Všechny komentáře k článku:Nová low-endová grafika od nVIDIA

Jeste ma cas

tahle grafika a ji podobne kousky od NV pujdou nadracka as za par mesicu, to se objevej prvni ocekavane hry s PhysX a tyhle karty budou idelanim resenim prave pro pocitani teto fyziky, budou takovim levnejsim a vykonnejsim PPU :) aspon konecne spousta z nas vyuzije ten druhej PCIe slot na desce

Možnosti
6 reakcí
poslední 29. 8. 2008 10:07

bohuzel na fyziku je karta moc slaba co sem cetl na fudzille 8800GT zvlada pocitat fyziku max s 50 objetky naraz
9800GX2 uz 100objektůtakze tahle toho moc neutahne.Podle me uplne zbytecna karta nekde sem cetl ze jde stale o stare karty 8400 ktere lezi nvidii skladem a jenom to prejmenovaly. HD4470 s polovicni spotrebou a skoro 2x vyssim vykonem je podle me daleko lepsi volba pro nenarocne lidi co si chteji sem tam zahrat nakou nenarocnou gamesu.

 

@stratos.: no ja si PhysX skusil v nasem enginu kvuli reakci na jinem serveru na 9600GT, a naraz me to zmaklo as 2 miliony objektu kazdy 20faces/12vertexu s difusi 1x1pix a zakladnim ambientem aby to nebrzdili graficke vypocty, u 3 milionu us to padalo pod 30fps, Fudzila ma asi hodne velikej prst ze ktereho si cuca nektere info :)))))jen prozajimavost pridavne PPU zacalo padat pod 30fps us s 200 tisici objekty a u 9800GTX+ sem narazil na strop enginu ktery ma maximum 40 mega vertexu na scenu, takze mozne maximum nebylo mozne zmerit

 

@stratos.: aha us vim odkud fouka vitr, myslel si zrejme tuhle vetu ze "With Nvidia's PhysX and a high-end card you will be able to use all of the 100 pieces available. Blow the car into 100 pieces with Geforce 9800 GX2, while with a card such as 8800GT you might be limited to 50." ( zdroj Fudzilla ) cos ale neznamena ze ta karta zvladne pocitat jen 50 nebo 100 objektu , navic ne v zapojeni jako pridavne PPU

 

@Shap: lepsi je si to precist cele, at se nevytraci kontext http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=9095&Itemid=65

 

Jen takovej dotaz (kdy už tady tomu někdo konečně opravdu rozumí :) ) Kdyby byl CF nějakejch ATi karet třeba DH4xxx a k tomu nějaká takováhle karta na desce třeba 790FX http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52111 šlapalo by to?? Bylo by to takhle docela zajímavý a výkoný řešení ktarý by nevyšlo na nijak závratný peníze Př: 2x HD4850(2x3800)+ Deska DFI LanParty DK 790FX-M2RS (byla za 3500)+ 9400GT (1200)=12300+ Athlon 5400BE(1800) RAM (900) skřín(1000) HDD(1000) chladič CPU(600) zdroj (1700 ) = 19100+ drobnosti jako tuner, mechnika....to je slušná cena za dost našláplej komp

 

@Trewor: pravdepodobne ano, ale zatim to jeste verejne funkcni neni ani s jednou kartou, NV bude muset nejdrive vydat nove ovladace ktere slibili pro pridavne PPU ktery detekuje danou grafiku jako PPU, obdobne to us dnes funguje trena s nVidia TESLA, cos je vpodstate graficka karta urcena na vypocty http://regmedia.co.uk/2007/06/21/nvidia_c870_1.jpg k jejimu provozu je potreba jen volnej PCIe a dalsi ovladace , dase rict ze as to uvolnej, tak si soupnes grafiku do toho posledniho PCIe, nahrajes ovladace pro pridavne PPU a tu grafiku to zdetkuje jako PPU