Všechny komentáře k článku:TIP pro vás: Nejzajímavější novinky Czech Computeru

Děs

Co to má být? U jednoho monitoru píše autor - "a poskytuje obraz ve vysokém rozlišení 1024 x 720 bodů" a dole zase "rozlišení je slušných 1024x768" Autor by si měl ujasnit co je to vysoké rozlišení. Vysoké rozlišení je hd - 1920*1080. (nebo hd ready - 1280x720). A co má být tohle - "slibuje zážitek, hodný lepšího skutečného kina ať už na klasické videokazetě či s šestikanálovým prostorovým zvukem z DVD" Kdo v dnešní době používa videokazetu? Nehledě k tomu, že videokazety jsou ve formátu pal a to má rozlišení tuším 640*480 (nebo podobné). Takže na všech monitorech to bude vypadat úděsně. Celý tenhle článek mi přijde, jako ubohý reklamní leták snažící se o vyždímání kupujícího, jak to jen jde...

Možnosti
4 reakce
poslední 23. 10. 2008 19:17

Neni to zas az takova blbost. Mam taky doma plasmu panasonic HD ready a i obraz z blbe videokazety je uplne jiny nez na klasicke TV. Pouzivam ji i k PC, na hrani her a sledovani filmu. Hravam vetsinou v 1280x1024 + vyhlazovani a vypada to perfektne. Vubec to neyvpada, ze rozliseni je tak nizke. Kdo to nevidel neuveri. Taky jsem neveril, nez jsem ji koupil a vyzousel. V dobe kdy jsem ji kupoval stala jeste 40000Kc.. O FullHD jsem si mohl nechat zdat. Nedavno jsem videl srovnani dvou panasonicu. HDready(19000Kc) Vs FullHD(32000Kc). Staly hned vedle sebe a byl na nich pusten film ve FullHD a rozdil byl videt tak do 1 metru. Ze vzdalenosti 2,5m uz byl rozdil nepatrny..

 

@oohhyy: Mám 107cm HD ready 1080p plazmu a než jsem ji kupoval, porovnával jsem obraz s několika HD ready 720p a rozdíly tam fakt jsou i ze vzdálenosti 2m. Na 127cm úhlopříčce už to je bez debat. Také si uvědomte, že rozlišení 1024x768 je hodně limitující při připojení k PC. Když si chce člověk prohlídnout fotky, kdo dnes používá tak malé obrázky? A cenové rozdíly mezi 720p a 1080p se hodně sblížily.

 

@mervart: Jasny, ted uz jsou rozdily minimalni, ale tenkrat to bylo za strasny prachy.. Limitujici to zase az tak moc neni, protoze tam jde pustit 1280x1024 a TV si to prepocita niz a stejne to vypada porad skvele, hlavne v kombinaci s vyhlazovanim..

 

Podle mě ten článek byl napsanej před několika leta. Je to samozřejmě blbost...