Všechny komentáře k článku:Gigabyte představil novou základní desku pro Core i7
USB3
Parádní deska, ovšem zatím pro předraženou platformu, což se u novinek předpokládá. Škoda jen že se tak plahočí s představením a uvedením USB 3.0 jistě by to desce pro nejnovější procesorovou platformu prospělo.
USB 3 je dobre ale nez se nejak masove rozsiri tak to bude trvat celkem dlouho a zpocatku bude cena hodne vysoko
@psindel: na USB 3.0 cekam jak na spasu. Prece jenom kdo pouziva 2.5" Externi disk musi byt rychlosti max 30MB/s u USB2.0 dosti flustrovan. Kdyz kopiruju par 1080p filmu tak se cekaci doba pekne nabobtna :).
@stratos.: To jsi ale vedle. Byl to tvůj špatný výběr,když jsi zvolil externí disk s rozhraním USB 2.0 když přenášíš tak velké soubory jako jsou videa 1080p. Takže spíš si šáhni do svědomí, jestli nebylo lepší koupit variantu eSata nebo FireWire než žehrat na USB 2.0. btw, myslíš že tvůj disk ti přes rozhraní USB 3.0 pojede rychlejc? :D To snad ne...
@KamilSnajdar: Proc by nemohl byt 2,5" disk rychlejsi pres USB 3.0 nez pres 2.0? Rychlost samotneho disku je vetsi nez rychlost USB 2.0, takze kdyz by ho nelimitovalo USB 2.0 bude rychlejsi.
@Draslar: tady jde spíše o to, že když se k USB 3.0 připojí zařízení s rozhraním USB 2.0, tak se zryclení logicky nedočkáme.
@Death Master: Jasne, jsem se ukliknul. To mela byt reakce na prispevek o radek niz kde tvrdi, ze 2,5" disky jsou pomale a USB 2.0 je nebrzdi coz neni pravda.
@stratos.: Pochybuju, že by ses u 2.5" disku někdy dostal s přenosovou rychlostí nad 35 MB/s tohle nenapraví žádné USB ty disky jsou pomalý samy osobě
@Okalman: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=10710&Itemid=45&limit=1&limitstart=6 myslim ze dnesni 2,5" disky 35MB/s davno prekonaly a navic si myslim ze pro usb 3 by se mohly zacit obevovat externi usb 3.0 ssd disky, ktery by pro usb 2.0 byly vyhozenyma prachama.
@Okalman:
Nechci ti brát iluze, ale muj Western Digital Scorpio WD3200BEVT 2.5" HDD s 5400rpm dává přez S-ATA 61MB/s, viz muj příspěvek:
http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/USR.625831/81577E08AD699623C12573A90059BC53/K0811101426124002456143364768401.jpg
pak ten stejnej, jen se 7200rpm (taky 2.5") přesněji Western Digital Scorpio Black WD3200BJKT dává dokonce 84MB/s, viz muj příspěvěk:
http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/USR.625831/BCBC517492CADA2AC12574960062EE7E/K0811101424572862445538112873436.jpg
ten pomalejší mám v MSI BOXu do USB2.0 viz.:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54001
a kopíruje mi data rychlostí okolo 54MB/s, což je podle mě víc jak 30Mb co píše kolega, že mu USB2.0 víc nedá. Každopádně na velké přenosy dat bych také doporučil spíše FireWire, nebo spíše e-sata, kde je dosaženo vyšší rychlosti. Ale to jsem odbočil od tématu USB3.0. Také se na něj těším, páč se tím získá více možností s nastupujícími SSD disky a jinejma věcičkama ;)
@FlashCV: omlouvám se za chybku, kde mi ujelo shift a místo "30Mb co píše kolega" jsem měl na mysli 30MB/s ;)
@FlashCV: 54MB/s pres USB 2.0? Tomu neverim, to bude jen nejaka chvilkova hodnota co ukazal merak.Kdyz pripojim klasicky 3,5" 7200ot HDD, ktery je mnohem rychlejsi, pres USB, tak se prumer nedostane pres 35MB/s
@psindel: tak v tom bych docela nesouhlasil. Bude vseobecnym zajmem rozsirit USB3 co nejrychleji (uz jen proto, aby vyhralo pomyslnou soutez nad novym FireWire). Osobne tipuju ze desky s USB3 budou do roka k mani za priznive ceny pristupne kazdemu...
@psot:
Přesně tak!
Nejsložitější na celém USB 3 bylo dohodnout se na jednotném standardu, tak aby to umělo všechno co bude třeba. Výrobně nebude o moc dražší než USB 2. Tipuji, že hlavně zpočátku se budou objevovat desky s konektory jak s USB 3, tak USB 2, přičemž oboje mohou být, vzhledem ke zpětné kompatibilitě, napojeny přes jeden řadič.
Časem se rozšíří jednoduché redukce, protože USB 2 zařízení je pořád spousta mezi lidmi.
@Anonymní uživatel:
Souhlasím až na ten 1 řadič.
USB 3 je sice zpětně kompatibilní s USB 2.0 ale už není kompatibilní s USB 1.1 proto se s USB 2.0 (v kombinaci s 3.0) budeme podle mě setkávat ještě pár let...
Tak to je mazec jsme zvědavej na us3 :)
FireWire 3200 by bylo zajímavější.