Všechny komentáře k článku:Skončí éra anonymity v síti Internet?
Práce kvapná hov*o platná
Kdo chce toho hodně nedostane nic. Jejich trapné akcičky či nějaké směšné zátahy jim stejně v ničem nepomohou stahovalo se, stahuje se, a stahovat se bude tak či tak. Amerika ať si dělá se svejma občánkama co chce, když je tak ráda sleduje přes satelit nebo poslouchá, některé hovory obézních američanů tak tohle jim očividně nebude dělat problémy. Jejich špionážních taktiky s narušovaním osobního soukromí a potlačování lidských práv jen proto aby vytřískali větší prachy z daní prodaných béčkových filmů nebo her je fakt ubohá. Ať si velmoce dělaj co chtěj ale netahaj to do evropy.
Tohle nemůže jít donekonečna, ať si jdou po lidech co páchají opravdové trestné, ale po lidech co si občas stáhnou nějaký film po těch jdou, přitom když někdo nemá peníze tak mu nic jiného nezbyde.
@MissingNO.:
To je fakt kdybych si měl koupit každou hru a film, který chci vidět tak bych musel zaprodat svou duši. A to u spousty her a filmů i MP3 jde pouze o komerční výdělek a kvalita za moc nestojí, bylo spousty případů kdy jsem si zakoupil originální kopii a pak se chytal za pačesy co jsem to proboha proved. Ovšem otázkou zůstává jak by bylo nám kdyby jsme vyrobyli např. film s dosti vyskokým rozpočtem a pak se dívaly jak se lidem pálí modemy a nám penízky utíkaly :-) Můj názor zůstává takový, že pokud chtěj vyhubit nebo značně omezit pirátství měli by se zaměřit na opravdový velký ryby a ne na obyčejného humana s 15 000 výplatou co si sem tam něco stáhne.
@Agrius: Problém je v tom, že i když si nelegálně stáhneš jen tak někdy něco, tak pořád na tom někdo pracoval pro výdělek a takhle se mu to vlastně krade. Ale taky je jasný, že některý firmy, hlavně z hudebního průmyslu, chtějí nehorázné výdělky, takže se nakonec nemůžou divit, že to každej pořizuje nelegálně. A to mě nejvíc štve ta nenažranost nadnárodních korporací. Např. kdyby wokna byly dejme tomu za 500 tak je drtivá většina legálních a nakonec by MS možná měl ještě lepší výdělky. Ted můžu dát 1 příklad. Metallica originál CD bývala tak od 500 kč výš. Dneska jsem si koupil novou za necelých 250 což si myslim je rozumná cena a kdo tyhle hošíky má rád tak si to koupí. Jen tak dál a nemusí si nikdo lámat hlavu s nelegálním softem.
@HALLEER: Ad Wokna: nemám pocit, že cena kolem cca 2000 vč. daně je za operační systém mnoho. Uvědom si, kolik toho Windowsy umí, ať už se jedná o XP či o Vistu. Kromě samotného operačního systému je to defacto balík různých jednotlivých programů. Navíc krom OS v podstatě nic jiného nepotřebuješ, není problém najít téměř veškerý soft v nějaké free verzi, či pod GPL licencí. Tohle není až zas tak o ceně, jako spíš o smýšlení lidí. I kdyby Windowsy stály 10 Kč, tak tu pořád bude velmi početná skupina lidí, kteří za tu licenci nezaplatí už prostě z toho důvodu, že se dá nějakým způsobem obejít.
@michaldlouhy: Nezlob se na mě ale kdyby stály např 300 kč nebo i 500kč pořád bych si je koupil. Je to dobrá investice na několik let a navíc žádné starosti s tím kdy mi nějaká aktualizace zablokuje systém + crackování + legalizace atd atd. Ale dát několik tisíc nebo projít těmahle pár problémama ? CO vyberete...
@michaldlouhy: Máš pravdu že OS je složitej program, kterej si žádal hodně investice do vývoje, ale kolem 2000 stojí oem verze, která by po novém roce neměla být vůbec dostupná bez komplet kompu a krabice stojí kolem 5000 kč což už je dost. Ale právě, že windows mají takovou převahu, tak mi prostě nevymluvíš, že by mohly bejt klidně kolem tý pětistovky a stejně by si vydělali. A z těch lidí co by používaly nelegální by se stala, myslím, dalekou užší skupinka než je tomu doteď.
@Agrius: Před 40 lety se na filmy MUSELO do kina. Ty máš nějaký problém zaplatit za to, že si můžeš pustit nebo podívat se na film?
@Mastodont: Ale vem si že i v době piráctví, dvd atd pořád přibývají nová kina a multiplexy... Lidi prostě vědí že zážitek z kina se nedá nahradit koukáním na kinorip na "malé" obrazovce. To si každý radči dá 150kč tomu palacecinemas...
@MissingNO.: No ikdyby šli po těchto lidech jak píšeš tak samozdřejmě nechytnou všechny a bude to vůči těm co to nadále dělají nespravedliví. Ale stejnak si myslím že ikdyby to tak dopadlo tak se na to zas najde něco jak to obejít tak nevím co chcou řešit kdyby raděj šli fakt po pořádným zločinu se raděj zabejvaj takovejma kravinama.