GEEKové z CZC.cz zajistili přes 1 360 000 Kč pro rodiče samoživitele v období koronaviru

Praha, 13. 7. 2020 – CZC.cz vybralo společně se svými zákazníky 1 360 495 Kč pro Klub svobodných matek. Ten následně výtěžek rozdělil rodičům samoživitelům, kteří se v období koronaviru ocitli v tíživé finanční situaci.

“Rodiče samoživitelé byli jednou ze skupin, které dopady koronaviru pocítily mezi prvními. Proto jsme rychle zareagovali a během pár dní spustili v košíku na e-shopu sbírku, do které se zapojilo téměř 15 000 zákazníků. Během dvou měsíců vybrali více než milion korun. Za to jsme jim vzhledem k aktuální situaci velmi vděční,” popisuje Milan Duda, marketingový ředitel CZC.cz. Rodiče samoživitele mohli lidé podpořit také na dárcovské platformě Donio, která celou sbírku zaštítila. 

Rodičům samoživitelům pomohli zákazníci CZC.cz také nákupem roušek. “Přispěli jsme také svou troškou do mlýna a nechali vyrobit GEEK roušky, jejichž koupí mohli zákazníci podpořit dobrou věc. Tato aktivita vynesla Klubu svobodných matek dalších 101 171 Kč,” doplňuje Duda. 

"Rodičům samoživitelům způsobila korona krize vážné existenční potíže. Řada z nich má i za běžné situace rodinný rozpočet tak napjatý, že si jen těžko vytvářejí rezervy. Jsme proto velmi vděční společnosti CZC.cz a jejím zákazníkům za tak velkorysý příspěvek a obrovskou dávku solidarity, díky kterým jsme mohli ihned po začátku karantény začít pomáhat tam, kde to bylo potřeba. Konkrétně rodičům, kteří náhle přišli o příjem nebo jeho část, částkou 2 000 Kč týdně na jídlo a léky. V další fázi krize jsme pak přispívali 5 000 Kč na nájem. Celkově částka na pomoc od začátku roku přesáhla 1 000 000 Kč a aktuálně pokračujeme dále s letním programem,” říká Dana Pavlousková, ředitelka Klubu svobodných matek

Akční nabídka Akční nabídka