Hry zdarma: Dispečer – procvičte si logické uvažování

Ostatní 87 % hodnotilo 43 uživatelů 28. 6. 2008 21 komentářů

Venku je teplo, ptáčci zpívají a Vy se doma v tomto teplém ročním období potíte u svého počítače. Ano, i tak by se dala nadneseně charakterizovat touha zvítězit v této logické hře.

Jak už název napovídá, hra Vás posadí na místo dispečera. Dispečera, jehož hlavním úkolem bude řídit provoz v autobusovém depu. Ti z Vás, kteří si ale myslí, že budou pouze nudně zvedat např. závoru u brány, se mohou těšit na větší zápřah, u kterého se vážně zapotí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Menu hry

Ale abychom nezůstali pouze u úvodních slov, tak se konečně můžeme ponořit do smyslu této hry. V autobusovém depu se nachází množství zaparkovaných autobusů, některé z nich můžete dokonce v reálném životě potkat stále na českých silnicích, a Vašim hlavním úkolem je, abyste autobusy, které brání ve výjezdu, přeparkovali tak, aby byl určený autobus schopen z depa vyjet.

Stále Vám to připadá jednoduché? To stále není vše. Aby hra nebyla tak jednoduchá, tak zde přichází jedno omezení a to takové, že s autobusy, které jsou zaparkovány vodorovně, můžete pohybovat pouze ve vodorovném směru a s autobusy, které jsou naopak zaparkovány svisle, lze pohybovat logicky také pouze ve svislém směru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry

Co se týče ovládání hry, tak to je velice jednoduché a intuitivní. Po kliknutí kurzorem na autobus můžete pomoci směrových šipek autobus přeparkovat podle již zmíněných podmínek. Pro ty, kteří rádi hru ovládají pouze myši, je zde i způsob autobus přeparkovat podržením pravého tlačítka myši a jejím pohybem určit směr přeparkování.

Instalace hry a její spuštění je velmi jednoduché a není potřeba se k němu zvlášť vyjadřovat. Hra obsahuje základní nastavení jako rozlišení, kvalita herní scény a jiné.

Pro ty, kteří to s touto hrou budou myslet vážně a budou jí chtít věnovat kousek ze svého volného času, zde existuje v menu nezbytná funkce Heslo. Funkce Heslo slouží k přeskočení již úspěšně vyřešených kol. Heslo, které je potřeba zadat, získáte při každém úspěšném řešení daného kola, takže hráči, kteří často zapomínají, by si jej měli vždy někde poznamenat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry

Ve hře je k dispozici 25 kol, kdy s narůstajícím počtem úspěšných řešení také narůstá jejich obtížnost. Hra ale potěší nejen svou hratelností, ale také svým 3D grafickým zpracováním, které se snaží hráči jeho cestu za řešením alespoň trochu zpříjemnit.

Závěrečné hodnocení

Dispečer je hra s originálním námětem, s příjemným grafickým zpracováním a celá v českém jazyce. Její HW nároky (CPU 400 MHz, 64 MB RAM) nejsou nijak náročné. Hru bych doporučoval především hráčům, kteří jsou trpěliví a rádi vyzkouší, co jejich mozek snese. Hře dávám slušných 85 %.

Diskuze k článku (8)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Pavlonos PAV

Pěkná hra

Pavlonos28. 12. 2008 18:19

Moc pěkná hra, musí se u těch delších levelů už hodně přemýšlet.

avatar

Napad

CarteroGS130. 6. 2008 18:20

czc je dobry obchod, mam napad na vylepseni,kdyz uz tu jsou informace o techto hrat,souteze ruzne, co kdyby se udelal nejaka takovahle hra na webu czc a …

ROUSKOU_cz ROU

Jak jste dopadli???

ROUSKOU_cz30. 6. 2008 13:34

já jsem se dostak nejdal do 13...pak jsem to vypnul pac uz me to nak neba...

zemanjan@volny.cz ZEM

Viděl jsem podobnou hru

zemanjan@volny.cz30. 6. 2008 8:40

něco podobného je online na minihry.azet.sk, má to 60 levelů já to vzdal u 16tého

avatar

Busdriver

stoler29. 6. 2008 0:42

Vzhledem k tomu že jsem řidič autobusu je tohle něco pro mě:))))


Užij si léto naplno Užij si léto naplno