Všechny komentáře k článku:Poslední šance na nákup Windows OEM samostatně (aktualizováno)

OEM

možná mam o pojmu "OEM" trochu zastaralou představu...ale neznamená pojem OEM právě jen a pouze licence ke kompletnimu PC nebo alespoň jeho části?

Možnosti
2 reakce
poslední 11. 9. 2008 22:33

JJ, v podstatě jo, ale (vlastně už po druhé) MS zavedl vyjímku, a to zakoupení OEM verzí pro legalizaci stávajících systémů pro některé země, kam zařadili i ČR. Ale opravdu netuším co si tímto krokem slibují. Ještě cca před rokem si pochvalovali, že konkrétně v ČR klesá míra pirátství (Windows) a udávali českou pobočku MS jako vzor pro střední a východní Evropu. Tímhle krokem k tomu ale moc nepřispějí :-(

 

@kralvac: je to krok směrem dolů...zpátky na zem...