Hry zdarma: Plane Arcade – špičkový letecký simulátor

Plane Arcade je špičkový letecký simulátor, který se přímo nabízí k tomu, aby byl Vámi vyzkoušen a abyste si na něm ověřili své schopnosti řízení bojového letadla. Jeho přitažlivost je navíc umocněna faktem, že hru lze hrát i v češtině!

Hlavním cílem této hry je absolvování bojové mise, při které budete muset splnit daný úkol. Úkoly mohou být různého druhu, např. bude Vaším cílem zničit nepřátelská letadla a poté vybombardovat továrnu, anebo můžete dostat špionážní úkol, který Vám přikáže sledování ozbrojeného konvoje.

Než ale usedneme do letadla za knipl a budeme bojovat za čest a svobodu, tak si řekneme pár základních informací. Hra nemá tak vysoké HW nároky, jak by někdo mohl očekávat (CPU 500 MHz, 128 MB RAM) a měla by být kompatibilní pro operační systémy Windows 9x - Windows XP. Na Windows Vista hra nebyla testována, ale předpokládám, že i pro tento operační systém by měla být tato hra zcela kompatibilní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Menu hry

Po jednoduché instalaci a spuštění hry, můžeme nakonfigurovat základní nastavení hry a to např. rozlišení, citlivost myši a jiné další položky. Poté nám už nezbývá, než kliknout na tlačítko start. První obrazovka, kterou spatříte, bude obsahovat pouze skromné menu. Zde jsou dvě položky, které jsou pro nás podstatné. A to Kampaň a Bitva.

Kampaň je režim, ve kterém plníte různé mise (celkem jich je 15). První mise kampaně je výuková, kdy Vás hra provede svým ovládáním a vy si budete poprvé moci vyzkoušet citlivost ovládání letadla, střílení z kulometu či vyhození bomby. Po úspěšném splnění této mise se Vám vždy odblokuje další mise, a pokud se už budete cítit jako zkušený hráč, tak se můžete pustit do režimu Bitva.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry – režim Kampaň (první mise)

V tomto režimu Vás čeká silná sprcha střel, které na Vás směřují Vaši nepřátelé. Bojem a s narůstajícím počtem sestřelených nepřátelských letadel se Vám zvyšuje Vaše skóre, které je hlavním indikátorem Vaší kvality a díky němuž máte možnost se porovnávat s ostatními hráči.

Už zpočátku hry Vás může překvapit příjemné grafické prostředí a kvalitně navržené herní ovládání. Není přece nic jednoduššího, než ovládání dráhy letadla pomoci myši, regulace otáček motoru pomoci Ctrl a Shift, změna pohledu kamery v režii směrových šipek a střílení z kulometu levým tlačítkem myši a vyhození bomby tlačítkem pravým.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry – režim Bitva (sestřelení nepřítele)

Firma 3Division, která vytvořila tuto verzi hry, po jejím úspěchu tuto hru zdokonalila a vytvořila pokračování v podobě Air Conflicts, která podporuje i multiplayer, obsahuje více než 200 misí a snaží se hru stavět na skutečných historických událostech. Bohužel, jak to tak u úspěšných freeware her někdy bývá, tuto novou verzi hry nelze zařadit mezi hry zdarma.

Závěrečné hodnocení

Plane Arcade je precizně vytvořený letecký simulátor, který dokáže na delší dobu zabavit. Na některé hráče může působit návykově a to nejen díky svého grafického zpracování, ale také díky hernímu ovládání, které hráče posadí přímo za knipl bojového letadla. Této hře není takřka co vytknout a tudíž dávám zasloužených 90 %.

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (6)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Výborná hra a srdcovka.

vozka7 2. 3. 2018 9:42

Hrál jsem tuto hru kdysi v roce 2005 a pak ji zkoušel na Vistách, kdy se mi nepovedla rozjet. Vzpomněl jsem si na ni dnes a světe div se ve WIN 10 jede b…

Špičkový?:D

O.Macek 10. 8. 2008 10:49

Mno znám teda fakt lepší...

Saní článků-Hry zdarma

Trewor 11. 7. 2008 22:25

Chci se zeptat. Kdo píče tyhle články? Zaměstnanci nebo klijenti? Já že bych vám klidně napsal článek na Americas Army - nejdražší, největší a nejoběmějš…

:-)

Mawe.RicK 11. 7. 2008 9:43

tak tohle je klasika kterou hraju už tak 2-3 roky... všem doporučuji.. za zkoušku toi stojí... ;-)

Super....

CR3ATUR3 8. 7. 2008 20:26

U této hry jsem strávil mládí :D


Nečekaně velký výprodej Uklízíme sklady