Odstoupení od kupní smlouvy ve 14 dnech od nákupu

Na této stránce se Vám pokusíme poradit a zodpovědět nejčastější otázky ohledně vrácení zboží do 14. dní a zároveň Vás provést celým procesem vrácení.

Odstoupení od kupní smlouvy znamená, že zboží, které jste zakoupil na dálku, tedy přes e-shop, ale i telefonicky či e-mailem, Vám nějakým způsobem nevyhovuje. (barva, rychlost, atd…), potažmo nefunguje.

Vrátit zboží musíte však v původním obalu a stavu tak, aby prodejci nevznikla finanční ztráta. Zboží musí být kompletní. V opačném případě má prodejce nárok, strhnout nějakou částku jako kompenzaci za opotřebení (např. škrábance, chybějící příslušenství, …).

Kdo může/nemůže odstoupit od smlouvy?

Odstoupit od smlouvy ve 14 dnech není možné v případě, že kupujícím není spotřebitel, tedy v případě nákupu podnikatelem - fyzickou osobou nebo jakoukoliv právnickou osobou. Spotřebitel dále není oprávněn od smlouvy odstoupit v případě zakoupeného software, který má rozpečetěný obal, pořízení digitálního obsahu, který je poskytován bez hmotného nosiče, zboží upraveného dle přání zákazníka, poškozené zboží či zboží, které je z hygienických důvodů zabaleno v jednorázovém obalu a již jej není možné v neporušeném obalu vrátit.

Kdy a jak dostanu peníze zpět?

Ze zákona jsme povinni peníze vyplatit do 14 dnů ode dne Vašeho odstoupení od smlouvy, vždy však ne dříve než po doručení zboží zpět k nám. Peníze můžete dostat osobně na vybraných kamenných prodejnách CZC.cz nebo bezhotovostně převodem na bankovní účet po zadání čísla bankovního účtu v příslušené sekci uživatelského profilu na webových stránkách, sdělením čísla účtu zákaznickému servisu či na pobočce v případně osobního vyřízení.

Vzor pro odstoupení od kupní smlouvy ke stažení na tomto odkaze - Vložte společně s nákupní fakturou do balíku.

Štítek pro vrácení zboží

Vzor vyplněného štítku pro vrácení zboží

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jak správně zabalit zboží před odesláním zpět do CZC.cz

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Akční nabídka Akční nabídka