Magnetofon

Unikátní casemod si pro nás připravil pan Miroslav Gluch. Koneckonců starý magnetofon používá coby náhražku běžné počítačové skříně jen opravdu málokdo.

Tento "case" jsem si udělal úplnou náhodou. Vždycky si mi líbilo mít ať už case nebo cokoliv prostě trochu jiné a neokoukané.

Jak to vlastně začalo : Jednoho dne jsem byl u souseda dávat do kupy nové železo. Slovo dalo slovo a nabídnul mi, jestli si nechci odvézt jeho starý (z půlky nefunkční) PC a něco si z něho vybrat a popřípadě vyhodit. Přišlo mi to jako dobrý nápad a říkal jsem si, že aspoň ze stolu konečně vyndám starší grafiku,ramky atd... Počítač jsem nakonec rozchodil a chtěl ho mít jen tak třeba přes vzdálenou plochu na stahování větších dat z internetu přes noc. Jenomže case byl poněkud staršího data a mít prostě bakelitovou jednotvárnou krabici na stole nebylo to pravé ořechové. Jelikož se mi už tehdá děsně líbilo dávat komponenty do něčeho neotřelého, tak jsem seš po domě po něčem takovém podívat. Nakonec ve sklepě jsem našel dva unikáty :) Starý el. měřák a tesla rádio. Musím říci, že jsem nejprve chtěl pc umístit do toho měřáku, ale potom jsem zjistil, že by se mi s železem pracovalo hůře než s dřevem. Vytáhl jsem tedy zaprášené a minimálně 20let nepoužívané rádio a začal se pokoušet s tím něco udělat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zde je vidět, jak jsem se snažil "vykuchat" starou bednu. Prachu bylo obravdu hodně a soudruzi si při výrobě dali opravdu záležet, takže jsem občas musel použít i hrubé síly.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na přední panel, kůli kterému jsem se dal vlastně do úpravy(neodolal jsem nápisům jako CSSR, Kosice, Moskva, Warszawa....)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tady je vidět už od prachu zbavená bedna a nahoře vyřízlá díra pro 120x120 větrák, který je vlastně jediný, který ve skříní hučí

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Protože stará bedna nebyla moc široká (na fotce to není moc poznat), ale nic by se do ní nevešlo a tak jsem jí musel trochu prodloužit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechno se muselo důkladně ošmirglovat, aby nikde nebyly žádné výstupky, nebo škrábance

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zde již je bedna po černém nástřiku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na komponenty, teď už jsou přišroubované záda, takže není nic vidět

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vlastně první zapojení a uvedení do chodu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ve tmě bez blesku, aby bylo vidět osvětlení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Černobílá fotka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detail na stanice na předním panelu

Tento počítač tedy teď používám převážně na stahování objemnějších dat a slouží jako TS server pro kamarády. Mám k němu přístup buď přes vzdálenou plochu a nebo na LCD si jen přepnu mezi DVI/AGP. Počítač není skoro ani slyšet, protože je v celé bedně jen jeden 120x120 thermaltake chladič, který jsem vyndal z mého casu. Je to vůbec můj první pokus o něco a do soutěže jsem se přihlásil asi jen z tak z hecu :) Toto celé mi zabralo, když počítám od úplného rozebrání starého rádia přes nastříání až po nainstalování woken mi to zabralo necelý týden.

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (26)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

hanák24 HAN

Nádhera ale škoda

hanák247. 2. 2021 13:37

Líbí se mi tato myšlenka ale spíše jste zničili staré rádio které mohlo být opraveno, seřízeno a dále používáno. Spíše příště zkuste zanechat a zprovozni…

Jaroslav K. JAR

Pozor!! Tohle není Magnetofon ,ale radiopříjmač Tesla Nabucco !!!!!

Jaroslav K.18. 7. 2009 15:57

Musím Vás opravit,ale jedná se o radiopřijmač Tesla 335A "Nabucco" vyráběný v ltech 1968 -1969. Jednalo se o :Šestiobvodový (SV, DV) - osmiobvodový (VKV)…

Bažík BAŽ

Tak to je husty

Bažík14. 1. 2009 19:55

To by se mi líbilo.

Karin01 KAR

3x Super

Karin018. 1. 2009 11:50

Tak to se opravdu povedlo. strašně chválim.

Emmerich79 EMM

Nádhera

Emmerich794. 12. 2008 9:40

Naozaj sa mi táto originál case veľmi moc páči. SUPER!!!!!!!


Odměníme poukazem 42 nákupů stavebnic LEGO® Odměníme poukazem 42 nákupů stavebnic LEGO®