Všechny komentáře k článku:Extrémně výkonná herní grafika od EVGA je tady
Hmm...
Šel bych do ní, ale znamenalo by to bohužel i výměnu základní desky, no vlastně skoro všech střev v PC... Takhle mohu pomýšlet tak maximálně nVidii 7600GT do AGP a šoupat nohama...
Nejlepsi co se dela do AGP je HD3850 coz neni spatna grafika. Rozhodne lepsi jak 7600GT.
@stratos.: Pokud ovšem ATI neudělá minelu že omylem ustřihne podporu AGP karet nebo chybou v ovladačích nebude karta fungovat. To už se stalo. A AGP fix taky nezabere, leda tak si hrat že budu používat některé části jiných ovladačů.
@jardik2003:
Bohuzel ATI uz rok neni povina delat drivery pro AGP protoze oficialne podporu pro AGP karty ukoncila. To ze se stale AGP karty delaji je uz vec vyrobcu karet tj oni sou povini drivery delat. ATi defakto tyto FIXY dela ze sveho vlastniho uvazeni protoze vyrobci karet ne to kaslou. Nejlepsi a nejmene bezproblemove sou karty od SAPPHIRE. TO muzu potvrdit. Mel sem u znameho 2xH3850 jendu od SAPPHIRE a druhou od POWERCOLOR. Sapphire sem rozbehal bez problemu s oficialnima driverama ani sem nemusel pouzit hotfix. Kdezto POWERCOLOR sem nerozchodil ani s hotfixem.
Cele je to o tom jak vyrobce do karty zakomponuje PCI-E mustek. Dále se nedoporucuji starsi desky ktere maji jeste 4xAGP zde tyto karty nefunguji skoro vubec coz je ale pochopitelne :).
@stratos.: no já mám bohužel na desce chipset Via, takže ATi karty pro mě v podstatě neexistují a musel jsem sahnout po nVidii:-( a co se týče Sapphire, měl jsem 4 karty po sobě a všechny shořely...
@efrankie: Tak si kup ASRock ALiveDual-eSATA2 , mas tam AGP 8x , i PCI-E 16x , a neni tam VIA !! je tam nForce !! je to na AM2 i AM2+ procaky , DDR2 az 1066 dual, a pro prechod idealni , mam ruzne odkazy na testy na netu i videa z youtube a v pohode jde i OC atd , vykon je temer sprovnateny co treba AMD770 sem videl testy.
@Grom51: Píšeš, že je to na AM i AM2+ procesory, bohužel já mám ještě starý Socket A... Athlona XP 2800+, vím, už je to docela dědeček, takže toto pro mě asi také nebude řešení. Vyřešil jsem to tou nVidii 7600 od Microstaru, tak snad to pošlape v pořádku, aspoň na nějaký ty hry...
@efrankie: Tak ja mam Athlona 64 2800+ , ale Ati x1950gt , a v porovnani na Directx9 se v pohode vykonem vyrovna ve celkem slusnem poctu her, tak ja zrejmne pujdu do tehle desky , 1500 nejaky X2 5400+ a 2 GB ram , a vyjde me to asi na 4500 kč. A s tim doziju. Vyhazovat tu grafiku nechci , vykon ma porad dobry a stejne vsecko hraju na 17" monitoru , takze na to to staci v pohode.
@stratos.: Cože nemá? To je vtip? Tak proč ji na nvidia ovladačích funguje ještě TNT2. A to je pořádně vousatá karta.
@jardik2003: Proste AMD ukoncila podporu AGP karet uz pred rokem. PCI-E mustek neni vyrobek od AMD ale treti strany. TJ vyrobce karet veme cip od ATI navrhne si vlastni PCB kde prida PCI-E mustek a proda to jako AGP kartu. Bohuzel toto reseni je nachylnejsi na mene kvalitni AGP porty jako mela ve sve dobe VIA ktrea nesplnovala plne specifikace AGP8x. Treba na Nforce cipsetech problemy nejsou. To ze AMD udelala AGP hotfix je jenom z jeji vlastni vule protoze vyrobci karet kteri tyto neoficialni karty vyrabeji na to kaslou. Nvidia uz taky podporu AGP karet ukoncila davno a uz 2 roky AGP karty nedela. Posledni rada co sla do AGP byla 7 rada ktera jeste umela nativni AGP tj ani zde nebyl mustek.
@stratos.: A xo x1950, x8xx, 9xxx karty. To prostě jen ustřihnou podporu, pro výrobek, který se ještě dá koupit? No to je prostě prásácký ATI. Vim jaký byl problém s notebooky před roke co měl 9200 a docpat tam ovladače to byl nalidský výkon ( a to nemluvím o nevýkonu pod Vistami). Prostě Hanba ATI. Kupte si nás a my se na Vás vysereme. To motto.
@jardik2003: podpora ukoncena neni na karty de normalne nainstalovat CATALYST 8.12 ale jak rikam problemy sou na strane VIA a vyrobců desek co nesplnily presne specifikace AGP8x (PCI-E mustek je na tohle dost nachylnej). Ja treba tedka instaloval SAPPHIRE X1950PRO do AGP slotu na NFORCE 3 desku a normalne sem vyinstaloval CATALYST 8.12 a karta bezi bez problemů. Nvidia se na tohle radsi vykaslala uplne a kdyz to tam vemem stare AGP karty od nvidie nove NFORCE 180.xx vubec neumeji tj v tomto je ATI daleko lepsi.
@stratos.: Nesmysl teď jsem schválně na jednom děsně staým PC s 6200 AGP nainstaloval 180.22 WHQL a jedou. Tak bych si nejdřív ověřil než něco napíšu. Mimochodem VY jste napsal že ati UKONČILA podporu AGP karet, ne já.
@jardik2003: ano ukoncila. Tj NATIVNICH AGP karet. Ati je uz oficialne nevyrabi. Vyrobci to obchazeji pres PCI.E mustek ktery vyrabi treti strana, tj ATI s tim mustkem nema nic spolecneho. A tento mustek je pro nektere starsi desky problem. Hlavne desky od VIA. SIS a Nforce timto problemem trpi minimalne. Tj kdo chce dneska do AGP slotu silnou grafiku tak jedine ATI nikdo dalsi to nevyrabi tj HD3850 512MB (SAPPHIRE a POWERCOLOR), jak vsak doporucuji tu od SAPPHIRE s tou sem jeste nemel problem. A treba pro Geforce FX do AGP slotu sou posledni 175.xx :)
@jardik2003: ano jeste tak rok zpatky Nvidia na starsi grafiky dost kaslala asi po vzoru ATI se vratily k tomu ze i na starsi karty delaji obcas drivery. Ale to nic nemeni na tom ze pro AGP dneska neexistuje jina volba nez ATI kdyz chce clovek neco vykonejsiho a nechce kupovat cely novy komp.