Všechny komentáře k článku:SanDisk uvedl nový flashdisk s podporou U3 aplikací

Už jen kvalitní USB na klíče

Musím pochválit všechna pevná řešení, které můžete nosit na klíčích. Ač se to nezdá, USB na klíčích se mě poslední dobou vyplácí čím dál víc. Klíče totiž sebou nosím pořád a tak mám svoje data opravdu pořád při sobě. Původní USB disk jsem nosil sice po kapsách, ale často jsem ho někde zapomínal. Už tomu chybí jen identifikace, že jste ho zapomněli někde zasunuté a bude to pro běžného uživatele naprosto dokonalé.

 

@jpbrutal: Ten problém znám. Obvykle ho nazývám: "Sakra proč ty klíče nejdou prozvonit?!":))

 

@MARTINMORAVEC: Já musím říct, že ještě o něco praktičtější, nechceteli vyžší třídu, kterou zde sandisk představuje jdou maličké flashky kreditkové tloušťky typu, typu: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45515 (osobní zkušenost - skvělá, akorát se mi asi po roce roztrhla gumová krytka na konektor, ale to se dá jednoduše vyřešit kusem izolepy), nebo:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61078 tu mám novou, ještě nevyzkoušenou, ale musím říct, že byť tahle vypadá stylově, gumový kryt chrání lépe proti prachu atd.

 

@wichera: Bohužel, ale ty Kingmaxy mám ten dojem nepodporují U3, což je věc, která se mi velice zalíbila a dneska už bez U3 flašky ani ránu :)

 

@pbtisk: No nevim, ze zacatku jsem byl take z U3 nadsen, ale postupem casu jsem zjistil, ze ho stejne nevyuzivam a vse co potrebuji je z PortableApps.com a po case U3 LaunchPad vypnul aby se nespoustel automaticky. Navic a to je hlavni problem, maji zarizeni podporujici USB host s flashdiskem s U3 problem a vetsinou ho vubec nenactou. Takze jsem se nakonec odhodlal a zrovna dnes U3 system odstranil a mam zase stary dobry klasicky flashdisk, ktery mi PDA konecne bezproblemu nacte...

 

@wichera: Osobně používám http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46673 a jsem spokojen. Nosím jí na klíčích a díky skvělým rozměrům nijak nepřekáží. Další výhodou je použití microSD a ty mám jak v telefonech tak i ve foťáku (samozřejmě s redukcí) :-) To znamená jednoduchá výměna dat v každém PC. Co se týče používání U3 tak raději používám už zmiňovaný prográmek PortableApps.

 

@MARTINMORAVEC: na to sme měli doma parádní gadget od Conradu, ke klíčům se přidělal takový malý přívěsek a ten reagoval na pískání pípáním, ale časem se zbláznil a pípal když zaregistroval třeba bouchnutí dveřmi :)

 

@MARTINMORAVEC: Flash Disk na klíčích je super věc. Jednou jsem byl dávat dohromady PC vzdálené asi 150km, potřeboval jsem něco přetahnout, vytáhnu flashku, dodělám si svojí práci, jedu domů, večer přijedu utahanej domů a zjišťuju, že klíče zůstaly zapíchnutý v USB dvě hodiny cesty ode mě.....

 

Cena s DPH: 1 014,- Kč

Myslím že je to dobrá cena, pokud se kouknete po jiných 16GB flashkách, tak nejlevnější tu je za 665,- Kč. Tedy rozdíl 350korun, který si myslím "vcelku" odpovídá rozdílu ve zpracování (za těch 665 plast, tahle je kov) a funkcích. I když velikostně by tento Cruzer Titanium U3 mohl být menší ale jako plus se může brát že USB konektor má "zašupovací"...

 

@Vojtěch Veleba: velikost je podle me dobra, kdyz se nekam zatoula tak se lepe hleda vetsi nez nejaka mala flash.# Rychlost 15\9 neni teda nic moc na takhle velkou flash.

 

@einstejn: Taky mě to překvapilo, už od 2GB se předpokládá rychlost o něco vyšší, třeba já jedu na 2GB: 20 MB/s zápis, 35 MB/s čtení (to není zrovna málo). Na přetahování filmů to asi nebude, no.

 

@einstejn: Cena přiměřená, vzhledem k nedávnému snížení pirátské daně. Ale ta rychlost je katastrofální nízká vzhledem k velikosti, vlastním 2gb Cruzer a je to něco otřesného, spíš bych se koukl po nějaké a-data která bude dvakrát tak rychla.

 

SD karta s USB konektorem

Uz delsi dobu pouzivam 1GB verzi tohohle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51926
Plna spokojenost, nosim to v penezence (je to tenci nez petikoruna).

 

@BUDAIP: není to křehké? ty kloubky a tak, docela bych se o ní bál, když na peněžence sedím :)jinak mám už půl roku toho Cruzera 4G plast a jsem spokojený, nosím ho na klíčích, velice odolná FLASH

 

@Whistler: dle mě to křehké nebude :) mělo by to taky snad něco vydržet ne !?

 

@WeiShark: no něco takovýho jsem měl a když jsem pořád přehazoval karty v ní, tak se mi po půl roce začaly jednotlivý díly vyklat.

 

@badnews: ale pozor! zašel jsem stím do obchodu a hned mi ji vyměnili tu kartu

 

@Whistler: Stejná zkušenost i u mě. Měl jsem dřív nějaká A-DATA a vylomilo se mi u něj ten klíčový přívěšek. Cruzer fakt paráda. Tahle Titanium verze bude fakt asi nerozbitná.

 

@BUDAIP: MicroSD OCZ Trifecta 2GiB (MicroSD s adaptérem na SD + USB čtečkou, vše integrováno "v jednom"), zakoupenou ještě když ji zde měli v sortimentu. Pobere i Kingston 4GiB.Velikost normální SD karty + pouzdérko, jen je problém u některých portů, pokud jsou utopené, nebo není místo okolo - je širší než USB konektor.

 

U3 vs. Sandisk

Doufám, že tento kousek bude mít stabilnější podporu, než jeho 1GB kolega. U3 aplikace jsem na něm provozoval jen chvíli, protože se to vždycky nějak podělalo a po třetím formátu flashky už sem U3 odstranil a používám ji dodnes klasicky a bez problému.

 

U3

Možná se ptám zbytečně, ale k čemu přesně to U3 slouží a jak?

 

@vml: prostě na disku máš už předinstalovaný programy jako mozila, ofice, různě a navíc je tam rozhraní že když to zapojíš do pc, tak se ti objeví prohlížeč a vněm máš tyhle věci, máš to už rozdělený jako v dokumentech atak. takže třeba když někam přijdeš a tam není program kterej potřebuješ, jednoduše si ho zapneš přes usb. nebo třeba když kopíruješ hudbu tak se ti automaticky kopíruje do hudby, pokud chceš a nebo si jí zase přehraješ v přehrávači z flash-ky. nevim co ktomu říct dál

 

@badnews: Díky, ale nevím jak bych to využil, obyčejně si vše na flešce i v počítači organizuji sám podle starého zvyku z Win95, takže by mi tato vymoženost vbyla nanic.
I když ten office zní lákavě, chápu správně, že by mi šel MS Office na jakymkoli PC, když tam dám flešku? Protože bych pak konečně odstarnil problémy typu nelze otevřít prezentaci a pod. Navíc nemůžu se zorientovat v 07 (prostě je to tam skopaný, a nový uživatel si libuje, starý m,látí pěstí do klávesnice a řve kde je to měřítko :D) takže vážněji bych vlastně moihl mít své oblíbené 2oo3 vždy a všude. Fajn, dík

 

@vml: teď si nejsem jist, myslím že ano pokud nainstaluješ ofice na flashku(ale pozor!už by to nebylo v tom menu který se ti otevře, alemusel by jsi to spustit normálně, brknkačka snad ale).ono, teda alespoň na mé flashce, je to tak, že tam jsou programy známý z linuxu, tedy freeware( Open Office, Mozilla i Gimp tam je!), já si ale myslim, že když nainstaluju jednoduše na flashku MS office místo do program files tak to půjde. ale hlavně někdo má třeba teď ty malý noťase a na nich třeba chtějí mít ,,uklizeno", takže tam jenom hodí usb a mají vystaráno. takže už předtím jsem byl přesvědčenej že to je hlavně pro malý nebo starší notebooky.

 

@badnews: Zajímavý nápad, instalovat Office na vyměnitelné zařízení. Otázka je, co by to udělalo, když by se takovýto disk připojil na jiný PC, kde Office není. Při instalaci Office se totiž zapisují informace do registru PC a ten je uložen na disku a není mi úplně jasné, jak by se dal registr založit na vyměnitelném zařízení a dál pak, jak jinému počítači říct, že nemá používat svůj registr, ale cizí....

 

@spospichalova: Používám předinstalovaný OpenOffice na U3 flashce a jsem s tím spokojený, zatím jsem neměl jediný problém.

 

@spospichalova: Zajimavy napad to je,ale bez sance na korektni fungovani :-) Office stejne jako ostatne vsechny MS aplikace si zapisuji spoustu informaci do registru, navic maji dalsi data ve sdilenem adresari v Program Files a pak pripadne jeste mohou zapisovat do adresare s Windows, takze pokud se nainstaluji na flashdisk, ktery pak pripojim nekde jinde, tak to pravdeppodobne nebude vubec fungovat, pripadne mene pravdepodobne se to rozbehne,ale bez predchozich nastaveni. Navic portable applikace se se vetsinou vyznacuji tim,ze na hostitelskem PC po sobe nezanechavaji stopu v registrech a idealne ani nikde jinde. Coz by se o tomto reseni nedalo rict ani nahodou. Navic na puvodnim PC,kde by se Office instaloval na flshku by zustalo spoustu nepouzitelneho balastu... Vim ale, ze jsem se setkal s Portable verzi MS Office, coz by pak bylo podstatne lepsi reseni. Ale stejne nejlepsi je pouzit Portable verzi Open Office-jsou nekolikanasobne mensi a funguji na flashce spolehlive...

 

@mpitman: :) nevim no, zkuste to v praxi, já každopádně rozchodil všechno co jsem chtěl, hry který jsem instaloval místo do files na dvd a běžely(pár nfs, winter games)i nějaký programy, hlavně proto ,že jsem chtěl hrát hry ve škole. dokud nezablokovala učitelka romku

 

@mpitman: Ale vždyˇpřes crack to do registru nezpaisuje, ne? Alepsoň já mám aktivator a pak ve výsledku ofisy registry nepotřebují, no muselo by se to ozkoušet. Uvidí se. Zkusím to.

 

@mpitman: Neni bez sance;) kdyby jsi byl borec tak bys dokazal si udelat pod program, ktery dokaze hostitelsky pocitac pred spustenim officu připravit.. Jinak ale je pravda, ze pokud nema clovek takove schopnosti officy na flash nedostane..

 

@MKMKMKMK: Jak jsem psal vyse, pouze jsem vysvetloval duvody, proc instalace standardnich Office na flashdisk a spousteni jinde neni vubec dobry napad - samozrejme ze by se dalo neco naprogramovat nebo pouzit nejaky jiz hotovy nastroj, ale proc se s tim zabyvat, kdyz existuje portable verze Office jiz hotova a nebo portable verze OpenOffice...

 

@badnews: Tak to se jeví jako docela hezký nápad.

 

@vml: k tomu samému, jako mnohem starší vzor - PortableApps: http://portableapps.com/ .
To jen nějaký managor z obchodního oddělení si vymyslel U3 jako něco extrovního a super výhodu oproti konkurenci. Dejte raději přednost originálu - můžete klidně použít samostatnou aplikaci. Ty jsou v samorozbalovacím archivu (*.exe), kde výsledkem je pouze adresář s aplikací. Tak používám třeba VLC.
Jen tak mimochodem, nějak se jako mor rozšiřují různé vysouvací konektory. Nevím jak jiní, ale další mechanické "hejbadlo" považuji za nežádoucí zdroj poruch.

 

@msnobl: jj s U3 souhlasím, taky jsem tohle nechal a používám flashku klasicky, jinak docela mě štve když se mi dole v tray objeví tři ikony a dělá mi to bordel.

 

@msnobl: To máš o štěstí, někteří mají takovou flešku léta (znám tři lidi) a jiní mají prostě smůlu a nějak se jim s tím něco stane , třeba já... Ale oddělal jsem i flešku v gumě, osobně doporučuji kovové flešky a pevnou (nejlépe nějak jednoduše jištěnou - závit, čudlík) krytkou, třeba pretek bullet proof, CZC ji nabízí za 15 000 bodů, mám ji (teda z CZC ale ne za body) už dva roky a naprosto skvělá věc, neumís si představit, jak bych ji zničil holýma rukama, aniž bych si ublížil :D

 

@vml: flešky sou nemrtelny skoro všechny obecne, mama mi a-data PDO vyprala, zasekla ji pracku, ja ji vyndal a beha v poho ... i na 40 :)

 

@vml: Na Flash Pen Cruzer Titanium U3 jsou již nainstalovány tyto aplikace: - SKYPE: aplikace pro video nebo hlasové hovory mezi dvěma PC - CruzerSync: program pro jednoduchou synchronizaci souborů a emailu v Outlook - SingupShield: aplikace, která umožňuje jedním uloženým heslem se automaticky přihlásit ke všem vaším zaheslovaným stránkám - Avast! Antiviru: ochrana vašich dat na USB proti virům

 

@vml: Zde je odkaz, jak vytvořit U3 aplikace http://u3.kx.cz/ Sandisk Cruzer Micro U3 používám více než 2 roky (v 2 GB verzi) a neměl jsem s ní žádný problém. Jediný nedostatek vidím v rychlosti, protože na trhu je spousta rychlejších flashek a U3 aplikace na nich vytvoříte taky.

 

@Pistac: ... portable aplikace, samozřejmě.

 

Funkce?

Na Flash Pen Cruzer Titanium U3 jsou již nainstalovány tyto aplikace: - SKYPE: aplikace pro video nebo hlasové hovory mezi dvěma PC - CruzerSync: program pro jednoduchou synchronizaci souborů a emailu v Outlook - SingupShield: aplikace, která umožňuje jedním uloženým heslem se automaticky přihlásit ke všem vaším zaheslovaným stránkám - Avast! Antiviru: ochrana vašich dat na USB proti virům

 

Zkuste portableapps.com

Pokud máte jakoukoliv klíčenku, tak si můžete vyrobit něco podobného podle vlastní chuti (viz. http://portableapps.com/). Je tam spousta prográmků, které se jinak musí instalovat. Já osobně pár z nich používám i na stolním počítači, abych si instalací zbytečně neplnil registry Woken. Enjoy..;-)

 

ČESKÉ U3 STRÁNKY

Vynikající stránky s podporou, recenzemi, tutoriály a downloady je na: http://u3.kx.cz/případně venku:
http://software.u3.com/interstitial.aspx
a
http://u3.sandisk.com/download/Download_no.asp

 

Usb

když tam chci zkopírovat větší soubor tak to hlásí že není dostatek místa

 

@jaroslaw1266: No pokud tím větším souborem máte na mysli větší jak 4GB tak je to klasický problém s FAT32, pro ukládání větších souborů musíte přeformátovat na NTFS.