Všechny komentáře k článku:Dell Studio XPS dostal nové železo i vzhled

Dobrý

Použitý hardware je dobrý ale akorát cena by mohla nýt trochu nižší

 

@psindel: tak v tom s tebou souhlasim (nevim, proč máš tolik negativních hlasůů...:-))...celkem dobrý parametry..dokonce i grafika ujde...ale ta cena je fakt přehnaná...za značku no...

 

@jakub.mejstrik: negativní hlasy? Mno poslední dobou ti co sbírají fanaticky body tak projedou diskuse a klikají :_) holt si člověk nevybere...
Nedávno jsem taky získal pár negativních bodů, když jsem se dovolil zeptat na zkušenosti s jedním PDA hlavně ovladatelnost prstem :-))) negativa neřešit

 

@Martin Joa: tak to jo no...ale ě někdy trochu štve...že prostě 30 lidí ti radši dá negativní hlas, než aby se k tomu nějak vyjádřili...jestli maj nějakej problém s tim, co jsi napsal, tak ať to napíšou ne?!

 

Od článku bych čekal víc...

Nemám ve zvyku něco kritizovat, ale od článku, byť z titulní strany webovýho obchodu, bych čekal víc než jen kopii omáčky z položky v seznamu zboží... Takhle se jeho hodnota smrskla na pouhou reklamně, upozorňovací - trapně se opakující..

 

@lukas slouka: Nebít tvého článku bych si toho asi nevšiml, možná bych nebyl jediný, ale po přečtení recenze zde a v seznamu zboží je to opravdu kopie. Ale reklama a je to tak i tak, DELL má recenzy na titulní straně, ale ovšem to nejní postačující když jse pokouším něco uvést na trh tak mi pokaždé jde o bezkompromisní zavedení na prodejní pás no nejní to tak? Snad? Zdá jse mi to odfláknuté a pro DELL ne moc výhodné, tím i pro czc. Ale toť každý má svůj názor. Jinak DELL trochu po změně desingu se mi zalíbil.

 

@Lenochod: Zahajující tohoto článku ctěl spíš upozornit na to,že 90% těchto článků je pouhá kopie toho,co píše o svém produktu prodejce a k tomu ve větách napsané parametry zboží (občas s chybami). A to vychvalování zboží dělá každý ,stačí si jen přečíst úvod u jakéhokoliv produktu. Všichni uvádí,že právě jejich výrobek je to nejlepší na trhu xDD no jo,reklama vládne světu.Teď bych chtěl reagovat na autora těchto článků. " Vaši práci bych chtěl mít " napsat si denně 3-5 článků(ve směs zkopírované,bez větších návazností třeba na web.stránky diskusí a tak) o produktech hodit tam 2-3 fotky a máte vyděláno a věřím,že slušně. :) Gratuluji vám k nenáročné a dobře placené práci

 

@svataK: Jen bych ještě dodal, že také pracuji v obchodě, jsem součástí přímého prodeje a velmi si dávám pozor, aby moje subjektivní hodnocení nebylo tak moc zaujaté, jak se dá očekávat.. Podobné články mi připomínají Mountfield a jejich novinové články, kde jen na okraji se jakoby náhodou dočtu, že jde o placenou inzerci.
Tady si někdo nedal ani to minimum práce, aby o něm zkopíroval zajímavější věci třeba ze stránek výrobce...
http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/laptop-studio-xps-13?c=cz&cs=RC1077928&l=cs&s=pad
PS: nic proti značce (mám taky DELL)..

 

@lukas slouka: :-O no jo taky sem si toho nevšimla až když si to napsal.

 

Cena :(

Nevim no ale kdybych to měl srovnat s MSI notebooky pro hraní tak by tento musel stát tak 23000 Kč

 

@budisova: nesrovnávej nesrovnatelné ! toto je 13,3 palcový notebook,takž není určen pro hry. Další věc je to,že je to DELL a to slovo už hovoří za vše. Také bych uvítal,kdyby stal polovinu,ale bohužel,proto se budu muset dívat jinde

 

@svataK: no ja mam 14" NTB od ASUS a ve svy dobe mel v sobe 2 nejlepsi ATI kartu na trhu tj X1700 (stal me 25tis) a i dnes si na tom zaparim COD5. Takze i kdyz je to 13" tak stale hrozna bida za ty penize. Tohle je opravdu jenom pro managery apod ale pro normalniho clopveka je to predrazeny.

 

@stratos.: Teď v době krize je tento notebook celkem neprodejné zboží, takže by meli dost zlevnit.

 

@stratos.: Otázkou zůstává koho myslíte normálním člověkem. Dle mého názoru si obyčenjý člověk nekupuje notebook na hraní her. Grafickou kartu v přenosmém zařízení považuji za zbytečnost. A nemluvme pořád jen o kanceláři a managerech. Na správu, programování, úpravu videa, fotografií či zvuku není akcelerátor potřeba. Umožňovat S3Trio širokoúhlé režimy, vystačím s ním. Běžný uživatel není hráč. Ovšem znamená to používat počítač k práci, né jako hračku... ...a to je potřeba zaplatit... ...nebo víte o nějaké velké společnosti kde jako služení notebook dostanete AuSUS?

 

@quido.speedy: tak když už to srovnáváš s acerem...tak tady dává prachy hlavně za značku..u aceru je dáváš za výkon..a běžnym lidem uplně stačí acer..za pět let stejně budeš muset kuovat něco jinýho, protože tohle bude zastaralý hardwerově..a pět let ti vydrží i aer nebo asus, áš větší výkon za menší prachy..co dodat...

 

@svataK: Ve skutečnosti bych ho taky chtěla, je malý, to potřebuji a je fakt, že manžel má služebně Dell a doma máme Asuse a je to fakt nebe a dudy. Ale za tuhle cenu si ho nikdy domu nepořídím. S tím servisem je to úžasné, už jsme to jednou museli řešit u obou a je to nesrovnatelné, ale prostě za tyhle peníze to nejde. Ale umím si představit, že nejen manažeři, kteří dají na design a na značku, aby se mohli ukázat, ale i společnsoti, u kterých je nutné, aby zaměstnancům notebooky prostě drželi a nezlobili, tak do nich mohou investovat.

 

@budisova: to se neda srovnavat. nevim o tom, ze by DELL delal herni notebooky. kdyz si srovnas kvalitu zpracovani u aceru a u dellu tak jednoznacne vitezi DELL. je to znacka, kde ale priplacis za znacku ale mas zarucenou kvalitu.

 

@einstejn: Srovnávat acer a dell je bída. Vřele doporučuji srovnávat porovnatelné. Máme tu na to třeba Toshibu nebo Sony. Ani Dell nemá takové panely jako Sony....porovnávat se dá všechno možné. Acer bych porovnával s Umaxem, jsou si třídně bližší - až na řadu Gem, tam už se Acer o kvalitu snaží

 

Příšerná cena, příšerná

čekal bych, když je to bez BR disku tak cenu do 25 s dph, a ne 37-45 000 s dph, za tu cenu ohavnost

 

@kdk: Když sem koukl na cenu přejel mi mráz po zádech :-D

 

@kdk: Cena je opravdu vysoká, ale ohavnost?
1. Je to Dell= člověk se nemusí bát o záruku
2. Reprezentativní stroj
3. Propracovaný desigen a spousta know-how...
4. Je to novinka, čili nestandardně vysoká cena není nic neobvyklého u těchto strojů, kolik stál starej XPS na začátku? nebyl problém nakonfigurovat sestavu přes 50tis. Kč, to je prostě Dell.

 

@anguilla: Přesně tak jak říká kolega. Dell je prostě značka a má to své velké výhody. Samozřejmě "normální" člověk by si takový ntb asi kvůli té ceně nepořídil. Ale jsou jistě i tací,kteří jsou schopní za takto reprezentativní ntb ty peníze dát.

 

@Vladimir Pesta: Ano je to tak, Dell je prostě značka a bohužel si za to nechává také náležitě zaplatit a to platí u všech jejich výrobků. Navíc toto je jejich High-end. Na druhou stranu potvrzují svoji kvalitu a to nejen provedenín ale především servisem. Jak už bylo řečeno jako reprezantativní ntb pro managery či jim podobné výborná věc.

 

@Kollda: podle me se to neda srovnat treba s acerem. sice je cena vysoka a vybava je vysoka, tak tam mohli dat i vykonejsi graficke karty. tohle je tak pro managery, kteri se nekoukaji na cenu ale na design a na kvalitu.

 

@einstejn: Delly byly vždycky drahé, platí se zde za značku, za kvalitu a za kvalitní servis. Delly jsou podle mně nejlepší notebooky a kdyby mě nezajímala cena tak jinou značku nekupuju. Jedná se o prezentativní notebooky které zaujmou jak vzhledem tak i výbavou.

 

@valondr: Cena je jen za značku a kvalitu servisu a trochu za kvalitu součástek. Jinak obsah toho notebooku.. no rozhodně neodpovídá ceně.

 

@YMIR: Ono je tu spousta další věcí, které nejsou na první pohled vidět (konstrukční prvky, kvalitní plasty+hliník+kůže, chlazení atd.). Nestačí si přečíst hardwarové parametry a ohánět se subjektivními slogany, že obsah neodpovídá ceně. Notebook není pouze záležitostí hardwaru!

 

@anguilla: přesně tak dell je dell ...nelze srovnávat cenu daného kusu jen na základě vnitřností !!!

 

@Rudzan: ...tak to sice ne..ale rozdíli těch plastů nejsou tak brutální, abych si za to musel připlácet takový nehorázný prachy...a co se týče třeba asusů, tak bych řek, že s odvětránim jsou na tom také velmi dobře a stojí polovinu..někdy ani ne...

 

@jakub.mejstrik: S odvětráním možná, ale zrovna s těma plastama jsou na tom mizerně, vycházím z několika modelů, které jsem měl možnost vyzkoušet, nadupanej Asus sice koupíš za 25Kč, ale po roce plasty vypadají, jak vytažený z popelnice, ošoupaný, vydřený ruce...

 

@anguilla: to si nemyslim...táta má asus už asi 5 let..a ještě na něm neni nic znát..nevrže, neodírá se ani nic podobnýho...

 

@jakub.mejstrik: ono taky trochu záleží jak se k tomu notebooku chovš no...;-)

 

@kdk: Zkust si někdo otevřít dell.de a podívat se kolik tu stojí. V lepší konfiguraci (než je u nás default) to přijde na 950€. V Británii prý na 700 liber. To je ohavnost!

 

XPS je kvalitní notebook

Mám "staré" xps už 14 měsíců a jsem nad míru spokojen. Jsem student, ale rád si připlatím za kvalitu kterou dell nabízí! Ano cena je o něco vyšší než od konkurence, ale je to díky kvalitě zpracování a hlavně záruce NBD. Takže pokud požadujete notebook na každodenní přenášení, dostatek výkonu a hlavně dobrou zárukou, bežte do dellu.

 

@kamil2268: ...či lenova. Student většinou není tak bohatý člověk, aby si mohl dovolit Asus ci Acer. Značkový stroj dává jistotu že vydrží po celou dobu studia, dříve zastará morálně, než odejde. Máme tu momentálně tři Asusy, jeden musíme chladit aby nevytuhnul, ventilátor druhého připomíná hluk klimatizační jednotky a třetí má po necelém roce druhý motherboard a třetí baterii... Skvělé, pád v průběhu kompilace vždy potěší. ...jsem za své lenovo rád.

 

@quido.speedy: Tak ona investice do NTB přes 30 tisíc už je mnoho, faktem je že ten stroj vydrží, acery to je kapitola sama pro sebe... Neříkám, že nešly od doby Gemstone ( či jak se ten nový design jmenuje ) nahoru, ale po zkušenostech u svých známých mi acer nesmí domů.
Osobně po budoucím ntb pokukuji po 13,3. nyní mám HP compaq 6510b (14,1 a spokojenost. bohužel nabídka 14,1 není tak rozsáhlá) Měl jsem možnost si hrát s 13,3 XPS ,,minulé generace'' a musím říci, že to byl výkonostně vyvážený stroj. perfektní LCD, pohodlná klávesnice, pevně slícované plasty a mě osobně se designově velice líbil. Srovnám-li to ze svým HPckem, které občas nezastaví větrák ani, když se na něm nepracuje. Je těžší a má klasický design... Snad jen to zpracování je výborné až na plast víka kde má HP vůli.. Jedna z důležitých vlastností mého booku jsou MATNÉ plasty, proto mě štve, že teď všichni výrobci dělají lesklá pozlátka.
vypadá to efektivně,ale po chvíli užívání je to zapatlané nedej bože když book přenášíte... Toto XPS taky vypadá leskle hlavně na místech kam pokládáte zápěstí při psaní? to je trochu špatný vtip.
Ledaže k notebooku pouze v rukavičkách

 

@quido.speedy: Já nevim, co proti těm asusům všichni máte...! Táta má asus už přes pět let a pořád drží krásně..nic se na něm naupravovalo, neodřelo ani nevrže...já mám taky asus a taky jsem s nim naprosto spokojenej...a navíc na asus mám...když jsou dva ntb od asusu a od dellu se stejnou konfigurací akorát dell je o 10k dražší a svádí to na "kvalitu zpracování"..tak s tim ať se dou pcnout..stejně ty ntb jsou všechny z podobného plastu...a nevim jak vy, ale já obvykle ntb nepouštim na zem ani s nim netřískám, abych si musel připlácet 10k za tu jejich údajne "dobrou kvalitu zpracování" ale když má někdo na rozhazování..tak proč ne...ale to už bych koupil něco kolem 80k..a ať na tom i něco rozjedu...

 

@jakub.mejstrik: já když jsem si v létě kupoval NTB, tak se mi hrozně líbil právě Dell XPS, no ale za cenu přes 30 k.. TAk mám nakonec taky Asus 14,1 za polovinu a jsem spokojen.. To budu radši dva roky používat ten asus a pak si klidně koupim novej..

 

@jakub.mejstrik: Nevím, já proti Asusům nic nemám jediné co mi přijde, že to jako notebook vypadá až pakliže to stojí okolo 25 000,- například 12'' palcové Userie ( kůže - opět po dni co jsem tento notebook měl půjčený fantazie.. zpracování pěkné a elegantní. snad jediné co mě štvalo, že výrobce sice dodal 2 baterie, ale ta s nižší kapacitou to táhla tak 2,5 hodiny což je směšné a ta s vyšší kapacitou zase přesahovala,ale jinak parádní booky. Svádí na kvalitu zpracování? To není svádění, ale prostě ten notebook něco vydrží a plasty po roce nevypadají jako u 7 let starého ntb.
Navíc záruka NBD. A ceny Dellu jsou u nás všobecně o něco vyšší. v USA se dá sehnat levněji... ( neříkám, že to využívám, či podporuji)
Prostě Dell má svoje jmnéno na kvalitě a výdrž. také neházím po zemi, ale 100% už se několikrát lehce ťukl o zem či vzal roh dveří ( mhd ) takže kvalita se při denním transportu hodí.

 

@Martin Joa: tak jako když to někdo nevydrží bez počítače ani když jede chvilku v autobuse..tak to ať si koupí něco malýho, kvalitío a výdržnýo no...ale normálnim lidem..co maj ntb doma a třeba 3x týdně ho vezmou někam aby na něm něco dělali..těm uplně stačí 15" středně kvalitní, levnější a s menší výdrží...<<já jsem se asi s 15 lidma shodl, že výdrž baterie nad 2 hod..nebo dobře..nad 3 hod. je už uplně zbytečná..prtože to máš stejně skoro pořád v zásuvce..<<když to nepoužíváš v buse...>> a taky to nosim v brašně na ntb, která je vystužená..takže tam je mi neco jako zavazení o roh uplně jedno..ale to záleží na majiteli no..obvykle když si ten ntb kupuješ sám, tak se k němu chováš mnohem líp, než když ho dostaneš...

 

Jiná recenze

možná vás zaujme uživatelská recenze zde:http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Studio-XPS-13-Notebook.14081.0.html

 

Dobrý dell

přesně tak, DELL používám nějakou dobu i jako mimo pracovní činnost. Musím říci, že naprostá spokojenost se servisem. Vlastní vinou jsem si poli klávesnici, která pak nešla, hned druhý den přijel technik a bez nějakých zbytečný obstrukcí mi ji vyměnil. Komunikace skvělá, kvalitní stroje. DELL se právě už začíná blížit k bězným zákazníkům, sice ceny ještě moc neupravuje, ale snad se dočkáme nových přijetelných NTB třeba řady VOSTRO.

 

@Murdock: Delly vždycky byly a jsou o krok napřed před ostatními výrobci notebooků, viz konfigurace tohoto Dellu. Zatim není moc notebooků s DDR3 paměˇmi, které jsou přitom rychlejší a hlavně úspornější, což je u notebooku podstatné. A WiFi s podporou standardu 802.11n jsem snad ještě u žádného notebooku nezaznamenal, začal s tim právě Dell.

 

@valondr: Nemohu soulasit. Wifi adaptéry a/b/g/n se montují již skoro dva roky, rovněž DDR3 jsou osazeny například v nových thinkpadech R/T 400/500.
Dell je rozhodně lepší volbou než Acer/Asus/MSI a podobné hračky, ovšem do nebe bych ho nevychvaloval. Servis je spičkový, ke zpracování bych však měl výhrady. Ventilátory by mohly tišší, napájecí zdroje menší klouby nemusely s roky mít tak velkou vůli...

 

Dobrý, ale...

XPS je velmi dobře provedený notebook, hlavně se mi moc líbilo vysoké rozlišení, ale po cca 2 měsících mi odešel harddisk Seagate se všemi daty, takže doufám že Dell tam dá něco jiného. Harddisk jsem ani nereklamoval, protože podle CC mají velkou poruchovost, raději jsem koupil Toshibu.PS: Taky se vám zdá že Seagate posledního půl roku má velké množství reklamací? Před rokem (2007) jsem jich koupil asi 50 a z toho byl vadný jeden, letos (2008) jsem jich koupil asi 40 a z toho vadných bylo 8 kusů :(

 

@Thunder.m: Možná, že jsi reklamovat měl, dle mých zkušeností Dell při výměně dává jinou značku, já měl Samsunga, kterej byl sice tichej, ale začalo v něm po půl roce hnusně chroupat, po reklamaci mi namontovali Hitachi.

 

Hreje sa to!

Bolo by dobre skor rozprudit diskusiu o tom prehrievani, kt. sa spomina tu : http://www.dell.com/content/products/productdetails.aspx/laptop-studio-xps-13?c=us&cs=19&l=en&s=dhs -> Customer Ratings. Mne to zrovna v poriadku nepripada...Mimochodom, ja som ho nasiel na SR aj za dakych 28 - 30. V USA sa da za 25 a chcel by som vidiet, ako tu niektori pisu, ktora znacka predava notebook 12", 13" s takymi parametrami a taku cenu(ja som taky nenasiel, takze racej uvedte URL a nekecajte tolko). Ja som nasiel len same zdielane omacky, tak neviem ako moze niekto napisat, ze tie dodavane grafiky su trapne... Ale racej skuste kto mate skusenosti sa vyjadrit k tomu prehrievaniu! Je to dost extenzivne udajne... :S

 

@risso: Zabudol som poznamenat, ze na CZ a SR trhu sa predavaju okresane o 1GB ram a ked tak je este ubrate z disku (original 4GB, 32O 7200rpm!).