Všechny komentáře k článku:Gigabyte odhaluje základní desku pro Intel Core i7
Proč dělaj takový halo z toho??
Řekněme si to narovinu kolik lidí teď má momentálně v PC víc jak 2 grafiky? kdyby někdo chtěl 4 tak musí mít low profilový aby se to tam vešlo např HD4850 nebo nv8800 a podobne takže už ty 4 je vcelku blaznovství teda pokavaď to neni využito pro nějaké výpočty skrz GPU.
Další věc ona echtovní informace o tolika (6ti) možných ramkách tak když to asi je standart -tri chanel pro tyhle desky tak se neni hold čemu divit.
a musel by si musel mit doma i poradnou elektrarnu aby to utahlo tech 6 grafik
@einstejn: 6?? Asi ses překlepl, desku osadíš max.4 kartami.A nato elektrárnu nepotřebuješ.když 650W utáhne HD4870X2+ostatní věci, tak bych to viděl na těch 1300W-1400W a takové zdroje CZC nabízí.
@michal tomastik: Četl jsi vůbec ten článek že tady píšeš takové kraviny. Je tam napsáno 6graf.slotů+6slotů DDR3-6=oblíbené číslo Gigabyte. Takže ji lze osadit šesti kartami ale vzhledem k rozměrům ZD můžou mít tyto GK pouze jedno.slotový chladič.
@ComManMis: Todle podle mě nevyužije ani pořádný gamer, ten si koupí 1 pořádnou, max 2 grafiky, ale 6, podle mě je to blbost, i s těma RAM, každopádně je to tah do budoucna ale v současné době to nevidím jako dobrou volbu.
@SirStumir: Vem třeba v úvahu že někdo si pořídí ram 1GB a koupíto 2x512MB aby měl lepší prostupnost dat mezi pamětí a pak koupí další aby měl třeba řekněme 2BG a pak časem nemá je kam dát takže těch 6 je dobrých když někomu je líto vyhodit paměti s měnší kapacitou jen kvůli tomu aby si mohl navýšit kapacitu RAM.
@SirStumir:
Naprostý souhlas, nejoptimálnější je jedna super-výkonná grafika, myslím že do budoucna se nebudou přidávat grafiky do SLI, či HYDRY ale budou se přidávat jádra..už jenom kvůli ceně energie, uhlí atd...
Ale těch 6slotů pro RAM je do budoucna dobrá volba, WinSeven 64-bit je si bude vyžadovat, když WinVista potřebuje tak 4GB pro bezproblémový chodtak Seven bude chtít asi 6GB.
@michal tomastik: Omlouvám se.Počítal jsem jen PCI-E16 sloty.Nepočítal jsem že by někdo teď chtěl zapojovat i 6 karet(i do PCI-E4..Spíš stímhle do budoucna.
Prostě a jednoduše - nyní je to zbytečné :)
@prosa: obzvláště v dnešní době s cenami elektriky, když by klesla cena ropy dal by se dokoupit generátor, kerej by pěkně hučel sousedům pod okny, ale jinak je to opravdu zbytečné