Všechny komentáře k článku:SanDisk uvedl nový flashdisk s podporou U3 aplikací

Už jen kvalitní USB na klíče

Musím pochválit všechna pevná řešení, které můžete nosit na klíčích. Ač se to nezdá, USB na klíčích se mě poslední dobou vyplácí čím dál víc. Klíče totiž sebou nosím pořád a tak mám svoje data opravdu pořád při sobě. Původní USB disk jsem nosil sice po kapsách, ale často jsem ho někde zapomínal. Už tomu chybí jen identifikace, že jste ho zapomněli někde zasunuté a bude to pro běžného uživatele naprosto dokonalé.

Možnosti
7 reakcí
poslední 16. 1. 2009 9:27

Ten problém znám. Obvykle ho nazývám: "Sakra proč ty klíče nejdou prozvonit?!":))

 

@MARTINMORAVEC: Já musím říct, že ještě o něco praktičtější, nechceteli vyžší třídu, kterou zde sandisk představuje jdou maličké flashky kreditkové tloušťky typu, typu: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45515 (osobní zkušenost - skvělá, akorát se mi asi po roce roztrhla gumová krytka na konektor, ale to se dá jednoduše vyřešit kusem izolepy), nebo:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61078 tu mám novou, ještě nevyzkoušenou, ale musím říct, že byť tahle vypadá stylově, gumový kryt chrání lépe proti prachu atd.

 

@wichera: Bohužel, ale ty Kingmaxy mám ten dojem nepodporují U3, což je věc, která se mi velice zalíbila a dneska už bez U3 flašky ani ránu :)

 

@pbtisk: No nevim, ze zacatku jsem byl take z U3 nadsen, ale postupem casu jsem zjistil, ze ho stejne nevyuzivam a vse co potrebuji je z PortableApps.com a po case U3 LaunchPad vypnul aby se nespoustel automaticky. Navic a to je hlavni problem, maji zarizeni podporujici USB host s flashdiskem s U3 problem a vetsinou ho vubec nenactou. Takze jsem se nakonec odhodlal a zrovna dnes U3 system odstranil a mam zase stary dobry klasicky flashdisk, ktery mi PDA konecne bezproblemu nacte...

 

@wichera: Osobně používám http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46673 a jsem spokojen. Nosím jí na klíčích a díky skvělým rozměrům nijak nepřekáží. Další výhodou je použití microSD a ty mám jak v telefonech tak i ve foťáku (samozřejmě s redukcí) :-) To znamená jednoduchá výměna dat v každém PC. Co se týče používání U3 tak raději používám už zmiňovaný prográmek PortableApps.

 

@MARTINMORAVEC: na to sme měli doma parádní gadget od Conradu, ke klíčům se přidělal takový malý přívěsek a ten reagoval na pískání pípáním, ale časem se zbláznil a pípal když zaregistroval třeba bouchnutí dveřmi :)

 

@MARTINMORAVEC: Flash Disk na klíčích je super věc. Jednou jsem byl dávat dohromady PC vzdálené asi 150km, potřeboval jsem něco přetahnout, vytáhnu flashku, dodělám si svojí práci, jedu domů, večer přijedu utahanej domů a zjišťuju, že klíče zůstaly zapíchnutý v USB dvě hodiny cesty ode mě.....