Všechny komentáře k článku:TIP pro vás: Kdo koupí, neprohloupí
Vypadá dobře
To LCD vypadá dobře má dobrý kontrast 2000000:1. Dokonce i led Podsvícení což je super. Rozlišení dostačující jen mě trošku zarazilo integrované repro slabé. Většinou každý u této Televize bude mít domácí kino :)
@rehhi: tak snad uz konecne diky LED technologii bude cerna opravdu cerna :) Snad nekde udelaj kvalitni podrobnou recenzi.
@stratos.: Cerna muze byt cerna i bez LED - treba u predchoziho modelu LE40A656 (ma kontrast 50 000:1). Ale tohle bude samozrejme jeste dokanalejsi.
@rehhi: Televize vypada opravdu dobre, ale ta cena je preci jen stale hodne vysoko - preci jen 75tisic je za televizi dost, ale cena casem pujde dolu a aspon se mame na co tesit :-) Aspon, ze uz co by novinka nezacina na 500tisicich jako tomu bylo jeste pred par lety...
@mpitman: me se dost libi ten chladic V8 ten mozna vymenim za ten svuj zalman 9700 protoze mi pride jako dobre reseni ;)
@dewil911: No nevím. 1075g váhy a je to jeden z nejdražších vzduchových, který ještě skoro nikdo podrobně neotestoval. Podle mě je zlatá kvalita třeba Thermalright Ultra-120 eXtreme nebo Scythe Zipang.
@BloodStake: cenu ja teda neresim ;-) protoze kdyz ma komp chodit poradne tak se do nej ankej tn peniz musi vlozit :-)
Chladic
vypadaji fakt pekne ale skoda ze se nevejde do mensich skrini. nechme se prekvapit jake budou provozni teploty procesoru s temito chladici
@einstejn:
No vypadají opravdu hezky to souhlasím, škoda jen těch velikých rozměrů.
Teplot bych se u těchto chladiů nebál protože s jejich velikostí a hmotností dle mého uchladí i pořádně nataktované CPU :)
@Mr.GM: Jsou sice trochu velikostně vyšší,ale taky to asi nebudeme takový chladič cpát na slabý procesor.Musí chladit, pořádně když tak hezky vypadají:D.Cena je přiměřená a celkově vypadají pěkně.
@einstejn: Za výkon se platí cenou i prostorem, takový IFX-14 je více méně jeden z nejlepších vzduchových chladičů a taky se moc nevejde do menších skříní
Dodací lhůta "neznámá"
Opět jako u minulé "nabídky" je např. telka ve stavu dodací lhůta "neznámá". To mi přijde malinko neprofesionální, nabízet zboží v "akci" a následně nebýt schopni určit dodací dobu...:-(
@karel.brom:
Jenže zboží není v akci, ale je to jen TIP z novinek které CZC ve středu dává na web ;).
Zboží se dá objednat, je to horká novinka, takže je pochopitelné že to není, to je problém výrobců.Chladiče skladem mají, tak si míto hořekování nad neznámou dodací lhůtou u televize, pořidtě chladič ;)
@karel.brom: Navíc minulý TIP (jak píšete), zde odkaz: http://www.czechcomputer.cz/art_doc-792B3044A2398F48C12574B900374666.htmltam měli vše v hojném počtu skladem, takže mám neblahý pocit, že chcete jen prudit...
@karel.brom: NJN někomu asi nikdy nedojde že zboží se do prodejního katalogu uvádí dřív než je naskladnění aby si ho zájemcimohli předobědnat a obchod věděl kolik toho maj koupit na sklad..Jak prosté drahý Whotsne
@Trewor: Ano, do prodejního katalogu ano, ale ne do kategorie, jakou je "kdo koupí neprohloupí"... Ale rozumím Vám, co člověk to názor...
Hmotnost chladičů a problémy
S tou váhou přes kilogram bych se možná bál probémů s základní deskou, takovou výáhu nemusí některé vydržet a socket vyrvaný z desky bych fakt mít nechtěl. Jinak na druhou stranu se nikdo nemusí bát že by to nějaké čtyřjádro nedokázalo uchladit
@mtmccox: myslim ze problem by byl pouze u starsich socketu treba s.939 . ale podle me u novych AM2 a novych deskach s 775 by urcite problem byt nemel.
@mtmccox: Vzhledem ke způsou uchycení není hmotnost tak velký problém pokud je deska na všech montážních bodech přichycena... problém totiž hrozí spíše z prohnutí desky a zlámání spojů než poškození uchycení chladiče...
@Pleshoun: Montoval jsem v poslední době chladiče na 2 základní desky s AM2 a obě se dosti lišily. Zatímco tahle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54191 má ze zadní strany tvrdou plastovou desku (možná zpevněnou nějakým plechem - je asi 4 mm silná), takže se neurve snad nic, další značky Asrock cca za 1100 má držák mělce zacvaknut do čtyř děr v desce, pcb překrývá asi o milimetr, tam jsem se bál i box chladičem.
@Pleshoun: Pokud je dobře udělaný backplate, nejlépe kov (s izolací), nebál bych se. Ulamování chladičů se hodně stávalo u socketu A, měl problémy i s 0,5 kg. Dnešní sockety jsou pevnější :)
@Sweeteck: šel by tento chladič na tuto desku - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52111 ?
Samsung PS50A756
Plazma Samsung PS50A756 je dobrá plazma s určitými neduhy, ale za tu cenu asi nemá konkurenci. Pokud se o ni ale budete zajímat, nevěřte Samsungu všechny informace, které uvádí, některé nejsou pravda. Více zde: http://1080p.cz/viewtopic.php?f=11&t=959
@mervart: Ten odkaz je na uplne jinou televizi (PS50A557 - petkova rada). Opravdu mezi PS50A557 a PS50A756 (sedmockova rada) je sakra velky rozdil.
@dstorek: Co zmůže jedno číslíčko :) Btw cenový rozdíl je 5000 Kč, v čem je ten "sakra velký" rozdíl?
Větráky
Chtěl sem se zeptat jak se na tento chladič dají připevnit Větráky ??