Všechny komentáře k článku:Sony Ericsson hlásí zpoždění XPERIA X1

Hezký, ale...

Ta X1 se mi hrozně líbí, bral bych jí všema deseti, ale strašně mi vadí těch 65k barev, to je dneska hrozně málo, viděl jsem velikej rozdíl i mezi 262k a 16mil barev a těch 65k je prostě málo...

Možnosti
15 reakcí
poslední 12. 9. 2008 13:06

jj souhlasim iPhone disponuje 16mil barev a je to opravdu znat...sice ten display ma vetsi tozliseni ale staci si vzit jak vypadal k750i...

 

@Mahon: je to sand jedina chyby dle meho nazoru tech 65k barev. jinak by to byla super koupe ale cena by mohla byt nekde niz nez je

 

@einstejn: 20k je dost ale tenhle pristroj je skoro(65k barev nic moc nevypada) dokonaly. Je to vse v jednom v kvalitnim provedeni.(zadny vietnam)

 

@Martinmizera: 65k barev je způsobeno zvoleným OS, protože Windows Mobile víc než oněch 65k barev neumí

 

@Mahon: Tak 16 mil barev mají už Nokie za 3000,- , neudával bych jako referenční display zrovna iPhone, když si ho srovnáte s nějakou lepší Nokií dojde Vám, že ten iPhonovej dispay není až takovej zázrak. To ovšem nemění nic na tom, že SE prostě zaspal a těmahle chybama se žene do záhuby, strašně dlouho se zastavil na displayích 220*176 a to byla docela chyba. Poslední kusy od SE co měli úspěch byly K700i, částečně k800 a k550, pak už začal zaostávat a jestli o tak půjde dál, budeme mít o výrobce méně. Sony totiž už uvažuje, že začne vyrábet pod svou vlastní značkou, ne žádnej Sony-Ericson.

 

@Mira Rasin: To si asi neuvědumojete jak velký rozlišení má tento telefon s porovnáním s K790i ten má displej 2" a rozlišení 320x240 a XPERIA X1 má 3" 800x480 což je mnohem lepší poměr.

 

@chello123: tomu se rika jemnost displeje.udava se v poctu pixelu na cm ctverecni.cim vetsi hodnota tim jemnejsi je ten displej.treba na mym iPhonu by mohl byt jeste jemnejsi displej nez je.ale vseobecne znamo iPhone ma jeden z nejlepsich displeju na trhu.ja bych si treba SE uz nikdy nekoupil,mel jsem 2 modely a uz bych proste po tyhle znacce nesahnul.preferuju Nokii a tedka Apple.Nokie treba dela dobry telefony,ale jak jsou skoro vsechny tlusty,to je hruza.viz Nseries.

 

@Kotesova: Máte v tom guláš maestro(madam?) - Vy i někteří další diskutéři a bohužel i čeští škrabáci.
Hodnota "počet pixelů" (dnes typická jednotka MPx) se nazývá "počet obrazových bodů".
Fyzické "rozměry obrazové plochy" a od nich odvozená "úhlopříčka" jsou snad jasné všem kteří si pamatují pythagorovu větu.
Ale teprve vzdálenost jednotlivých bodů odvozená z počtu bodů a rozměrů obrazové plochy (kromě stolních monitorů udávaná častěji v převráceném poměru typu PPI, PPMM, LPI, DPI - dle formy výstupu) popisuje ROZLIŠENÍ. Žádný Terminus Technicus "jemnost displeje" neexistuje a ty kdo ho používají (...jo a za interpunkcí se dělá mezera a na začátku věty se píše velké písmeno!) bych tipoval s prominutím na textilní průmyslovku bez maturity...Jinak displej XPerie (800×480=384000) má opravdu 2,5× vyšší počet obrazových bodů než u iPhonu (480×320=153000) - ale je otázka jestli tuto "výhodu" (vyšší spotřeba TFT, vysoké nároky na výkon procesoru u módních "efektů" typu otáčení+antialiasing+alphablending, bleší písmo u nepřizpůsobených aplikací) SonyEricsson dokáže využít i jinak než jenom v marketingu. A jestli do té doby nezkrachuje...

 

@Mira Rasin: Viděl jsem dost telefonů, ale zatím jsem ne lepší displej než ten, který má iPhone :-)

 

Nedávno jsem si pořídil svůj jubilejní, dvacátý mobilní telefon/komunikátor, který také disponuje "pouze" 65000 barvami. Jelikož má ale display vysoké rozlišení (480x640), vypadá vše ve skutečnosti mnohem lépe, než na displayi podobných rozměrů s 262000 barvami a rozlišením 240x320, takže bych tento parametr za tabu nepovažoval.

 

@mikiklan: mne osobne se líbí alemám strach z vysouvání mobilu a celkově značky sony
strasný zmetky nám prodávaj

 

Ano je to hezký na obrázcích, ale myslím, že dnes už je trochu pozdě na jeho uvedení. A taky ta cena... Kdoví, jestli bude vůbec dán do prodeje. V současné době si myslím, že top je Touch Diamond. I když xPheria je HTC se s brandem SE

 

@blackskull: Přesně tak, taky nechápu, proč je článku uvedeno "z dílny společnosti Sony Ericsson", když to komplet vyrábí firma HTC (která mimochodem uvedla právě HTC Touch HD, jenž má lepší parametry).

 

@Socha666: no ať koukám jak koukám tak Touch HD nemá klávesnici, takže to neni konkurent Xperie..
(Co se tyce me, tak si ho muzou strcit za klobouk, hned vedle iPhonu, Diamondu a podobnych bez klavesnice :-))

 

mě se to taky líbí ale co cena?