Všechny komentáře k článku:Nastal den D – Vydání série ATI Radeon HD 4600 a 4500
NVIDIA žalována za podvod na Investory
Společnost NVIDIA má na krku žalobu, která se nevidí příliš často. Část akcionářů a investorů jí vinní, že zatajila důležité informace před investoryCo je největším problémem společnosti NVIDIA v současné době? Grafické čipy? To sice taky, ale pro firmu jako takovou největším problémem jsou investoři a akcionáři. NVIDIA po veleúspěšném minulém roce, který byl pro společnost NVIDIA tím vůbec nejúspěšnějším v celé její historii, zažívá rok zcela opačný. Už ve druhém kvartálu se propadla do ztráty, částečně způsobené špatnou situací kolem svých grafických čipů a z části způsobené problémy s vadnými čipy. A právě kvůli tomu má NVIDIA na krku žalobu.Společnost Shalov Stone Bonner & Rocco LL podala žalobu za podvod na společnost NVIDIA a to konkrétně na generálního ředitele Jen-Hsun Huanga a finančního ředitele Marvina Burketta. Žaloba je podána za všechny akcionáře a investory, kteří získali akcie společnosti NVIDIA v období mezi 8.11.2007 a 2.7.2008. Vedení společnosti NVIDIA totiž už začátkem listopadu údajně vědělo o problémech s kvalitou čipů a tyto informace svým investorům zatajila, což podle zákona z roku 1934 nesmí. Až letos v Červenci se ukázalo, že problém je velice závažný a projevily se jeho důsledky na hospodaření společnosti a cena akcií společnosti NVIDIA prudce poklesla. Žaloba tvrdí, že vedení společnosti NVIDIA učinilo směrem k investorům sérii špatných rozhodnutí a opomenutí, které v konečném důsledku způsobily investorům ztráty díky zatajování a neschopnosti sdělit správné a v plné míře informace o problémech čipů NVIDIA. Ostatně to, jak neprůhledně se NVIDIA postavila k problému prokazatelně výrobně vadných GPU, kritizoval kde kdo. Zajímavostí také je, že v žalovaném období, tedy 8.11.2007 - 2.7.2008 akcie společnosti NVIDIA poklesly o 50%. Tehdy stály 33,84 dolarů a v červenci to bylo už jen 18.03 dolarů. Ještě 6.11. to ovšem bylo 37,90 dolarů za akcii a dnes hodnota akcií poklesla až na 10,82 dolaru. Mezi těmito dvěma daty tak spadly akcie společnosti NVIDIA o 26 dolarů, to je 70,55%. Samozřejmě ztráty pro investory jdou v této situaci do miliard dolarů.http://www.ddworld.cz/index.php?Itemid=99&id=1448&option=com_content&ta ?sk=view&mosmsg=D%ECkujeme+za+V%E1%9A+hlas%21
http://www.extrahardware.cz/a?kcionari-zaluji-nvidii
jak tak koukám od Nvidie radši nic nekupovat kdyř uč podvádějí i svoje investory a ještě porušují vědomě zákon
aspon nastala idealni doba k nakupu akcii, daj se ted koupit pekne zalevno :) , bezneho zakaznika se to vpodstate vubec nijak nedotkne