Všechny komentáře k článku:TIP pro vás: Nejzajímavější novinky Czech Computeru

Zajímavé ale neperspektivní

yto zařízení jsou velmi hezká, nicméně poněkud technicky zaostalá. Osobně jsem vlastnil tungsten, je o do detailu prracovane zarizeni, velmi spolehlivé, luxusně vypadající, nicméně je omezene OS. Mrzí mě že na nich není WM. Pro mě jakozto vyvojare .net je palmos nezajímavý. Ale pokud to člověk potřebuje i zabít čas tak je bohužel palmos špatná volba.

 

@mugsat: Některé Palm již mají nějaký čas WM. A i mezi těmito uvedenými je Palm Treo Pro Ang, který má WM.

 

@dr6se2: To beru jako velký pokrok. V minulosti bylo u techto pda velice propracovane synchronizace s mobilem atd. Jenze to ztratilo smysl ve chvili kdy se staly sami mobilem. Nejde mi o vzhled, nicméně windows funkcionalita má ohromnou škálu možností. A nemluvě o lehkosti vývoje pro tyto zařízení i možnosti spolupráce se sql...

 

@mugsat: Tak ono je to i vidět na obrázku, OS s pěti barvami oproti Winum fakt vypadá špatně

 

@sonny21: No ono u novějších verzí se dalo i tohle ošetřit, dokonce existují uttility, které vzhledově a ovládáním jsou stejně natom jako win 95/98... Jenze kompatibilitu s wm applikacemi, kterych je dnes nepřeberné množství včetně navigací to prostě nezfunkční...

 

@mugsat: je to zajimave ale ale preci jenom je to jen o trochu lepsi nez dobrej mobil za polovinu ceny a neakymu notasu se to tezko vyrovna

 

Poslední dech

zařízení jsou to hezká, ale opravdu zaostalá, bez velké výbavy softwaru atd. nicméně velmi spolehlivá.. na ceně se to pochopitelně velmi odráží, zařízení Palm Z 22 začíná už na ceně 2572 Kč :)

 

@sonny21: No tak zase vem si jesli potřebuješ jen chytrou sekretářku kde si zaznamenáváš svoje schůzky a kontakty tak ti tento Z22 s přehledem stačí obyčejný blok, luxusnější provedení tohoto bloku je to Z 22

 

@sonny21: Cenu mají velice zajímavou, ale to vybavení mě od nich odrazuje.

 

@cacanovotny: nejde mit vykonny pristroj a zaroven za malou cenu. kdyz si nekdo chce koupit tak si rad priplati. jde o docela zajimave kousky

 

@einstejn: ale jde o to mít nejvýkonější stroj za rozumnou cenu a každej si asi připlatí než jsi raděj koupit nějakej šmejd nejní to ale špatnej kousek to je fakt

 

@sonny21: Není to špatní ale radši bych šel do HTC Touch Diamond.

 

Dnes už na okraji zájmu

Řekl bych, že v době smartphonů, iphonů a podobných zařízení jsou tyto zařízení spíše na okraji zájmu. Proč tahat tohle zařízení plus mobil, když můžu mít tyhle zařízení v jednom? Takových zařízení je mnoho - od n95 přes iphonu až po nějáké to htc..

 

@Sow@_red: jj,naco více blbostí,mám mioA701,dnes už je to stařík,ale umí tewlefonoval,pocket PC to je a navíc má navigaci,tak co řešit,jsem dost spokojenej,ale takovéto zbytečnosti fakt neberu

 

@Sow@_red: S prolínáním funkcí v různých přístrojích odpadá nutnost mít jich víc zároveň, ale je to stále o kompromisech. Mobil plně nenahradí PDA určené např. k organizaci času. Stejně tak mobil plně nenahradí GPS navigaci, mp3 přehrávač, fotoaparát, ikdyž všemi těmi funkcemi disponuje. Nesporná výhoda dvou zařízení je především baterka. A zase, aby měl mobil pohodlnou klávesnici a velký display, musel by mít i větší rozměry, které mu zase nesluší, či spíše nejsou praktické. A tak když PDA nepotřebuji vezmu si jenom malý mobil.

 

@dr6se2: To už záleží na uživateli. Já osobně dávám přednost n95, kterou mám přes rok a nedám na ní dopustit. Na základní focení je dostačující(pokud jdu přímo fotit lepší fotky, tak si vezmu zrcadlovku), organizaci času ma na pro mě ideální úrovní(komu nedostačuje může si stáhnout jeden z mnoha programu na synchronizaci pro symbian) a gps na Geocaching je taktéž dostačující(chápu, že jako plnohodnotná navigace do auta to asi není to pravé ořechové, ale na občasne použití rovněž dostačuje..). Ale chápu, že někomu to vyhovovat nemusí. Jak píšete někdy je lepší mít zařízení oddělená. Já osobně nemám rád malé mobily, protože šance na jejich ztrátu je větší, než u mojí n95.. Ale to už je na uživately..

 

@Sow@_red: jedine jen souhlasit..a gor kdyz nokia vydava N96..a az apple u iphone zlepsi fotak..tak.