Všechny komentáře k článku:Poslední šance na nákup Windows OEM samostatně (aktualizováno)
Kompletni sestava
A nemate te jedno Lidi? Proc to nevyresit pres Pc Prodejny.. ja si myslim ze by to slo i takhle.. Stahnout Xp/Visty nelaglni z netu... pozadat prodavajiciho o new Xp/Vista Cd-Key a zaplatit.. Horsi to bude. kdyz prodejci zacnou byt takovy kry.li, a proste nic davat bez ,,kompletni sestavy" nebudou.. proste lidi su lidi.. a lisi sou sv.ne.. :DD
joo kdyby pak na ne nekdo prisel to by se rychle zaviralo ale co aspon by z toho MS vytriskal hodne prachu
"Horsi to bude. kdyz prodejci zacnou byt takovy kry.li, a proste nic davat bez ,,kompletni sestavy" nebudou".Jinými slovy, prodejci začnou dodržovat pravidla a licenční podmínky, daná Microsoftem...to z nich ovšem dělá kry.li, to snad nemůžete myslet vážně...
Asi jako když Vás na silnici kde je rychlost 50 km/h staví policista, když Vás jeho kolega před kilometrem změřil, že jedete 120 km/h. To je potom taky kri.l.Pokud MS chce, aby se OEM software šířil legálně pouze v rámci nových PC a předinstalovaný, tak to tak budou dodržovat i prodejci. Pokud ne, tak příjdou o distribuci, což slušný prodejnce neriskne. Póvl IT krám, to samozřejmě ze začátku zkusí, než narazí.
Takže abych si při koupi komponent na nové PC nechal stranou i peníze pro prodejce, který mi to složí a řekně si o platbu za práci pokud to chápu správně. Nebo si koupit krabicovou verzi. Ztohoto článku mám pocit, že home builders jsou taky ze hry.
@blackskull:
Zdravim, no neni v tom uplne jasno, jedno je ale jiste - od 30.6.2010 budou ze "hry" vyrazeni vsichni Ultra Low-Coast System Builderi (tj. Home Builderi - jak zminujete Vy).
Co bude do te doby je zatim predmetem spekulaci - ale myslim, ze bude jedina schudna varianta pres Windows Get Genuine Kit.