Všechny komentáře k článku:Jak využít USB port na domácím routeru?

Sdílení tiskárny

Předem bych chtěl říct, že toto je pěkný článek, který zajisté hodně lidem pomůže při konfiguraci USB vlastností na tomto wifi routeru. Osobně mám tento router také a jsem s ním nad míru spokojen. Jen bych měl malé doplnění ke sdílení usb tiskárny pomocí tohoto routeru.Nedávno jsem tuto vlastnost začal také využívat, ale je tu drobný rozdíl oproti článku. Síťový tisk je podporován, ale pouze na OS Windows a MAC OS. (Lidé na linuxu mají v tomto směru trochu problém). Pro síťový tisk je zapotřebí na počítač nainstalovat malý prográmek (který je ke stažení na stránkách tp-link.com), který vytváří emulovaný virtuální USB port přes TCP/IP (přes wifi, nebo přes kabel). Dle instrukcí provedeme konfiguraci programu a nastavení nové tiskárny na PC. Poté je možné tisknout přes síť. Mým velkým překvapením bylo, když jsem k wifi routeru připojil novou multifunkční tiskárnu, tak díky tohoto malého prográmku, lze přes síť i skenovat do počítače.

Možnosti
1 reakce
poslední 30. 1. 2013 13:35

Ja bych k tomu jeste doplnil jednu dulezitou vec. Krome toho, ze je zapotrebi specialni tool na pripojovani, tak navic muze byt k teto tiskarne pripojen pouze jeden uzivatel a pokud se manualne neodpoji jiny sitovy uzivatel se nemuze pripojit a tiskarnu/scanner pouzivat.
Ke kazdemu routeru je navic dostupny i seznam podporovanych tiskaren, nicmene mi osobne fungovala i tiskarna MP510, ktera na seznamu neni.

Nenašli jste, co hledáte?

Nakup z nej nabídky pro hráče Hity z telky