Všechny komentáře k článku:První předběžné testy rozhraní USB 3.0
USB vs Media
Já to vidim tak že se zanedlouho snad zrušej i média ... Hra se prodá na fleashce přinesete domu napíchnte a nahrajete nebo budete hrát přímo skrz USB ,díky jeho vysoké rychlosti... Vůbec by mi to nevadilo.
Žádné mechanické části ,dlouhá životnost ,viz SSD disky.
Nové rozhraní 3.0 určitě přinese hodně moc a budu rád zato že bdue i z5 kompatibilní s USB 2.0.
@piro:cz: řek bych, že až se ještě víc vymáknou SSD disky, tak se i takováhle rychlost využije. ale je to mazec, data i z těch největších flashek by byly za pár sekund v pc...
@kalmar: Tak rychlý obyčejný flashky ještě minimálně pár let nebudou.. SSD disky pracují s řadičem, který tahá data paralelně, proto ten výkonostní rozdíl mezi SSD a klasickými flash
@piro:cz: Naprosto s tebou souhlasím, protože média typu CD jsou pase, přiznejme si dvd-čka jsou taky za zenitem...dobrý tak na filmy, ale dnes se rozšiřuje stále více HTPC v domácích kinech a tak se to moc nevyplatí když tam máte 1TB disk...no a samozřejmě životnost...to my dáte všichni za pravdu, že u médií je tristní...
@Mahon: Nu ona zivotnost u Flash pameti take neni zrovna nejlepsi. Viz testy kdy se poradilo flash disk odrovnat zapisovacim|ctecimi cykly behem 2 minut. Ale kazdopadne "palec nahoru" a jen tak dal , uz se moc tesim az to budem realne pouzivat v kazdodennim zivote :)
@slick83: no tak to si jeste par let pockame nez se vydaji zarizeni ktere zvladne tech 4,6GiBps :-)...je to pekne..aspon se mame na co tesit :-P...
@Mahon:
Nechápu čem to mluvíte? "Stále více se prosazuje HTCP v domácích kinech..." Rád bych věděl z čeho vycházíte - stačí se podívat kolik elektro shopů prodává dvd přehrávačů, rekordérů a domácích kin. To se dle mého laického názoru s trhem HTCP nedá srovnat.
Navíc je stále spousta lidí, kteří si koupí raději přehrávač (komponent) než PC, kterého se bojí (navíc když si vezmu kolik elektřiny žere PC - a třeba i ITX platforma, a jak dlouho trvá spuštění systému třeba vista - tak bych taky neměnil).
Další věc je kolik lidí v dnešní době, kdy vychází moře titulů na DVD za hubičku (do 50 Kč) touží po nahrávání a stahování a mazání - mám mnoho orginálních cd (již víc jak 13 let) a mnoho orginálních DVD a ještě se mi žádné "nezkazilo" a to s nima nezacházím v rukavičkách.
@piro:cz:
Moc se těším především na USB 3.0 v boxech typu:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56659
Pak budou na poličce za sklem srovnány terabajtové disky a dle potřeby bude stačit sáhnout a zasunout do boxu :) USB 2.0 je u externích disků přece jen dost pomalé ...
@luzni: Znám, a co jako? Stačí proběhnout diskuse k externím diskům a přečíst si ty stížnosti na eSATA ...
@sioga: flash paměti mohou velmi rychle odcházet, pro Super-Speed na USB 3.0 se bude muset vyvinout chipset, který zvládne takovou přenosovou rychlost, musí to zvládnout CPU a pevný disk, na nějakém Athlonu 2400+ XP by to mohl být docela problém...
@piro:cz:
Má to ještě jeden háček - stejně jako roste rychlost médií, roste i velikost médií (ikdyž velikost asi rychleji) a ani výrobci softwaru nezůstávají pozadu. Takže celkově se asi vždy bude čekat na to, než se program nainstaluje a to ať už z flashky, či jiného média (DVD, Blu-ray, něco nového?).
Jinak taky budu rád za zpětnou kompatibilitu, jelikož bude ještě spousta zařízení využívajících USB 2.0
@piro:cz: Já bych si troufnul zajít ještě dál (jako fanda sci-fi), a myslím, že jakékoli pevna media nebudou, budoucnosti jsou bezdrátová komunikace přes net. Všechno bude společné, žádné velké towery doma, jenom zobrazovací plocha s přímým ovládání. Ješte bych mohl pokračovat v duchu Star trek, ale to asi my nedožijeme :-(. Jenom nevím jestli je to dobře nebo ne. Ale z USB 3.0 mám radost jako každý kdo přetahuje data křížem-krážem přes PC, či sítě.
Super
sice je toto rozhraní v plenkách, budechvíli trvat než běžně v PC budeme mít USB 3.0 , pak začít vyrábět vše s USB 3.0 atd ... Ale jinak je to velký rozdíl 2.0 vs 3.0
USB a zátěž CPU
Vzhledem k tomu, že CPU dokáže slušně vytížit i High-Speed USB, tak se je na co těšit. Ať žije FireWire!
@sioga: FifeWire neni jen pro jablickare to vi kazdy kdo nekdy delal s kamerou. Skoda ze si neziskalo takovou pozornost jao USB to by alespon byl pak na trhu trosku zmatek:)
@Mackgyver: No, nevím, to se sice říká, ale nikoho jsem fw nikdy používat neviděl. Moje současná kamera už firewire ani nepodporuje (HD CX6 od sony). Můj jedniný pokus o použití fw s externím diskem skončil tím, že se neustále zpožďoval zápis. Přitom e-sata i usb fungovalo jak mělo... Já bych byl jedině rád, kdyby fw vymizelo a byl jen jeden standard. ušetřily by se porty
@apsprojekt: IEEE má pro mě jedinou výhodu a to je jeho zastrkávání. Jelikož USB poslepu občas musim obracel páč nepoznám která strana je vykouslá kdyžto u IEE je to hned zastrčený. Jinak fw sám nikdy nepoužiju jelikož už mám všechno na USB a všichni kolem maj vše na USB tak v tom přece nebudu dělat maglajs. A ta zátěž snad nebude tak tragická..dnes v době kdy má spousta lidí 2jádra na slušnejch taktech a to to má do vydání daleko
@Trewor: Ja mam 2 externi disky WD, ktere podporuji jak USB2.0 tak i IEEE 1394a. Moc s nima nehybu, pouzivam je jako backup a zkousel sem obe rozhrani. Vubec neresim zatez, je mi to u prdu, i kgyz pravdou je, ze USB zatezuje CPU mnohem vic. Ale v rychlosti je docela velky rozdil. USB2.0 -> 25-35MB/s; IEEE 1394a -> 35-50MB/s. Takze i kdyz teoreticka rychlost je u USB vtsi, v praxi je to naopak.
@sioga: FW je navržený mnohem líp jak usb zatěž cpu je zanedbatelná což je třeba u NB docela podstatný pokud má jed disk na plno tak mě osobně jede přes FW asi 2 rychlejc jak přes USB nejde ani o procentualní zatížení jako že sežere dost prostředku aspon u meho asus A6T (***** NV chipset)