Nokia 500: výkonná, elegantní a levná

Ostatní 76 % hodnotilo 69 uživatelů 11. 10. 2011 11 komentářů
Podíl Nokie mezi prodanými chytrými telefony má sestupnou tendenci. Změnit by to mohl nový model Nokia 500, který nabízí velice slušný výkon při zachování poměrně příznivé ceny.

Nový chytrý telefon Nokia 500 se nám do redakce dostal na testy jen na krátkou chvíli. I ta ale stačila na to, abychom mohli připravit toto preview, které vystihuje základní přednosti a neduhy novinky. Telefon do redakce doputoval zabalený v kartónové krabici modré barvy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení produktu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kompletní dodávané příslušenství

Hned na úvod si zaslouží vyzdvihnout vzhled novinky. Většina chytrých telefonů jsou totiž jen nudné černé krabičky nabité funkcemi. Model 500 však sází také na vzhled. Všechny hrany přístroje jsou elegantně zaobleny a navíc jsou v balení dva výměnné zadní kryty. Přední strana telefonu tak bude vždy černá, ale zadní strana a spodní hrana mohou být černé, vínové nebo modré. Další barevné kryty je navíc možné dokupovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon s výměnnými kryty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kryty se vyměňují jednoduchým nacvaknutím

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon s modrým krytem

Jak je z řádků výše patrné, stylu testovaného telefonu není co vytknout. Příkladné je i zpracování přístroje. Plastové části na sebe velice korektně doléhají, přičemž se nikde neprohýbají ani nevržou. Zadní kryt je navíc uchycen velice pevně, a tak na rozdíl od některých konkurenčních modelů nehrozí jeho vysunutí. V cenové kategorii do pěti tisíc korun byste lépe zpracovaný telefon hledali jn velice těžko.

Nokia N500 se ovládá kapacitním 3.2" dotykovým displejem s rozlišením 640 x 360 pixelů a až 16 mil barevným spektrem. Ovládání pouhým prstem pro zadávání textu a ovládání uživatelského rozhraní je intuitivní a bezproblémové. Telefon se může chlubit kvalitním fotoaparátem, který vykazuje ostré snímky díky plnému ostření s rozlišením 5 MPix a čtyřnásobný digitální zoom. Dále máte možnost poslouchat FM rádio. Součástí je A-GPS modul pro navigační účely včetně přednahraných Nokia map pro snadnou orientaci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nokia 500 v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana telefonu

Pro vaše data je přístroj vybaven integrovanou 2 GB pamětí, kterou je možno ještě rozšířit díky přítomnosti slotu pro paměťové karty microSD s podporou 32 GB kapacity. Data si lze také vyměňovat s přáteli nebo přes počítač pomocí bezdrátové technologie Bluetooth v2.1. Nechybí ani micro USB konektor a 3.5 mm jack pro připojení sluchátek. Potěší i podpora bezdrátové sítě WLAN standardu 802.11 b/g, díky které se můžete připojit na internet v domácím prostředí nebo tam, kde je dostupná WiFi síť.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Levý bok přístroje

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na tlačítka na pravém boku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Horní strana ukrývá konektorovou výbavu

Telefon pracuje s operačním systémem Symbian Anna. Ta proti předchozím generacím operačního systému od Nokie přináší nové uživatelské rozhraní, virtuální QWERTY klávesnici v režimu na výšku, snadnější prohlížení webu díky novému internetovému prohlížeči a vyšší bezpečnost. Vylepšení se dočkaly i Nokia Mapy. Nově jsou zde například linky veřejné dopravy nebo možnost provést check-in a dát tak svým přátelům v sociálních sítích jako je Facebook, Twitter a Foursquare vědět, kde právě jste.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Domovská obrazovka operačního systému Symbian Anna

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí telefonu na Nokii 500

Nokia N500 umí rozpoznat pásma GSM/EDGE 850/900/1800/1900 MHz nebo WCDMA 850/900/1700/1900/2100 Mhz, samozřejmostí je automatické přepínání mezi pásmy WCDMA a GSM. Je vybaveno baterií BL-4U s kapacitou 1110 mAh při hmotnosti 93 g a rozměrech 111.3 x 53.8 x 14.1 mm, přitom pohotovostní doba je až 500 hodin.

Telefon Nokia 500 můžete zakoupit v našem obchodě (zde).

Diskuze k novince (3)

Máte otázky k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

DaJa51 DAJ

Umělé kryty

DaJa5113. 10. 2011 20:36

Jsou zárukou jen vrzání do budoucna, nebo až ten mobil po třetí spadne, kupováním dalších krytů, takový kryt stojí i tři stovky, pokud se to do té doby n…

avatar

Njn promo článek

jack231012. 10. 2011 22:33

jak může být něco výkonného a levné zároveň? :-D

avatar

Čuňata..

Carry-12. 10. 2011 15:23

Příště alespoň otřete ty chmatance na displayi (posl. foto):D Jinak k mobilu, za tu cenu mi přijde vybavený více než slušně, ale nekoupil bych si ho už j…