Apple iPhone 6, 32GB, zlatá  + Apple TV+ na rok zdarma
Apple iPhone 6, 32GB, zlatá
Produkt není určen k prodeji.

Přepište dějiny českého online nakupování. Dnes startuje služba Apple Pay

Novinky z CZC.cz 19. 2. 2019
Mokré sny všech milovníků elektroniky od Applu se s dnešním dnem konečně naplní. Žít Alfons Mucha i dnes, nakreslí Slovanskou ApplePay. Už dnes je totiž možné i v Česku zaplatit své nákupy službou Apple Pay. Jak to celé funguje a které banky budou tyto platby podporovat už v první vlně?

Které banky do toho jdou hned od začátku?

Věc, která je nám trochu líto a pár uživatelů by mohla zklamat je, že první vlny, která startuje právě dnes, se účastní pouze pět tuzemských bankovních hráčů. Jmenovitě jimi jsou Komerční banka, MONETA, Česká spořitelna, Air Bank, J&T Banka a mBank. A určitě nezapomínejme na nebankovní služby Twisto a Edenred, které se také dneškem zařadí mezi ty nejrychlejší „spouštěče“.

Na další velké banky, nebo třeba startup Revolut, velkého konkurenta Twista, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Předpokládáme, že další vlna by měla přijít v létě, to teď ale není podstatné.

Pokud jste klienty některé z bank, která mezi nejrychlejší pěticí chybí, radost by vám mohla udělat právě služba od Twista. To totiž můžete k platbám používat, aniž byste museli svou banku měnit. Stačí si u nich jednoduše zřídit účet a propojit se svou kartou.

Ve zkratce: Jak bude Apple Pay fungovat?

V podstatě máte na výběr ze dvou možností, jak využívat tuto platební metodu. Buďto můžete v přímém fyzickém styku třeba na naší pobočce přiložit své Apple zařízení (telefon nebo chytré hodinky) k platebnímu terminálu, u kterého zrovna platíte.

Nebo, v druhé možnosti, můžete zboží prohlížet přímo na e-shopu, který Apple Pay podporuje a zaplatit jedním kliknutím na svém „jablku“. Jen si předtím jednoduše přidáte svou platební kartu do Apple Wallet.

Bohužel, tuto možnost vám na CZC.cz nenabídneme hned se startem Apple Pay, tedy 19. února. Ale usilovně na ní pracujeme a věříme, že se v brzké době dočkáte i této vychytávky.

kód: 234736
Apple iPhone 6, 32GB, zlatá  + Apple TV+ na rok zdarma
Apple iPhone 6, 32GB, zlatá
Apple TV+ na rok zdarma
Produkt není určen k prodeji.
varianty
Přichází iPhone 6. Přináší ještě větší displej, vylepšený mobilní systém iOS 8, tenký design, krásný Retina displej, vysoký výkon a mnohem víc. 4,7" Retina displej, rozlišení 1334 x 750 bodů s 326 ppi, kontrastem 1400:1; čip A8 a M8; čtečka otisků prstů, GPS navigace; 8 MPix iSight fotoaparát; Bluetooth 4.0, NFC, WiFi, LTE, 3G; až 50 h přehrávání hudby; iOS 8 systém.