Všechny komentáře k článku:Nastal den D – Vydání série ATI Radeon HD 4600 a 4500
Marketingové porovnávání
tomuhle se nedá než smát.. neberu teď značky. neberu teď ani cenu...ale to že se zde porovnává "starší" grafika se žhavou novinkou na trhu.. je jasný která vyhraje.. něco co tu bude dýl a je "zastaralý" nebo něco co právě opustilo rýsovací prkno??? líp se bojuje proti dýl známému než proti zatím nevydanému
jinak jasná výhoda AMD/ATI je viditelná
porovnávaju starši kus, pretože nVidia nejak zaspala :)
@kikloop: porovnavaj grafiky ve stejne cenove hladine co je na tom divneho? to Ze nvidie uz 2 roky prejmenovava sve cipy na vyssi cisla je jejich problem za to ATi nemuze :)Jinak tyhle nove grafiky od ATi sou velice zajimave hlavne spotrebou tj karta nepotrebuje pridavne napajeni a bezna spotreba se pohybuje kolem 20-40W coz je idelani vec do HTPC. Tyhle nove grafiky sou celkem dost ocekavany hlavne mezi OEM vyrobci pocitacu prave diky sve nizke cene a spotrebe a vykonu na ktery konkurence nestaci.
@Komodus: 9800GT stoji 4x tolik co HD2600 :) koukam dalsi nvid-di-ot co ani nevi kolik karty stojej a jaky modely sou mireny proti sobe :) Opet ste nezklamali :)
@stratos.:
stejne jako sr-ati-ňáci nezklamali taky srovnáváte nesrovnatelné....
a cena...u Nvidie holt platis za kvalitu
@Komodus: Nemyslím si, že ATI má méně kvalitní výrobu než nVidia nebo naopak. Pokud se podíváš na výrobní proces, tak je popředu ATI. Takže tohle placení za "kvalitu" mi připadá jako kupování toho trpaslíka za 600,- z reklamy na Vodafone :). Ale jak je vidět, tak mnoha lidem to nevadí a mně už vůbec ne :)...
@Komodus: U nVidie jsi platil za kvalitu dřív.Teď zbytečně připlátíš za (možná) vadný čip.Tak bych docela pomlčel.
@MichalV65: presne tak takovej DELL a HP muzou vypravet ty jejich starosti s vadnejma cipama bych mit nchtel uz na to padlo 200 milionů dolaru a stale to neni konecne cislo. A ten zoufaly posledi pocin v podobe upravenych biosu kdyz se otacky vetrackl nastavi na max hodnotu s vaseho NTB se stava maly vrtulnik :)
@stratos.:
http://www.extrahardware.cz/radeon-hd-4870-x2-vs-geforce-gtx-260-sli?page=0%2C8
SLI "zpomaluje ty dvě karty a přesto o nic moc neozastáva...:-) 4870X2 dvě GPU jsou samozřejmě rychlejší než ty 260 ve sli
ale za ty stejné ceny radši jednu Nvidiu beztak tyvýkony dnes moc nevyužijete...
kamos programator ma atinu 2900 a bez prolemu mu staci ale tedkom si koupil nakou Nvidiu a neda na ně dopustit díky jejímu fyzikálnímu potencialu....
neřikam že ATI sou sračky a Nvidie sou nejlepší
beru zpět ty sratiňáky:-)
ale to samé je u CPUček většina lidí radši Intel než AMD a to hlavně kvůli OC
nejsme malý tak se nehádejme
@Komodus: krapet mimo ne ?, 2600 je us prez rok stara karta a srovnavat s ni kartu starou mesic se proste neda, navic rozdil cen je dosti velikej cca 1tisic ku 3-4 tisicum
@Komodus: Přemýšlej prosím, jak chceš srovnávat 9800GT a hodnš starou a slabou a hlavně směšně levnou HD 2600? Píšeš nesmysly.
@mtmccox: AŽ na to slovo "slabou" souhlasím. Já mám HD2600XT pasivní od doby, co vyšla a zahraju si s ní zatím všechny hry, které jsem zkoušel (1280x1024 samozřejmě u nejnovějších FPS na nízké detaily).
@MichalV65: nvidie prave uz niz jit nemuze jejich 2x vetsi cipy nez u ATI prece jenom stojej vice, uz ted se spekupuje ze GTX280 se prodava za vyrobni cenu. Neni divu ze Nvidie uz za poslendi kvartal byla financne ve ztrate pres 200milionů dolarů.
@stratos.: no ona ATI jit pravdepodobne dolu taky moc nemuze, protoze potrebuje zisky, stejne jako se suska ze nVidie prodava GT200 za vyrobni ceny tak se suska ze AMD-ATI zacina prodavat tovarny a divize na urcite oblasti vyvoje a to z duvodu aby mela na samotnej provoz AMD-ATI, proste soucasna hekticka doba kdy ceny klesaj a dolarova kryze byla docela velka a dlouho nesvedci zadnymu z konkutrentu
Máš pravdu, ale 9500GT není zas tak zastaralá grafika. nVidia určitě ihned zareaguje zlevněním, jako to udělala v případě HD4850/70...
@slabad: 9500 je defacto 8600 vyrobená místo na 65 na 55 nm. má jen nový videoprocesor, tskžr plně dekoduje HD, coz predchozi genere neumela
@apsprojekt: jen at zlevnuji at mi mame z ceho vybirat. 4600 vypada pekne, jenom aby byly i pekne teploty a velka moznost v pretaktovani
@einstejn: Vypadá to pěkně jen proto, že dělaj graf s výkonem 1.0 až 1.3 a pak se zdá že je o 100% výkonější, ale výkon je jen pouze 1.1 třeba u HD 4650 ve Vantage oproti nVidii. Crysis se zdá že je výkon dvojnásobný, ale je to necelé 1.3 oproti 1.0, což je fakt směšný to takhle zobrazovat. Fandim ATI i nVidie (nejsemnestranej, fandim oboum a koupim vždy to výhodnější), ale tyhle testy jsou fakt jen matení těch co neumí číst a koukaj na obrázky jako jsou nejspíš všichni tady a mnoho dalších.... Toť muj názor!
@FlashCV: U té 4670 je to už lepší, ale i tak ten graf nezačíná na nule a zdá se to o dost lepší a je to jen jednou tolik, což je dobrý i tak ;)
S něčím porovnávat musí :D A co na tom, přeci nejsme takový blázni, abychom kupovali žhavé zboží, ne?