Všechny komentáře k článku:Digitalizace: nejčastější otázky a problémy digitálního vysílání
Satelit
Dobrý den.Prosím Vás o radu.Moje dcera má satelit ,který není digitální.Zajímá mě,zda bude moci na něj přijímat digitální vyaílání.Když ano,tak co k tomu bude potřebovat.Manžel si vloni koupil Seto box,aby mohl sledovat rakouské pořady.málo kdy má signál.Zlepší se příjem až bude digitalizace u nás.Moc Vám děkuji za radu.S pozdravem Zdena Podhrázská Telč.
Dobrý den. Dceři budete muset (téměř) všechno vyměnit: parabola - pokud má průměr 60 a výš a není zrazlá, tak může zůstat; konvertor (LNB) - bude mít malý zisk (cca 0,6 - na český satelit potřebujete 0,2) - vyměnit; koaxiální kabel - vysoký útlum - vyměnit; přijímač - češi vysílají digitál s kódováním Cryptoworks (doporučuji http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64406); kartu doporučuji Skylink (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36530). Digitalizace na satelitu už proběhla. Jen některé německé stanice jsou v analogu (PRO7,SAT.1,...). Signál se po jejich digitalizaci nezlepší. To máte jen špatně nastavenou parabolu nebo máte v cestě překážku (strom, panelák,...). Doporučuji si pozvat odbornou firmu a ta vám to natočí.