Platební metoda Google Pay ode dneška i u nás na CZC.cz

Novinky z CZC.cz 18. 2. 2019
Dnešním dnem se stávají platby ještě jednoduššími pro naše zákazníky s Android telefony nebo prohlížeči Google Chrome. Spouštíme totiž online platební metodu Google Pay. Jak služba funguje, které banky ji podporují a co musíte udělat, abyste ji mohli začít využívat?

Co to je a jak to funguje?

Celý princip je velmi jednoduchý. Stačí si stáhnout do mobilu aplikaci, tu spárovat se svou platební kartou, a takto pak platit. Platbu můžete provést buď čistě online kliknutím na GPay platbu při výběru plateb v košíku, nebo už známým způsobem při nákupu například na pobočce přiložíte telefon s nainstalovanou Google Pay aplikací k platebnímu terminálu a máte hotovo. A tyto platby samozřejmě podporují i naše mobilní aplikace, takže i tam si užijete opět o něco jednodušší a rychlejší nákup.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Při placení na pobočkách takto teda můžete nakupovat i bez peněženky a karty  – vše máte jednoduše v mobilu. Platebních karet si navíc můžete do apky nahrát libovolný počet. Navíc, při platbách do 500 Kč není nutné telefon ani nijak zapínat, stačí ho jen probudit tlačítkem nebo poklepáním na displej. Připojení k internetu taky nepotřebujete. Vše může proběhnout i offline.

Co potřebuju, abych mohl začít platit přes Google Pay?

V případě platby přes terminál na pobočce je potřeba, aby službu Google Pay podporovala vaše banka. V současnosti bohužel do této kategorie spadají jen J&T Banka, Komerční banka, mBank, Moneta a stravenková služba Edenred. Aplikaci můžete ale spárovat i se svým PayPal či Revolut účtem. A některé další banky mají své vlastní aplikace, které fungují na velmi podobném principu jako služba Google Pay, takže ani klienti jiných bank nemusí hned nutně zoufat.

V případě online plateb ani nezáleží na tom, u jaké jste banky. Pro online platby naprosto stačí mít gmail účet a v něm spárovanou platební kartu. Nic víc opravdu není třeba.

Dále musí váš smartphone disponovat NFC technologií, ale tu už dnes má drtivá většina telefonů, takže zde by neměl být problém. Dalším krokem tedy bude stažení aplikace Google Pay.

 

Aplikaci jste stáhli, teď je na čase ji spustit a přidat svou kartu.

 

Teď musíte svou kartu nechat ověřit – opět přikládáme praktický videonávod.

 

Je to celé bezpečné? Ano, naprosto. Dokonce se ani nikdo nedoví číslo vaší karty. Vše je perfektně pohlídané. Ale nejlíp vám to opět vysvětlí sám Google.

 

Jaké tedy jsou hlavní výhody Google Pay?

·         Rychlost a jednoduchost – ať už na internetu, nebo u terminálu na pobočce nemusíte nic vypisovat, potvrzovat atd. Vše proběhne okamžitě.

·         Bezpečnost – Google má službu skvěle zabezpečenou, číslo vaší karty je tokenizované, takže vaše údaje nikdo nezjistí.

·         Praktičnost – v obchodě už nepotřebujete kartu nebo peněženku, stačí jen mobil.

·         Všechny karty můžete mít pohromadě včetně třeba Revolut nebo PayPal účtů.

·         Přehled všech plateb pěkně dostupný na jednom místě.

Chci si vyzkoušet nákup s Google Pay