Všechny komentáře k článku:Ochraňte svá data s produktem od Addonics
Akorád nechápu....
Když je to tak bezečné, proč je vždy napsáno "By měl ..." Dle mého je to tak, že když někdo bude chtít něco opravdu čournout, je na světě hackerů dost... Nejlépe jsme na tom my, co máme plat na nájem, vodu, elektrliku a něco k zakousnutí...a zbyde nám sem-tam něco na zakoupení u CZC :-D Pro pocit super života.... (Dělám teprve dva měsíce po dostudování :-) )Na tomhle světě není bezpečné skoro nic :o) To je na tom to smutné...
Ale ne, není to tak hrozné. Například Truecrypt, který byl v diskusi už zmíněn: zdrojové kódy jsou otevřené, takže se můžu podívat, jestli je napsaný opravdu bez zadních vrátek. Pokud ho správně použiju, tak hacker musí prolomit hodně slušnou šifru typu AES. No, a protože sleduju pokrok a vědecké články v oblasti kryptografie, tak vím, že není veřejně známý způsob, jak něco takového prolomit dřív, než přestane existovat Země :) Což znamená, že jestli někdo na světě ví, jak takovéto šifry prolomit (což není vůbec jisté, ale konspirační teorie holt nevyvrátíte), tak na 99% pracuje v NSA nebo v jejím ruském či čínském protějšku. No a protože nemám pár set miliard dolarů ani zbraně hromadného ničení, tak pro Američany, Rusy ani Číňany nejsem zajímavý.Takže s kolegou BlackZoneCZ možná v jistém smyslu souhlasím - kdo nic nemá, tomu nic neukradnou - ale ta hranice "nemajetnosti" je někde úplně jinde.
@mervart: Doba bohužel trochu pokročila a třeba tímto: http://technet.idnes.cz/prolomit-lze-jakekoli-sifrovani-disku-staci-zmrazit-pamet-pax-/tec_denik.asp?c=A080221_230606_tec_denik_pka způsobem se ty data dají za určitých okolností získat poměrně snadno, takže se ta několikaset miiardova hranice majetku posouva trochu zas k hranicím nás smrtelníků ..