Všechny komentáře k článku:Nejoblíbenějším softwarem roku 2008 se stal Adobe Reader
QIP, ICQ...
Konečně si lidi uvědomujou jakej je ICQ žrout výkonu. Sám používám Mirandu, předtím QIP, a nemůžu si stěžovat, oproti ICQ, zareklamovaný až po uši, než se to vůbec spustí tak zase PC vypínám, takže ICQ - never ever když to není nutný ! :)
Bohužel je to pravda, sám jsem býval zastáncem ICQ a nechápal jsem co jiní lidé vidí na jeho alternativách a porč jim vadí jeho náročnost. Poté jsem našel docela zajímavou verzi Mirandy + kotel pluginů, tak jsem se do toho pustil a nemůžu si svoji Mirandu vynachválit.
@greenfrost: já osobně používám Mirandu Wolfram 3D pack + ještě nějaké pluginy z již uvedené stránky http://addons.miranda-im.org
já jsem ICQ snad nikdy nepoužívala, jen jednou když jsem si zakládala ICQ číslo, a to sem ho měla tak asi dva týdny, pak jsem měla Triliana, tam byl problém, že nepřepisoval jména na serveru... takže jsem zase měnila (ale až po asi roce) a přešla jsem na qip. Mirandě jsem nikdy na chuť nepřišla. ICQ hlavně teď ICQ 6 je hrozně ošklivý, navíc mě tam vadily reklamy a celkově mi ten program přišel zbytečně náročný nebo spíš pomalý, no prostě QIP forever :) ani icq go, meebo to jistí vždycky.
@smeagol.gollum: Je to skoda, navic, kdyz je dostupne opensource XMPP reseni v podobe jabberu. Navic ICQ nelze pouzivat pro komercni ucely (i na czc se ho museli zreknouot). Oproti tomu pres jabber komunikujete sifrovane a pad jednoho serveru se nerovna kolabsu site. Prenos souboru neni zavisly na pocasi. Proto bych rad videl na miste ICQ treba PSI.
@quido.speedy:
Nechápu, jak přechod z ICQ na QIP změní počasí... :-)))
Používat komunikátory pro přenos souborů je kravina. Jako kdyby nebylo na netu dost datových uložišť.
@spelstav:
Datové uložiště mi poskytne komfort toho, že jen přetáhnu soubor do okna s konverzací a on se automaticky odešle? Ani náhodou.
Nehledě na to, že mi ukaž, které datové uložiště mi nabídne možnost odesílat a přijímat například rychlostí 100Mb (pokud mají oba účastníci konverzace 100Mb linku) a posílat třeba 4GB soubor aniž bych něco platil (třeba premium na RS).
mám QIP a jsem spokojený, na ICQ se mi líbí jen to posílání SMS
@Whistler: rok jsem používal ICQ pak jsem opravdu poznal ne z vlastní zkušenosti že QIP je lepší rozeběhl se tento prográmek šílenou rychlostí a slyšel jsem samou chválu a tak jsem ho používal cca 3roky a ale teť už asi rok a půl používám Mirandu má velice pěkné apklikace...
Tak to máš docela pomalej komp že než se ti to spustí tak vypínáš. Existujou i patche který z toho reklamy vytáhnou.
@ladi: jo ale furt ti v ICQ6 zabírá okno konverzace minimálně čtvrt obrazovky (při 1280x1024) a já osobně když si s někým píšu tak u toho dělám i něco jinýho (film, internet)... u QIPu si krásně zmenším okno a na zbytek obrazovky se mně vždycky vleze to co potřebuju...
@ladi: Já jsem netvrdil že mě to trvá tak dlouho, to bylo přirovnání s ostatními IM, které se zapnou během okamžiku.
ICQ je pramalý žrout výkonu. Když to srovnám s takovým Firefoxem, který si po několika hodinovém intenzivním surfování ukousne i 400 MB v paměti a věčně vytěžuje CPU, tak kdo je potom žrout...
@mervart: Cca. po 2 hodinách mi bere firefox 100MB z paměti a vytížení procesoru 0-2% podle situace. Otevřeno několik oken, flashové reklamy a streamované radio :)
@greenfrost: Hodně záleží, co se nakešuje. Když třeba prohlížím fotky a čtu diskuze tak je to hned. Teď po 20 minutách Firefox ukazuje 125 MB...
Mám icq a nevidim v něm problém, kamarád střídá QIP s Mirandou, nicméně mě asi nepřemluví. Každý si zkrátka najde to co mu vyhovuje. Reklam v ICQ si nevšímám, výkon k ničemu nepotřebuju, paměti dost a tak dále...Jinak souhlasím s většinou názorů co zde čtu že nevidím objektivitu hodnotit oblíbenost softwaru podle žebříčku stahovanosti ze Slunečnice.
I skype zabírá dost paměti ICQ mi zabírá 45 892kB a skype 42 360kB.
@honza 82: Skype, pche, taková potvora. Nechtějte ani vědět, co vám dělá v počítači. Měl jsem ho půl roku, stačilo, už bych si ho do PC nikdy nedal.. Od té doby na volání jedině WLM:)
@mikihans:
Tož jen stručně (dříve to bylo na foru Skypu ale s přechodem na nová fóra všechny stará zanikla):
1) mění si pravidla FW jak se mu zachce: Dal jsem skype zakázat, pustil jsem ho a on se sám bez jakýhokoliv optání povolil - WTF? Takhle se chová virus a spyware.
2) chudáci Ti co mají datový limit, žere to pěknou část internetovýho pásma.
3) zatěžuje až nechutně počítač - nevím jak nynější verze ale ta co byla v té době aktuální tak pokud jsem měl hovor tak se to celé seklo dokavad jsem hovor nepoložil.
4) tisíce spojení s cizími neznámými počítači. ano tak je skype navrhnut (ale je to zbytečné zatěžování sítě, pro funkčnost by stačilo omezit na pár alternativních P2P spojů) - vychytralí tvůrci - hovory jedou přes cizí železo (z výkonných počítačů s kvalitním připojením k internetu se dělají tzv. "supernodes") a oni z toho rejžujou za hovory ven a to jistě nemalé peníze..
@Vlczech: Používám QIP, je malý a přehledný a nenáročný, což se o ICQ říct nedá a ještě ke všemu má v sobě samý reklamy. ICQ je opravdu plevel a na QIP nedám dopustit. Skype bych si vživotě na PC nenainstaloval.
@valondr: moje řeč. Až na to že používám Mirandu - ale stejná slova jako o qipu, malá nenáročná. Dá se ihned použít, akorát když si ji chce člověk přizpůsobit k obrazu svému tak to zabere trochu času... Ale zase její možnosti v podobě tisíce a tisíce pluginů jsou takřka neomezené:) Ještě ji mám na širokoúhlým monitoru zaparkovanou do kraje takže z toho mám klasický monitor s postranní Mirandou :) Bohužel ve statistikách stahovanosti zas tolik nevítězí, protože nezkušení uživatelé si většinou raději z alternativ stáhnou qip, ti zkušenější nejdou naopak přes stahuj, slunečnici a podobné ale přímo přes web "výrobce". K žebříčku stahovanosti bohužel nepřispěje ani to že má Miranda "tolik distribucí kolik je na nebi hvězd" a každý stahuje jinou distrošku, takže se to dost rozmělní ta stahovanost Mirandy... Skype už nikdy... Občas ho kvůli lidem co tam jsou pustím vzdáleně (ale ne na své mašině), ale i tak je nutím aby se mnou komunikovali přes ICQ/Jabber/MSN :)
@greenfrost: Navíc se nemusí instalovat a lze provozovat na flashdisku nebo třeba i internetovém disku. Diskety se sice již dnes téměř nepoužívají, ale základní verze se vejde i na disketu :) Dříve jsem ji na disketě také provozoval :) Dokud se mi nerozrostla historie :-DKrom toho do Mirandy si člověk nasází všechny používané protokoly a je vystaráno - jeden program na všechno :) pokud někdo vlastní více ICQ účtů může je všechny provozovat naráz v jednom okně - jen je trochu hardcore poznat který kontakt patří do kterého účtu.. Ale ostatně to není potřeba vědět :)Pokud chce člověk provozovat 2 ICQ jiných lidí na jednom počítači zaráz tak se akorát Miranda zkopíruje, pustí další okno a je to.