Všechny komentáře k článku:Dell uvolňuje další výkonný notebook

K čemu?

Nerozumím zaměření těhle notebooku, 17 palců si do školy nevezmete, na doma je to škoda a kvůli LANkám mi to taky nepřijde dobrý. Vyhodit toliko peněz za výkonou hračku mi přijde fakt zbytečný. Notebook by měl být mobilní, kvůli tomu hlavně vzniknul a tohle je mobilní leda tak v autě.

Možnosti
9 reakcí
poslední 29. 10. 2008 22:46

No... já bych to viděl třeba pokud je doma nedostatek místa pro normální PC nebo se stěhuješ na víkendy z pracovního bytu/domu... do normálního bydliště. Přeci jen spousta lidí bydlí přes týden třeba v praze a na víkend jezdí domů za rodinou... Ale máš pravdu, že jinak to je leda nato aby to leželo někde na stole. Na mobilitu to asi zaměřený nebude...

 

tohle taky neni pro studenty, tedy alespon ne ty bezne studenty, tohle je mobilni workstation, tedy mobilni pracoviste ktera proste strcis do brasny, polozis vedle sebe na zadni sedacku svoji Audi A8 a nechas se odves na jednani, na jednani kde mas prezentovat treba nejakou svoji stavbu investorum zapojis na jejich projektor nebo 50" plazmu nekde v zasedacce a prezentaci jim ukazes rovnou v nejakem arch softu v plne krase na elegantnim notebooku bez toho anis bys sebou tahal bezne PC a rozpouztal smich :)

 

@Shap: Podle mě student co by měl notebook takového typu už dávno studium nepotřebuje (alespoň určitě ne pro získání lepšího ohodnocení v zaměstnání :D)

 

já mám notebook se 17" v práci, a občas ho přenesu jenom mezi patry, a někdy na víkend domů. Ne každý nosí notebook stále sebou, ale jenom občas jej přesune.

 

@PeH: Tak jelikož mám 15,4" a mám ho jako stolní PC tak do tohodle bych šel. Jenomže ta cena !!

 

Já myslim, že pro lidi, co by ho měli jako hlavní pracovní stanici povětšinou doma, ale např. na výkend jezdí pravidelně pryč a chtějí ho mít s sebou je to ideální. Má výhodu velkého displaye a klávesnice a mě osobně třeba notebook tak úplně na douhodobou práci nevyhovuje, což tenhle může kompenzovat, pokud s ním nechceš moc chodit, pak je to asi už moc velký.

 

@vaclaw: No sice je velký, ale když má člověk brašnu, mě osobně by nevadilo ho nosit, je u něj,alespoň pro mě, výhoda samostatné numerické klávesnice,je to přehlednější a lepší na psaní než u jiných noteboaků kde je num. klavesnice v písmenech... myslím že zas takový problém by to s nošením nebyl, do brašny ho dáte tak jako nějaký 15" akorát ta brašna bude o pět centimetru vyšší,širší a s noteboakem bude o maximálně 1Kg těžší... nevidim problém

 

mam 15,4 a 17 je mou dalsi volbou pre 15,4 je malo....a kamarad ma 21 a prenasiho taky furt..tenhle notas je uplna parada vypada krasne a ve vnitr je to bomba..pmam ted uz rok notas od dellu a je to uplna parada..muzes si svuj notas nakofigurovat,,potom ti to dell posklada uplne senzacne a potom si i do win daji svoje ovladace a pak je ten notas uplne skvelej..hlavne se uz tesim na 4jadro..:)

 

Já osobně teda preferuju 13,3" ale přecijen i přes super praktičnost je u toho občas nůďo, páč když jste někde mimo domov (pracovně na víc dní), tak věčery na hotelu nejsou moc o hrách :( (někdo by měl našlápnout 13,3" za nějakou rozumnou cenu...)
Ale jinak můžu potvrdit, že studentům opravdu 17" nevadí - hodně kamarádů študáků co jsou na koleji si menší představit nedokážou a tahají jej opravdu všude s sebou...