Elektronická evidence tržeb

Informační povinnost podle zákona

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

V souladu se zákonem 112/2016 Sb., o elektronické evidenci tržeb, společnost CZC.cz s.r.o. od 1. 3. 2017 eviduje přijaté tržby v tzv. běžném režimu. To znamená, že informace o přijetí tržby odešleme dříve, než ji ve skutečnosti přijmeme.

Platební situace a jejich vztah k EET

  • Platba v hotovosti / kartou na pokladně nebo v platebním automatu

Jestliže jste při své objednávce zvolili osobní odběr a platbu na pobočce, bude účtenka EET vytištěna na daňovém dokladu, který dostáváte zároveň se zbožím. Lístek z platebního automatu slouží pouze pro pořadí, ve kterém bude Vaše zboží vydáváno.

  • Platba dobírkou

V případě dobírky eviduje CZC.cz tržbu před jejím samotným přijetím. Proto když dostanete svou objednanou zásilku, bude uvnitř daňový doklad s EET účtenkou.

  • Platba online na webu CZC.cz

Pokud si při vytváření objednávky zvolíte možnost platby online, bude EET účtenka uvedena po uskutečnění platby na objednávce. Objednávku s EET účtenkou Vám pošleme do emailu.

  • Uplatnění dárkového poukazu

Evidence tržby s uplatněním dárkového poukazu ve Vaší objednávce probíhá ve chvíli, kdy se eviduje tržba, viz příklady výše.

  • Platba převodem na účet

U tohoto typu platby se evidence tržby neprovádí, proto v těchto případech EET údaje na daňových ani jiných dokladech nenaleznete.

Účtenku může online ověřit ZDE (https://adisspr.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/eet/uct/overeni.faces)

V případě jakýchkoli dotazů ohledně elektronické evidence tržeb je možné poslat emailovou zprávu na eet@czc.cz

Kolosální jarní výprodej Kolosální jarní výprodej