Diskuze k článku:Lian Li vydává nové počítačové skříně

No nevim

Tak nevim nevim jestli chtějí konkurovat EuroCasu či co... uchycení šroubkem je hezká věc, ale nemělo by chybět i upevnění nějakým jiným civilizovaným způsobem..

Design

je to docela zajimava skrin, jenom by me zajimala cena a jaky to dela pruvan ve skrini

Hodnoceni

a celkove hodnoceni teto skrine, ma podle me nekolik pozitiv i negativ ktere naprvni pohle nejsou as tak patrne, pozitivem i negativem je podl me mozne nasavani vzduchu do kejsy, tim sou 3 otvory vpredu dole, zepredu, a z obou stran, kde jednim se na HDD vzduch nasava a druhym by se mel odsavat, tohle reseni ale bude ze skrine v teto oblasti poustet hluk od HDD, samotne prechove filtry vypadaji dosti tenoucke a tak mnohu hluku nepohlti, naproti tomu vzadu je vyhodou podle meho nazoru otvor bez prorezu v samotnem kovu, ale pridavna mriska bez ostrych hran, cos prispiva prave k nizsimu aerodinamickemu hluku ktery u vetsiny kejs vznika prave pri vyfukovani skrze male dirky s ostrejma hranama, hned nadnim sou pak otvory pro hadice vodniho chlazeni cos take beru jako plus, z me neznameho duvodu jen ale pod timto ventilatorem zebrovani ? co je jeho ucelem me je zahadou, mozna na montaz nejakeho odsavaciho/vodniho systemu ? , jako nedostatek beru chybejici prepazku mezi zdrojem+HDD a samotnym protorem pro dalsi komponenty, no a jako pozitivum pro lidi co maji PC nazemi beru umisteni konzole pro spusteni, restartu a porty nahote vepredu :)

Zdroj dole

ma to sve vyhody i nevyhody, vyhody jsou casto spojovany s prepazkou, kterou tato skrin ovsem nema, pri pouziti prepazky pak vznika prostor kam se umistuji HDD a zdroj, tak to resi kuprikladu skrine Antec Performance One P-180 a 182, tepelny potencial zdroje ktery ve zdroji vznika tak nestoupa do prostoru samotne skrine a jen slouzi k chlazeni HDD diky ventilatoru v nem, toto reseni neni vhodne pro pasivni zdroje, pokud prepazka chyby, tak to opet neni vhodne pro pasivni zdroje a zdroje s ventilatory s malou odsavaci ucinnosti, ostatne ten kdo ma skrin se zdrojem nahore, tak si nekdy sahnene ta vrsek kejsy vzadu a schvalne jesi tam bude skrin tepla, tedy bez prepazky se do skrine dostava teplo ktere ma jak znamo tendenci stoupat, tato skrin je tedy vhodna jen na zdroje ktere maji dostatecne vykonny ventilator s dostatecnym prutokem vzduchu, pro ciste pasivni zdroje a zdroje s mensim vykonem ventilatoru, cos je vetsina zdroju je nejvhodnejsi umisteni vzadu nahore, teplej vzduch odnich zaprve stoupa dal k vrsku kejsy ktera je casto kovova, a castecne pomaha i odsavani tepleho vzduchu z kejsy, pokud je zaroven nasavani studeneho vzduchu zajisteni vepredu dole, tak nastavaji idealni podminky k cirkulaci vzduchuco se tyce hramadeni tepleho vzduchu pod graficou kartou, tak bud je grafika dvouslotova a tedy bere vzduch prave z pod graficke karty a nebo je jednoslotova, nebo pasivni, v takovem pripade se doporucuje odstranit pod grafikou aspon 1 zaslepku nebo umistit pod grafiku nejaky pomali ventilator ktery zene vzduch nahoru a tim tento prostor rozbiji a nenechava vzduch necirkulovat