Všechny komentáře k článku:Grafická karta Asus ENGTX470 - nVidia GeForce GTX 470 je tady!
As tak tragicke to neni
když už jste u té spotřeby a taktování tak nutno dodat,že bez vodního chlazení se tato karta ani taktovat nedá což beru jako další zápor, samozřejmě beru,ale v úvahu že je to nová architektura a proto je třeba pár let vyčkat než se ty mouchy vychytají
Reakce na smazaný příspěvek: Bohužel je to smutná pravda. Nvidia mi připomíná v poslední době naše komunisty za dob totality, kdy se plánovalo na pětiletky. Až na to, že Nvidia se zatím zasekla na 3 letech :). Chtělo by to zásadně zkrátit dobu mezi novými čipy, jako to ma konkurence. Ta každých 8-12 měsíců dodává na trh nový čip.
@Onřej Hejma: No abych se Nvidie trochu zastal, tak neni to tak dávno co právě Ati vydávala své řady se zpožděním.(Nejsem si jist která/é řada/y to byla/y, takže radši nebudu nic konkretizovat) Ale jde spíše o to, že Nvidia se nás pomocí svého marketingového oddělení snažila přesvědčit, jaké budou jejich karty (jsem línej hledat PR výkonostní grafy) super mega hyper výkonná děla a výsledek vidíme sami.
@santor: No vždyť jsou to výkonné karty (nejvýkonější gpu na trhu), to že jsou i příkonné je jiná věc.
@TrekCZ: Jak se to vezme, je to v současném stavu trhu nejvýkonnější jednočipová grafika, tím pádem i čip - GPU. Tento fakt se ovšem velice brzy změní - vydáním 2GB OC edicí HD5870 (5850). Tím pádem nejvýkonnější karty bude mít už výhradně ATI, ať už jednočipové (sice přetaktované edice, ale na tom moc nesejde) nebo dvoučipové řešení.
@yemanm: Ono slovo přetaktovane ani nemusi sedet. Uz je dlouho znamo ze ATI nasadila velmi konzervativni frekvence svych cipu pri uvedeni na trh prave z duvodu pripadneho zvysovani vykonu. HD5850 de bezne pretaktovat o 30% s puvodnim chlazenim. HD5870 o 20-25% (kdyz to tak vemem kdy naposledy byly grafiky tak oc friendly). Tj kdyz vydaji 950-1000Mhz cipy nerikal bych tomu pretaktovane edice spise karty ktere umoznuji takovyto chod i na zakladnim napeti. Dokonce se suska ze HD5870 2GB od MSI se svym chladicem zvladne az 1.1ghz na vzduchu (zaklad bude 1ghz).
@stratos.: S tím pojmenováním OC - přetaktované vycházím z toho, že ATI neoznámila, že by vydala další grafické karty s jiným označením, než ty stáhající, to znamená, že edice s vyšším taktem bude muset výrobce odlišit, když ATI neoznámý karty typu 5855, 5875 (5860,5880) o čemž pochybuju, že by udělala - bylo by to velmi nepřehledné, Tak si je prostě výrobci označí jako OC. To jestli bude takt zvýšený se stejným napětím nebo s vyšším napětím má pak vliv leda na spotřebu samotné karty.K MSI, ano ta karta je zřejmě schopna běžet na 1,1 GHz, jenomže už na 1GHz je třeba u 5870 zvedat poměrně výrazně napětí a spotřeba se rapidně zvedá. Pochybuji, že se OC edice budou dostávat výrazně nad TDP 200W (Původní 183W), čili bych byl střídmý a těch 950 MHz bych vyděl jako horní únosnou hranici.
@yemanm: 1Ghz verze HD4890 od Sapphire mela take stejne napeti co levnejsi HD4870. Vse je o vyberu tech lepsich cipu tot vse. Tech 1.1ghz a vice dosahne MSI svym vlastnim navrhem PCB + silnejsi napetove obvody a lepsi chlazeni samozrejme
tady http://www.hwgurus.com/testovi/grafike-karte/152.html je v testech i pretaktovana GTX480 na 825/1025, tedy cca 18/11% a s puvodnim chlazenim, nikde vsak nepisou jak toho dosahly a jak k te grafice privadely cerstvej vduch a jak to nakonec bylo cele hlucneo tom jetsli je to ci neni pravda at si udela nazor kazdej samco me tesi je fakt ze GTX470/480 nastolila diky jeji vyhrevnosti a spotrebe pozitivni trend v uvadeni hned od zacatku i verzi s vodnim blokem a za nizsi naviseni cen nez jak se tomu delo v minulosti u karet s tovarnim vodnim blokem :) ja jako majitel vodniho chlazeni jsem totiz pri vymene chlazeni prichazel o zaruku a cena tovarnich VGA s vodnim blokem byvala procentuelne omnoho drazsi nez bezna referencni karta :)