Všechny komentáře k článku:OCZ: Gladiator: pro ticho ve vašem PC

Heat-pipe

Hlavně ty heat-pipe trubičky zasahují až k procesoru. U mého chladiče je tomu taky tak a podle zkušeností, i podle toho, co jsem se dočetl, se zdá, že je to opravdu dobré pro větší výkon chlazení.

Možnosti
4 reakce
poslední 21. 1. 2009 13:45

zajimalo by me jenom srovnani i noctuou a dalsimi chladici. tento vypada dobre a je pomerne za dobrou cenu

 

Nad tím jsem párkrát uvažoval, zda-li je to lepší, když má heat-pipe přímý kontakt s procesorem. Zajímalo by mě ale, jestli v té základně, kudy vedou heat-pipe trubice je mezera nebo je vše zarovnané a hladké. Víte to někdo?

 

jen bych se obaval aby vlivem tepelné roztažnosti nedošlo k nějakým deformacím a tím věčným roztahováním a smršťováním se heatpipy neuvolnily a nedělali pak neplechu ačkoli na pohled to vypadá docela fortelně

 

@oertliryba: Samozřejmě 2 různé materiály, každý s jinou tepelnou roztažností, můžou v některých případech dělat problémy. Pochybuju ale, že výkyv teplot cca 50°C bude mít za následek uvolnění heat-pipe :-)