Všechny komentáře k článku:SanDisk uvedl nový flashdisk s podporou U3 aplikací

U3

Možná se ptám zbytečně, ale k čemu přesně to U3 slouží a jak?

Možnosti
18 reakcí
poslední 12. 8. 2009 8:18

prostě na disku máš už předinstalovaný programy jako mozila, ofice, různě a navíc je tam rozhraní že když to zapojíš do pc, tak se ti objeví prohlížeč a vněm máš tyhle věci, máš to už rozdělený jako v dokumentech atak. takže třeba když někam přijdeš a tam není program kterej potřebuješ, jednoduše si ho zapneš přes usb. nebo třeba když kopíruješ hudbu tak se ti automaticky kopíruje do hudby, pokud chceš a nebo si jí zase přehraješ v přehrávači z flash-ky. nevim co ktomu říct dál

 

@badnews: Díky, ale nevím jak bych to využil, obyčejně si vše na flešce i v počítači organizuji sám podle starého zvyku z Win95, takže by mi tato vymoženost vbyla nanic.
I když ten office zní lákavě, chápu správně, že by mi šel MS Office na jakymkoli PC, když tam dám flešku? Protože bych pak konečně odstarnil problémy typu nelze otevřít prezentaci a pod. Navíc nemůžu se zorientovat v 07 (prostě je to tam skopaný, a nový uživatel si libuje, starý m,látí pěstí do klávesnice a řve kde je to měřítko :D) takže vážněji bych vlastně moihl mít své oblíbené 2oo3 vždy a všude. Fajn, dík

 

@vml: teď si nejsem jist, myslím že ano pokud nainstaluješ ofice na flashku(ale pozor!už by to nebylo v tom menu který se ti otevře, alemusel by jsi to spustit normálně, brknkačka snad ale).ono, teda alespoň na mé flashce, je to tak, že tam jsou programy známý z linuxu, tedy freeware( Open Office, Mozilla i Gimp tam je!), já si ale myslim, že když nainstaluju jednoduše na flashku MS office místo do program files tak to půjde. ale hlavně někdo má třeba teď ty malý noťase a na nich třeba chtějí mít ,,uklizeno", takže tam jenom hodí usb a mají vystaráno. takže už předtím jsem byl přesvědčenej že to je hlavně pro malý nebo starší notebooky.

 

@badnews: Zajímavý nápad, instalovat Office na vyměnitelné zařízení. Otázka je, co by to udělalo, když by se takovýto disk připojil na jiný PC, kde Office není. Při instalaci Office se totiž zapisují informace do registru PC a ten je uložen na disku a není mi úplně jasné, jak by se dal registr založit na vyměnitelném zařízení a dál pak, jak jinému počítači říct, že nemá používat svůj registr, ale cizí....

 

@spospichalova: Používám předinstalovaný OpenOffice na U3 flashce a jsem s tím spokojený, zatím jsem neměl jediný problém.

 

@spospichalova: Zajimavy napad to je,ale bez sance na korektni fungovani :-) Office stejne jako ostatne vsechny MS aplikace si zapisuji spoustu informaci do registru, navic maji dalsi data ve sdilenem adresari v Program Files a pak pripadne jeste mohou zapisovat do adresare s Windows, takze pokud se nainstaluji na flashdisk, ktery pak pripojim nekde jinde, tak to pravdeppodobne nebude vubec fungovat, pripadne mene pravdepodobne se to rozbehne,ale bez predchozich nastaveni. Navic portable applikace se se vetsinou vyznacuji tim,ze na hostitelskem PC po sobe nezanechavaji stopu v registrech a idealne ani nikde jinde. Coz by se o tomto reseni nedalo rict ani nahodou. Navic na puvodnim PC,kde by se Office instaloval na flshku by zustalo spoustu nepouzitelneho balastu... Vim ale, ze jsem se setkal s Portable verzi MS Office, coz by pak bylo podstatne lepsi reseni. Ale stejne nejlepsi je pouzit Portable verzi Open Office-jsou nekolikanasobne mensi a funguji na flashce spolehlive...

 

@mpitman: :) nevim no, zkuste to v praxi, já každopádně rozchodil všechno co jsem chtěl, hry který jsem instaloval místo do files na dvd a běžely(pár nfs, winter games)i nějaký programy, hlavně proto ,že jsem chtěl hrát hry ve škole. dokud nezablokovala učitelka romku

 

@mpitman: Ale vždyˇpřes crack to do registru nezpaisuje, ne? Alepsoň já mám aktivator a pak ve výsledku ofisy registry nepotřebují, no muselo by se to ozkoušet. Uvidí se. Zkusím to.

 

@mpitman: Neni bez sance;) kdyby jsi byl borec tak bys dokazal si udelat pod program, ktery dokaze hostitelsky pocitac pred spustenim officu připravit.. Jinak ale je pravda, ze pokud nema clovek takove schopnosti officy na flash nedostane..

 

@MKMKMKMK: Jak jsem psal vyse, pouze jsem vysvetloval duvody, proc instalace standardnich Office na flashdisk a spousteni jinde neni vubec dobry napad - samozrejme ze by se dalo neco naprogramovat nebo pouzit nejaky jiz hotovy nastroj, ale proc se s tim zabyvat, kdyz existuje portable verze Office jiz hotova a nebo portable verze OpenOffice...

 

@badnews: Tak to se jeví jako docela hezký nápad.

 

k tomu samému, jako mnohem starší vzor - PortableApps: http://portableapps.com/ .
To jen nějaký managor z obchodního oddělení si vymyslel U3 jako něco extrovního a super výhodu oproti konkurenci. Dejte raději přednost originálu - můžete klidně použít samostatnou aplikaci. Ty jsou v samorozbalovacím archivu (*.exe), kde výsledkem je pouze adresář s aplikací. Tak používám třeba VLC.
Jen tak mimochodem, nějak se jako mor rozšiřují různé vysouvací konektory. Nevím jak jiní, ale další mechanické "hejbadlo" považuji za nežádoucí zdroj poruch.

 

@msnobl: jj s U3 souhlasím, taky jsem tohle nechal a používám flashku klasicky, jinak docela mě štve když se mi dole v tray objeví tři ikony a dělá mi to bordel.

 

@msnobl: To máš o štěstí, někteří mají takovou flešku léta (znám tři lidi) a jiní mají prostě smůlu a nějak se jim s tím něco stane , třeba já... Ale oddělal jsem i flešku v gumě, osobně doporučuji kovové flešky a pevnou (nejlépe nějak jednoduše jištěnou - závit, čudlík) krytkou, třeba pretek bullet proof, CZC ji nabízí za 15 000 bodů, mám ji (teda z CZC ale ne za body) už dva roky a naprosto skvělá věc, neumís si představit, jak bych ji zničil holýma rukama, aniž bych si ublížil :D

 

@vml: flešky sou nemrtelny skoro všechny obecne, mama mi a-data PDO vyprala, zasekla ji pracku, ja ji vyndal a beha v poho ... i na 40 :)

 

Na Flash Pen Cruzer Titanium U3 jsou již nainstalovány tyto aplikace: - SKYPE: aplikace pro video nebo hlasové hovory mezi dvěma PC - CruzerSync: program pro jednoduchou synchronizaci souborů a emailu v Outlook - SingupShield: aplikace, která umožňuje jedním uloženým heslem se automaticky přihlásit ke všem vaším zaheslovaným stránkám - Avast! Antiviru: ochrana vašich dat na USB proti virům

 

Zde je odkaz, jak vytvořit U3 aplikace http://u3.kx.cz/ Sandisk Cruzer Micro U3 používám více než 2 roky (v 2 GB verzi) a neměl jsem s ní žádný problém. Jediný nedostatek vidím v rychlosti, protože na trhu je spousta rychlejších flashek a U3 aplikace na nich vytvoříte taky.

 

@Pistac: ... portable aplikace, samozřejmě.