Všechny komentáře k článku:Plastic Logic je připraven vyrábět čtečky elektronických novin
Scifi? ne! blízká budoucnost!!!
zní to skoro jsko ze scifi, a přitom je to tak blízká budoucnost, že se tomu ani nechce věřit, no nechme se překvapit co vše tato zařízení přinesou a jak se uchytí mezi lidmi
@zemanjan@volny.cz: Jen to chce jeste doladit, melo by se to dat srulovat popripade slozit. Proste stejne vlastnosti jako papir a bude to paradni vecicka. Uz se docela tesim
@zemanjan@volny.cz: Stejně bude největší problém tam nacpat dostatečně silnou baterku, ale věřim, že si s tim nějak inženýři poradí
@cacanovotny: S tou baterkou to nebude tak hrozný. Co jsem četl, že jsou notebooky s výdrží i 10 hodin. Pokud by se podobná baterka dala k tomuhle, tak vydrží mnohem déle. Nebude tam nic moc žravého.
@tomaszustak: Pokud to bude mít stejnou technologii jako ebooky, tak to bude potřebovat energii pouze na "obracení listů", a vydrží na jedno nabití stovky až tisíce stran
@valekjan: nechme se prekvapit s cim prijdou vyrobci. moc se mi libi e noviny ale hold si budeme muset pockat.
@zemanjan@volny.cz: presne tak ... tohle je velky krok dopredu, jako ostatne asi 10 dalsich veci ... proste technika jde dopredu a my jdeme s ni
@kolii: a odpadne chození pro noviny do trafiky, pokec s trafikantkou..jen zmáčknu tlačítko..stáhne se mi aktuální číslo a můžu číst :-)
Konec vyhruznym dopisum
to je konec pro nas kriminalniky :( , kde budu brat pismenak pro vyhruzne dopisy kdys chci nekoho vydirat ? :)
Rozhodně Evoluce
Myslím že s nástupem Oled displejů, supravodičů, vodních článků a spusty dalších vychytávek bylo už na čase aby se něco podobného objevilo. Spíše se divím že se již tak nestalo. Člověk by řekl že se firmy budou předhánět kdo dřív.(ono tomu tak asi je,ale jde to nějak pomalu:-) Mě spíše bude zajímat jak se k tomu postaví tiskárny a vydavatelé novin a časopisů....
@Noox: typuju ze kladne, protoze internetove portaly ktere jsou pro uzivatele zdarma dnes na reklame vydelavaji vic nes tistene casopisy, navic jim tim odpadne spousta prace prave okolo tisku
@Shap:
To rozhodně ... ted jsem se nad tím trošku zamyslel a bude to urrčitě i ekonomičtější. Bude stačit pár grfiků u PC a nějaký ten servr. Narozdíl od obrovských tiskáren a spusty zaměstnanců jako obsluhy s platy...
Navíc barva taky určitě něco stojí...
@Noox:
Je tady toho spousta, těch nákladů, který odpadnou.
Platy mnoha zaměstnanců (ale budou další tisíce nezaměstnaných jenom v čr) jako jsou údržbáři, uklízeči, opraváři ..., ale taky náklady za materiál, stroje taky něco sežerou, nějakou tu korunu, stejně jako že když chceme světlo, tak si svítíme, teplo, tak si topíme, doprava do trafik, nějaká ta koruna trafikantovy a je toho ještě víc...
@tomaszustak: Té nezaměstnanosti bych se zase tak nebál. Lidi, kteří odejdou od tiskáren, půjdou k jiným strojům vyrábět a balit tyto čtečky. Trafikanti jen zmenší své trafiky a pořídí si wi-fi prodejny, kde bude stačit přijít poblíž, přetáhnout si data do čtečky novin a zaplatit převodem. Údržbáři, uklízečky apod budou potřeba stále - kdo jiný by se staral o novináře, grafiky a správce? Ať žije budoucnost :))
@Noox: To je těžké, zisk je na prvním místě, tak se prvně musí zaplatit předchozí výrobek a jeho vývoj a vydělat něco i na horší časy. Kdyby ne, tak už si tu lítáme ve vznášedlech na solární energii a pro jídlo chodíme do replikátoru :)
@Noox:
Tiskárny musí stejně čas od času nakoupit nové stroje, takže pokud by to uspělo, stačí jenom přestat kupovat a dojet na starém vybavení.
Osobně si myslím, že nějakou dobu to bude jěště trvat.
Spíš v tom vidím snahu oživit trh s novinami, které si kupuje stále méně lidí. Já si například už noviny nekupuju několik let. Co potřebuji, to si přečtu na netu.