Všechny komentáře k článku:Nová low-endová grafika od nVIDIA

Do kanclu

Tato karta je pěkná,ale akorát pěkná do kanclu.I, když někteří šáhnou i po integrované na základní desce,ale tahle je nato v pohodě, ale i ty hry v kanclu by zvládla:)

 

@michal tomastik: Do kanclu by bohatě stačila 780G spolu s úsporným Athlonem X2.

 

@AggramarAvenger: Pravdepodobne myslite gk HD3200 integrovanou v chipsetu 780g, ale k veci: Ati chysta 4470, ktera bude stat srovnatelne jako tahle nvidia, bude mit polovicni spotrebu (25W) a pravdepodobne i vyssi vykon. Takze jediny duvod, proc koupit tuhle kartu je potencialni vyuziti na pocitani fyziky, toznamena pouzit ji jako PPU v kombinaci s nejakou silnejsi nvidii.
Preji hezky den :-)

 

@chytrolincz: presne tak do kanclu bohate staci 690g nebo 780g a kdo se pripadne jednou do roka zahrat nakou tu hru koupi HD4470.

 

@AggramarAvenger: Zas tolik jsem tuhle kartu nechtěl urazit,jen když se dneska podívám,tak třeba 8800Gt stojí už 2000.-tak tuhle katru nebudem pořizovat výhradně na hry.

 

@michal tomastik: na co potřebuje kancelářskej počítač samostantou grafiku? integrovaná bohatě stačí

 

@radimekk: To je pravda, nové chipsety od AMD jsou výkonné pro kancelářské potřeby víc než dost :)

 

@michal tomastik: Tahle grafika je snad pro důchodce anebo školy či int.kavárny. Opravdu bych se divil kdyby si ji někdo koupil domů a ještě k tomu provozoval na maximálním rozlišení:-DDDDDD. To by snad i při booootování Visty hned shořela. No nic proti ale je prostě na prt, kdyby se raději zaměřila na high-end grafiky rozhodně by jí to prospělo, jelikož GTX280 už není až takový svalovec jako kdysi. Běžný člověk si může koupit 9600GT, není až tak drahá a poskytne o dost vyšší výkon.

 

@ComManMis: Kamaráde buď rád za všechno co lidi vytvořili, a tyhle řeči nejsou podle mě k ničemu. Anebo spíš "prostě na prt" :DD

 

@michal tomastik: Je to zajmavý, ale pokaždý, když se objeví lowendová grafika, tak hned někdo začne psát, že je akorát do kanclu.Bylo to i když vycházela teprva ředa 6xxx od nvidie. Si nádherně pamatuju kdysy jedno fóru, že high end 6800 a lowend 6200 akorát do kanclu. Teď 9400 do kanclu. Nic proti, ale ta 6200 je stále dostačující na to, aby to zvládlo word a podobné programy. (pokud nemáte office 07)Tohle jsou prostě karty určený lidem, kteří si občas chtějí něco zahrát, nemají zájem kupovat nadupaný karty a nezáleží jim tolik na detailech, rozlišení, ale na hratelnosti.

 

@tomaszustak: Když už jsi u Office 2007 tak možná že se budete divit ale mě chodí i na GeForce 440MX a v pohodě !! Spíše mě problémy jednojádrový procesor shocketu A.Jinak tahle grafika špatně nevypadá půjdou na ní i straší hry a aspoň nebude člověku brát tak hodně wattů ze zdroje myslím si že takovýhlech karet je skoro málo. ..Pouze můj názor,,

 

@xvirusx: Sám vlastním ASUS N6200/TD a MS Office 2007 běhají nádherně. Jinak naprosto souhlasím, že do kanclu stačí i integrovaná GK.

 

@michal tomastik: Na 1.2oo kč je to šmejd, HD 4400 budou aspoň pasivně chlazený, míň žravý a určitě výkonější, takže tohle je odpad!

 

@Krysh: presne tak dyt se jedna pouze o preznacenou 8400 je to vazne uz trapne to neustale prejmenovavani.

 

@Krysh: Zas tolik bych, tuhle kartu neurážel, uvidíme jaká bude cena 9400 a HD 4400.I když, jak píšeš že bude mít pasivní chlazení a míň žravá,tak se uvidí na první testy,

 

@michal tomastik: Uvedomte si ale taky, ze spousta lidi takovouhle grafiku vyuzije, treba kdyz upravuje fotky, nebo si hraje s filmy. Na tohle je ta karta delana...
Hrat si s fotkama ve vetsim rozliseni na integrovane je hrozne zdlouhave a kartu za 5000 kuli tomu tezko nekdo koupi. Ne kazdej pari hry, to si uvedomte...

 

@michal tomastik: to je pravda, ale nejakemu malemu diteti do pc to taky staci.

 

Jeste ma cas

tahle grafika a ji podobne kousky od NV pujdou nadracka as za par mesicu, to se objevej prvni ocekavane hry s PhysX a tyhle karty budou idelanim resenim prave pro pocitani teto fyziky, budou takovim levnejsim a vykonnejsim PPU :) aspon konecne spousta z nas vyuzije ten druhej PCIe slot na desce

 

@Shap: bohuzel na fyziku je karta moc slaba co sem cetl na fudzille 8800GT zvlada pocitat fyziku max s 50 objetky naraz
9800GX2 uz 100objektůtakze tahle toho moc neutahne.Podle me uplne zbytecna karta nekde sem cetl ze jde stale o stare karty 8400 ktere lezi nvidii skladem a jenom to prejmenovaly. HD4470 s polovicni spotrebou a skoro 2x vyssim vykonem je podle me daleko lepsi volba pro nenarocne lidi co si chteji sem tam zahrat nakou nenarocnou gamesu.

 

@stratos.: no ja si PhysX skusil v nasem enginu kvuli reakci na jinem serveru na 9600GT, a naraz me to zmaklo as 2 miliony objektu kazdy 20faces/12vertexu s difusi 1x1pix a zakladnim ambientem aby to nebrzdili graficke vypocty, u 3 milionu us to padalo pod 30fps, Fudzila ma asi hodne velikej prst ze ktereho si cuca nektere info :)))))jen prozajimavost pridavne PPU zacalo padat pod 30fps us s 200 tisici objekty a u 9800GTX+ sem narazil na strop enginu ktery ma maximum 40 mega vertexu na scenu, takze mozne maximum nebylo mozne zmerit

 

@stratos.: aha us vim odkud fouka vitr, myslel si zrejme tuhle vetu ze "With Nvidia's PhysX and a high-end card you will be able to use all of the 100 pieces available. Blow the car into 100 pieces with Geforce 9800 GX2, while with a card such as 8800GT you might be limited to 50." ( zdroj Fudzilla ) cos ale neznamena ze ta karta zvladne pocitat jen 50 nebo 100 objektu , navic ne v zapojeni jako pridavne PPU

 

@Shap: lepsi je si to precist cele, at se nevytraci kontext http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=9095&Itemid=65

 

@Shap: Jen takovej dotaz (kdy už tady tomu někdo konečně opravdu rozumí :) ) Kdyby byl CF nějakejch ATi karet třeba DH4xxx a k tomu nějaká takováhle karta na desce třeba 790FX http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52111 šlapalo by to?? Bylo by to takhle docela zajímavý a výkoný řešení ktarý by nevyšlo na nijak závratný peníze Př: 2x HD4850(2x3800)+ Deska DFI LanParty DK 790FX-M2RS (byla za 3500)+ 9400GT (1200)=12300+ Athlon 5400BE(1800) RAM (900) skřín(1000) HDD(1000) chladič CPU(600) zdroj (1700 ) = 19100+ drobnosti jako tuner, mechnika....to je slušná cena za dost našláplej komp

 

@Trewor: pravdepodobne ano, ale zatim to jeste verejne funkcni neni ani s jednou kartou, NV bude muset nejdrive vydat nove ovladace ktere slibili pro pridavne PPU ktery detekuje danou grafiku jako PPU, obdobne to us dnes funguje trena s nVidia TESLA, cos je vpodstate graficka karta urcena na vypocty http://regmedia.co.uk/2007/06/21/nvidia_c870_1.jpg k jejimu provozu je potreba jen volnej PCIe a dalsi ovladace , dase rict ze as to uvolnej, tak si soupnes grafiku do toho posledniho PCIe, nahrajes ovladace pro pridavne PPU a tu grafiku to zdetkuje jako PPU

 

8500GT

dit to je cela 8500GT od gigabyte......nvidia zase neví :X

 

@fixer456: co se taky dalo cekat?? kdyz prakticky z 8800 udelali 9600. mely by delat novy karty a ne je jenom prejmenovavat

 

@einstejn: no spis z 8800GT udelali 9800GT vsak si porovnej parametry sou identicke. Tohle trapny prejmenovavani cipu do nekonecna je uz u nvidie trosku trapne. 8400 taky prejmenovaly na 9400 jako by se nechumelilo

 

Konstrukce karty?

Podle obrázku je hodně diskutabilní výdech z chladiče na kondenzátory. Možná se nafouknou a bouchnou jestě v záruce, kdo ví :). Minochodem je to pak pěknej smrad.

 

@Groover99: Naprosto souhlasím, ty kondiky tam dal konstruktér buď kvůli životnosti grafiky a nebo proto, že je magor.