ma ten obchod delat?Na al*ze sem kdysi reklamoval vypalovacku poslal sem ji s dopisem co a jak,byla tam asi tyden a pak sem jim zaslal mejla odpovedeli na nej ze maji 30dnu na vyrizeni reklamace.Po 14dnech sem dostal mejl od nejakyho technika nebo kdo to byl a ptal se na podivnej balik kterej tam maji a co s nim jako maj delat no a po vic jak 30dnech prisla nova vypalovacka.V jinem obchode sem si zase koupil PSP s 4GB sandisk kartou karta hned po 2dnech zacala blbnout a ztracet data tak sem ji poslal na relamaci a za 4dny prisla zpet nova prez PPLko krasa ne? Po pul roce odeslo i PSPcko takze sem jim ho poslal samozrejme s dopisem popisujicim zavadu jenze ani po vic jak tydnu se nikdo nezval proto sem jim napsal mejla s obavou aby se neztratil cestou dosla mi odpoved ze maji ze zakona 30dnu na vyrizeni reklamace a datum kdy PSP dosel k sony na opravu.Ubehlo 32dni nikdo se neozval znovu sem poslal mejl hned dosla odpoved vase PSP je tu uz asi tyden kolega obchodnik se vam nemohl dovolat aby zjistil kam ho ma poslat.Jdu si prohlidnout mobil hmm nikdo nevolal adresa je v registraci na jejich strankach s trochou vzteku poslu mejl s adresou a za 2dni byl uz doma uplne novej PSP.Takze jak vidite moje reklamace probehly vzdicky s uspechem:) a muj nazor na techniky v reklamacich? vi uplne kulovy jen se podivaj zda to nespaldo nekomu na zem a poslou vyrobci ende.
@Zpirit: právě, právě.. nejhorší je na tom, že mi dvakrát přišel verdikt ze servisu: karta byla opravena, ale z ekologických důvodů vám czc zašle novou.. kua, to mi mužou dát tu novou rovnou a s tou starou si jít na měsíc k servisu.. já sem si to koupil kvuli škole, potřebuju dělat v Maxu a s integrovanou ho ani nespustim.. ani todle jím nevadi.. chodim ke kámošům otravovat, aby mě nevyhodili ze školy kvuli debi1ní(je to psaný s jedničkou a i tak to vapdá jak el :D) reklamaci..
@TOBiAS02: Ja mel reklamace na mesic starym zbozi a jsem mel vyreseny za hodinu - vymenou... jedno byl odpalenej zdroj, druhej nefunkcni grafika a treti nefunkcni zakladni deska. Proste dve veci nefunkcni, treti odesla za mesic. Potom byla Multifunkce od HP, nesla tiskárna, odeslali to na servis a za 10 dni sem mel doma uplne novou, takze taky relativne v pohode, proste jsem za rok starou tiskarnu dostal funglovku. Ted sem dal po roce reklamovat zbozi - repraky Genius, 5plus1, takovy ty dreveny za dvojku, prestalo to cely hrat. Pan se na to podival, popsal co tomu je a ze prej se mi ozvou. Tak Vam nevim jak dlouho to bude trvat, ale urcite se ozvu jak jsem dopadl. Takze ja mel zatim reklamace opravdu v pohode. "Zatim"
@TOBiAS02:
Mě byly reklamace vyřízeny do několika dnů, ale je jasné, že v jiných případech je tomu jinak, ale statistiky nemusí lhát. Většinou se totiž ozývají, ať již v diskuzích nebo fórech, ti, co nejsou zcela spokojeni. To že občas se dějí zvláštní čachry na reklamačním oddělení, to je tak všude, prostě někdo potřebuje dárek k Vánocům :) a nebo je prostě línej člobrda na servise a kvalita práíce je pak ani ne na dvě věci.
O stránkách netřeba dlouhosáhle psát, jsou nejlepší, vždycky se u jiných shopů vztekám kvůli nepřehlednosti a řazení.
Dostupnost. No všichni jsme si muka zažili, já nedávno, ale občas by mohla být komunikace lepší. Třeba by mohl robot dát vědět: teď jsme se spojili s dodavatelem, dodavatel odpověděl, komunikujeme s výrobcem apod.
Ceny jsou mnohdy vyšší, někdy zase nižší, a co, vždyť je tu více eshopů, tak si vyberme, že, ale výběr je doopravdy bezkonkurenční.
Bonusklub je fajn, ale co se spamu týče, na to by se mohli v CZC do příští ankety zaměřit. Stále se tu najde spoustu dobrých příspěvků, recenzí, obrázků a teď dokonce i videí, ale chtělo by to promazávat, příspěvek alá " je super" je opravdu k ničemu.
Jednoznačně dávám CZC hlas, ale je stále co vylepšovat a není toho málo.
Kdyz se to nekomu nelibi nikdo ho nenuti, aby tady nakupoval. Ja vim, ze CZC dela co muze a to mi staci. Osobne bych treba zase uz nikdy nesel nakupovat (jak je vyse napsano) k zelenemu ufonovi do Holesovic...moje zkusenosti s ***** jsou naprosto tragicke.
No nej obchod to určitě není, ale to ani ***** Když jsem kupoval v CZC tak jim jednou spad systém a muselo se čekat než to obnoví a u ***** jsem kupoval grafickou kartu a měli nějaký problémy se systémem že zákazníci měli stejný čísla objednávek a pak když je zavolali tak tam přišlo několik lidí s lístečkama a ty fronty jsou taky děsný, jedinou výhodou je že maj šechno skladem. Tam kde se to musí objednávat mi je k ničemu to co chci to chci hned, navíc cena není nejnižší. když sem sestavoval novej komp, koupil jsem si komponenty z málo známého eshopu a věřte nebo ne oproti ***** a czc jsem na dražších komponentech ušetřil minimálně 300kč na kusu a to ostatní tam měli taky levnější.
@ladi: to all: je statisticky dokazano ze nespokojeny zakaznik je schopem svoji nespokojenost rozhlasit mezi vice lidi, nez ten co je spokojen... :]
@ladi: sohlasim s tebo vetsina lidi tu jen zbira body aby si mohla vybrat nejakej ten darek ale a-lza si myslim,ze je lespi obchod i kdyz nema darky.kdyby je a-lza tky rozdavala tak by na czc nikdo skoro nechodil pac sou tu drazsi veci
A co bys chtěl? Myslím, že jinde to je jiné? Není! Tak obrovskou nabídku nemůžeš očekávat skladem. Přeci není problém si vybrat a objednat, za pár dnů to máš. A nestalo se mi, že by mi neodpověděli...
@Bart91: muj stryc ma taky shop s komplama a ma tam vic veci nez tu,ta jeho firma je z uherskeho hradiste a ten sklad všechných komponentu je brne a tak kdyz se neco objedna tak jim to mu to do vecera privezou stryc to pak slozi dohromady treba pc a na druhy den to jide zavest zakaznikovi a tak by to melo vypadat podle me!
CZC je lepší než ***** a to sem na ***** nakupovala poměrně dost. Poslední dobou jsem spokojenější tady. A hlas jsem CZC samozřejmě dala.
@smeagol.gollum:
Ja mam s CZC zkušenosti pokud jde o reklamace také velmi špatné,
nejde o to že reklamaci uznají,ale skutečně o tu příšernou čekací
dobu!!!
Stalo se mi:Reklamace základní desky,čekal jsem dohromady i s expedicí
zboží 40 dní,po té mi přišla deska která byla opět špatná(nějaký opravený
repasovaný kus),takže opět reklamace,zuřim!
Po třech měsicích znovu problém,takže další reklamace,jenom 30 dní pohoda:)
Pokud je člověk požádá o zapůjčení náhradního zboží,tak si účtují 10 procent z ceny.Další trápení zákazníka.
Já za měsíc udělám tolik práce že se o tom pánům z czc ani nesní,
tak at mi nekdo nevykládá,že na reklamačním dělají co můžou.
No nic,nyní čtvrtá reklamace takže konečně vrácení peněz.
@JaAles: No je pravda, že já jsem reklamovala MP3 přehrávač a čekala jsem 30 dní, nicméně jak jsem psala :) minimálně vstřícnější jednání než na vyhvězdičkovaném obchodě :) Tam jsme jednou byli reklamovat MP3 přehrávač, nechali si ho tam skoro dva měsíce, poté jsme jim psali co bude, řekli nám, že reklamaci neuznají - mechanické poškození, ačkoli MP3 ležela celou dobu jen na stole v obalu, chtěli sme to začít řešit právní cestou, na to hned, že si máme do týdne přijít, že tedy dostaneme náhradu... no prostě... czc je zatím podle mě nej obchod :) škoda,že ho mám tak z ruky :D
Musím tenhle příspěvek rozdělit na víc části protože jinak je string příliš dlouhý a nevejde se jim do databáze...Reklamoval sem na CZC myš a přišla mi za 29 dní...
Nechal jsem si u nich sestavit kompa a přišel mi za 3 týdny. Měl zvukovou a grafickou kartu jen tak pohozené na dně case (!!!), po přepravě DPD (nevim jestli z toho mám vinit DPD nebo CZC, každopádně víc věřím DPD). Když jsem jim, rozhořčen, volal, že mi systém (po správném zapojení obou karet, válejících se na dnu casu), nenaběhne, tak za to podle expertů z CZC mohl samozřejmě vadný zdroj. Říkal jsem jim, že ten zdroj mám rok a používal jsem ho ve starém PC, a neměl nikdy žádný problém. Řekl jsem jim, že podle mého názoru to bude vadná deska, protože zdroj svítí kdežto deska ne. Odpověď CZC? To bude určitě vadný zdroj... Závěr CZC po reklamaci? Vadná základní deska... LOL...
Komp sem samozřejmě ihned poslal na reklamaci. Výsledek? Po 50 dnech čekání (pěkně rozzuřen jsem volal na CZC a tam mě ukolíbali peněžitým odškodněním za nesplnění zákonné lhůty, a protože sem se s tím nechtěl patlat tak jsem vzal peníze a jejich omluvu) mi přišel počítač, tentokrát již funkční.
Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem ho zapnul, a roztomilý nový dualcore Athlon se začal přehřívat. Volám opět na CZC, jestli je normální, že 90 nm X2 4000+ který by měl mít podle testů na internetu s chladičem Zalman 7700Cu teplotu mírně přes 30 stupňů, hřeje tak, že se počítač po pár minutách vypne. Prý ať zkusím podtaktovat a poslat do na reklamaci...
Podtaktovat jsem to skutečně musel, protože jinak to prostě nešlo. Na reklamaci jsem to ale neposílal. Po zralé úvaze, zda mám riskovat opět CZC reklamaci, nebo vlastní kontrolu chlazení a procesoru, jsem se rozhodl pro druhou možnost. A co myslíte? Pánové z CZC jaksi opomněli namáznout chladič pastou a navíc nedotáhli kotvící šrouby!
Jinými slovy - počítač jsem si objednával v červnu 2006, dostal jsem jeho nefungující "polotovar" v polovině července, z "reklamace" kde se vyprdli na namazání chladiče teplovodivou pastou se vrátil na konci prázdnin.