Všechny komentáře k článku:Nejoblíbenějším softwarem roku 2008 se stal Adobe Reader

Nejoblíbenější? To těžko!

První místo v počtu stažení, a navíc na Slunečnici, rozhodně o nějaké oblíbenosti vypovídá jen těžko - to je jen titulková dezinterpretace žebříčku - navíc bez uvedení počtu stažení.Pro porovnání doporučuji žebříček ze Stahuj, které je mnohem využívanější, navíc s uvedenými počty stažení, takže přesný obrázek si může každý udělat sám - http://www.emag.cz/top-10-nejstahovanejsi-programy-roku-2008/

Možnosti
3 reakce
poslední 18. 1. 2009 18:36

určitě, máš pravdu.. např. mě docela udivilo že se v žebříčku vůbec neobjevil Firefox.. docela se diwim že CZC uveřejnilo statistiky zrovna slunečnice :/ stahuj.cz má podle mě o hodně větší popularitu

 

pravdou je, ze titulok je opat trochu zavadzajuci, a vypovedna hodnota danych tabuliek je len minimalna, kedze zohladnuje len pocet downloadov z jedneho serveru... Urcite by bolo zaujimavejsie porovnat napr downloady ceskych produktov na zaklade udajov zo zdrojovych stranok, z ktorych je mozne si stiahnut dany software prvotne....

 

Na Stahuj vidím ten Acrobat Reader jako třetí - takže oblíbený asi bude :-)Jinak viz závěr toho článku - velkou roli hraje setrvačnost, lidé jsou na AR zvyklí a tak si stahují jeho nové verze. Osobně se mi také nelíbí, jaký bumbrlíček se z něj stal, ale co už - v podnikovém prostředí to je standard, tam ti nikdo Foxit nedá.