Všechny komentáře k článku:TomTom ocenil českého rekordmana v počtu mapových oprav

Gratuluji

Nezbyva nez gratulovat, musel nad tim stravit opradu hodne casu.

 

@mave: pardon, vypadlo mi V, takze "opravdu"

 

@mave: pripojuji se k gratulaci. je pekne, ze dali rocni predplatne map zdarma. je ale videt, ze nikdo neni dokonaly.

 

@mave: ten chlapík musí být fakt fanda

 

@mave: Blahopřeji, ale lituji ho, že za tak rozsáhlou práci dostal pouhou poukázku v hodnotě cca 1000kč. TomTom se podle mě moc nepředal.

 

Dárkový certifikát

Osobně bych jej teda odměnil štědřeji než jenom ročním předplatným, přeci jenom 600 oprav za rok je docela hodně a myslím že tím TomTomu hodně pomáhá...

 

@DBR9: ja myslim že lepší než drátem do oka :) Nekdo se muze snazit a nedostane vubec nic

 

@mgiel: Jasny, ale jaka je cena takovehoto certifikatu? znovuzakoupeni map ktere jiz mate (tak se rika u tomtomu aktualizace=znovu koupit)
cena u zakladniho TomTom One je cca 3000. U rady 9XX samozrejme daleko vic, ale clovek ktery jezdi po statech (aktualni mapu napr USA potrebuje) neaktualizuje mapy CR.
--------------
secteno, podrtzeno-takto velky papir s potiskem mozna stal temer stejne jako cena vyherci :)

 

@DBR9: Mas pravdu ze by mu mohli dat trosku vice, on jim skoro zdamra pomaha vylepsit jejich produkt ktery potom TomTom prodava a ma z toho zisk

 

@psindel: dá se říct, že ten pán je hodně špatně placenej brigádník firmy tomtom. Na druhou stranu se musí nechat, že lze mapy takto upravovat - je plno software, který změny neumožňuje.

 

@DBR9: Mno to se tedy TomTom moc nevyznamenal, prijde mi to jako vysmech takovym zpusobem odmenit aktivniho uzivatele, ktery se snazi jejich produkt zdokonalit, ........ respektive mapove podklady. Ale co uz nezbyva nez podekavat DIKY PANE PRCHAL :-)

 

@DBR9: Tak to je hodne uboha odmena. Ten pan by mel dostat zdarma update aspon tak na 10 let.

 

@DBR9: tiez sa divim. CZC odmenuje rozhodne lepsie svojim bonus klubom

 

@DBR9: Však se také usmívá značně rozpačitě, určitě se musel hodně přemáhat :D

 

@KRAUSP: Já bych se také musel přemáhat, přece jenom oproti tomu kolik TOMtom na těch navigacích vydělá je tohle ubohé až směšné...

 

@DBR9: Ani jsem nevěděl, že vůbec nějaké roční předplatné map existuje. Nicméně pokud ten pan výherce ty mapy tak využívá tak to asi ocení i když se vážně nepředali...

 

@Vojtěch Veleba: Mimochodem: Služba Map Update Service je dostupná všem zákazníkům TomTom za čtvrtletní poplatek ve výši 9,95 Euro. Takže dostal něco přes 800 korun.

 

@Vojtěch Veleba: Dobry plan Tom Tom :D Daji mu na rok aktualizace zdarma, aby pro ne mel zadarmo opet co opravovat! 5 nebo 10 let zdarma nemohou riskovat preci.. co kdyby uz druhym rokem prestal opravy delat..! :P vycuranost nezna mezi..bravo :D

 

@barakoas: Přesně tak, je to až k nevíře, jak takový gigant může nabídnout roční předplatné, když udělal takovou praci. Příjde mi to spíše jako výsměch :(

 

@barakoas: Jenže kdo dneska muže vědět, že zítra bude ještě existovat, delet let je velký risk. ;-)

 

@DBR9: Vidím to stejně, roční předplatné je dle mého názoru za takovou práci poměrně málo. Pro někoho, kdo by si ten udpate stejně zaplatil to navíc nepřinese nic extra. Víceletá podpora už by byla zajímavější, nebo nějaká speciální výhoda. Tak i tak se jedná o pěkné gesto, v mnohých případech by si toho společnost ani nevšimla :)

 

@DashDash: Tak za tolik oprav bych teda čekal mnohem víc než jen roční předplatné. To se teda moc neukázali. Mohli mu klidně dát předplatné na 10 let, ale tohle co mu dali je k smíchu za tolik práce co pro ně udělal.

 

@DBR9: jo taky me to pobavilo, ale pán vypadá nadšeně asi se mu cena moc libi

 

Souhlas

Souhlásím s ostatními, mohl dostat nějakou vetší odměnu za to co pro TomTom dělá. Já nevím, například nějakej nejlepší model navigace a do toho to předplatný, ale takhle je to od tak velké firmy výsměch.

 

Asi z nej maji radost...

Takovou odměnu mu museli dát schválně aby se příště tolik nesnažil. Kvůli každé opravě to musí pracovníci TomTomu fyzicky na místě ověřit, takže jen kvuli tomuto jedinému borci museli vyjíždět ověřovat 2x denně :-DD

 

@psot: Ale to je presne jejich prace na ktere TomTom vydelava

 

Tomtom a kvalita softu

Toto ocenenie by mohlo dokazovat, ze tomtom sa naozaj snazi o aktualnost softwarovych mapovych podkladov a verim ze pre nich je predavanie tohoto ocenenia velmi dobra reklama. Ani sa necudujem preco je tomtom ako navigacny soft tak oblubeny kedze je stale aktualny, hoci ma konkurenciu zo strany miomap a igo. Osobne pouzivam hlavne miomap a sem tam igo - a musim povedat ze aktualizacie map prichadzaju tak v priebehu raz za rok - u igo, a niekedy az raz za dva roky u miomap, co som si vsimol. Cize aj takyto ludia sa svojimi postrehmi staraju o to, aby sme napriklad v prahe nezabludili koli tomu ze je jednosmerka tam, kde sme mali prave odbocit. Mozeme sa im podakovat aj my uzivatelia :)

 

Hmmmm

Hmmmm tak to jsem teda na lopatě.... mám takový ocit, že za aktivitu tady na CZC webu odměňuje společnost tedy daleko zajímavěji a šťedřeji. Když už chtěli zveřejňovat, že někoho odměnili, tak mu mohli dát něco fakt zásadního, nebo o tom měli raději mlčet. Myšlenka neustálých oprav mapové databáze je bezvadná, také je bezvadné, že uživatelé mohou přispět, ale pokud jdou s něčím takovým na veřejnost, tak to mohlo mít větší lesk.

 

To je asi apríl, ne?

Jen jsem se utvrdil v tom, že tento produkt si nekoupím, pokud je tam tolik nedodělků a firma za relativně kvalifikovanou práci na aktualizacích v rozsahu několika desítek hodin u tohoto "odměněného pána" zaplatí bezplatnými aktualizacemi děravých a neúplných map, které si pak pán může doplňovat, mi přijde jako dávat za odměnu omalovánky s doplňovačkou.TomTom si nikdy nekoupím!!!

 

@Honza Vlk: Vaše věc :) Vlastnim TomTom již přes rok a neni na něm nic špatného.Má většinu funkcí shodných s konkurencí.A netvrďte mi, že navigace od jiných tvůrců mají bezchybně zpracované mapy. Při představě, kolik kilometrů asfaltu je jen v ČR je snad jasné, že existuje spousty nedodelávek.

 

@Honza Vlk: Všiml jste si, že se jedná o mapy? Víte vůbec kolik je jen v ČR silnic? Těch "chyb" jsou u všech mapových produktů mraky.

 

@mervart: No to asi člověk neví. Ale i tak ty hlavní silnice tam jsou a pak ty ostatní má je cenu tam vůbec dávat když jsou to převážně tankodromy teda aspoň na Vysočině to tak je:(

 

@Lenochod: Nevyplatí se spoléhat jen na navigaci, ale také na zdraví rozum. Navigface není všemocná a člověk bez rozumu nepatří na silnici...

 

@mervart: Di ty brepto.

 

@PKRUTA: Pán asi neslyšel ty historky, že si človíček nastavil navigaci a pak dojel do stejnojmenného města na druhé straně republiky :D Ale vážně, kdejaká menší silnička nemusí být správně zakreslená a chce to trochu používat mozek. Ono to pak může dopadnout nehezky, viz klipy Filipa Renče.

 

@Honza Vlk: Zadna navigace neni uplne presna, vetsinou jsou dobre zmapovany velka mesta,hlavni tahy(dalnice,silnice 1 a mozna 2 tridy) ale vesnice,... uz jsou na tom hure a nekdy ani v mape nejsou coz se stalo i mi.
Mel sem pujcenou navigaci a podle ni sem jel nekde v poli kde neni zadna cesta

 

@Honza Vlk: A vsimnul jste si ze se prostredi kolem vasmeni? stejne tak mapy...pokud si myslite ze se pred 50 lety udelala mapa a ta bude stejna dalsich 100lettak jste asi spadnul z Marsu...

 

@Honza Vlk: Je pravda, že to roční předplatné není kdovíjaká odměna. Ale ta funkce Map share je pro uživatele přínosná. Tady není problém, že by mapy byly špatné, ale ten, že se v terénu dějí změny. A ty pochopitelně ve starší mapě nejsou zachyceny. Proto ty aktualizace jsou. Mně jen mrzí, že můj TomTom tuto funkci nepodporuje a nové mapy pro něj už prý taky nebudou.

 

@Honza Vlk: Což o to, faktem je to, že dárkový poukaz je jako cena útěchy za účast v cvrnkání kuliček :D ale..... upřímně, já nevím, ale jelikož používám telefony s integrovaným GPS, tak co si tak vzpomenu zpětně, tak sem si snad nikdy žádný produkt nekoupil, ale prostě jsem si ho sehnal free :D a jsem toho názoru, že i ten pán z Prahy to má stejné..

 

@sir.ed: Kazdy nemusi jen nadavat na ostatni, ale taky sam tvorit. V tom neni nic spatneho. Vzdyt je to jeho konicek opravovani chyb. To radsi jezdit s navigacemi, kde mapy nedotvari komunita, ale chybi toho tam aspon polovina. Jinak pro toho cloveka je vcelku jedno, jestli dostane par "stovek" nebo tento poukaz, Pro neho je to cest, ze to on je v tomto v CR nejlepsi.

 

@sir.ed: Takže, když kradu já tak kradoui ostatní. Nenech se vysmát, tohle můžeš řikat možná tak v mateřskýškolce.

 

Cirkus

tak tohle je teda pekna komedie. Takova cena utechy by me spis odradila od dalsiho updatovani. Ani bych se nedivil kdyby vyherci ta cesta tam a zpatky + cena usle prilezitosti dala vic..to radsi doma drepet na zadku.
Komedianti

 

@georgehs: ja navigaci vubec nepotrebuju, staci se podivat na mapu a vse si naplanovat v hlave ... navigace je pro paka

 

@mikesch: Takovýhle a podobný silácký řeči miluju.
Jistě, některý lidi používají navigaci třeba i pro cestu z Prahy do Brna, pak se dá možná mluvit o navigaci pro paka, ale pokud člověk potřebuje dojet na konkrétní adresu v neznámém městě tak je dobrá navigace k nezaplacení (notabene když člověk jede sám).
Jinak to pak taky může vypadat jak to vidím u některých podobných řidičů
- jedno oko na silnici a druhý na mapě - a průser je za dveřmaSám jezdím při výkonu zaměstnání autem takřka po celý republice, a to i do dost zapadlých míst a nemám v autě navigaci díky podobně zpátečnickým názorům našeho vedení jako je ten Váš a nebýt toho že jezdíme ve dvou (a součástí povinné výbavy je pro nás i pořádná mapa) tak jezdit nejspíš odmítnu.

 

@DUBIN: Přesně tak! Dalšími výhodami mohou být také například: přesněji udávaná rychlost než na tachometru u většiny automobilů a třeba taky možnost vidět jak se silnice před vámi stáčí v mlze.Tam, kde jste předtím v životě nikdy nejeli a ted nevidíte na krok tato výhoda přijde vhod.Dalším pomocníkem může být pro někoho také možnost nahrát si do navigace prostřednictvím tzv. bodů zájmu místa, kde se vyskytují radary, často měřené useky atd...

 

@Tarrero: Spolehat se v mlze na to, ze v navigaci neni chyba, smrdi pr*serem. Nicmene - za sebe muzu rict, ze mi navigace skutecne usetri dost pozornosti, kterou bych musel venovat mape, koukani po cedulich s odbockama atd. Takze pokud clovek tuhle nove ziskanou pozornost vyuzije opravdu k rizeni vozidla, muze navigace mit pozitivni efekt. Na druhou stranu vidime, ze se celkem casto stane, ze clovek pod vlivem navigace zajede do rybnika, do ulice, kam se nevejde atd. Coz je v primem rozporu s moji uvahou - tak nevim;))

 

@awe: Není to v rozporu. Naopak to potvrzuje i moji zkušenost s navigací. Pokud se před cestou nepodíváte na mapu kam vlastně jedete a co vás cestou tak asi čeká, přestanete koukat na cedule a nebudete vědět kudy jste právě projeli, budete odkázán na navigaci jako slepec na hůl. A pak běda vám, když se do toho zpropadeného přístroje vloudí chybička :-) Navigace se především musí používat s rozumem, stejně jako jakákoli jiná technická vymoženost.V tomto případě nejlépe jako doplněk ve chvíli, kdy si nevíte sám rady, nikoli jako náhrada orientačního smyslu.

 

@MARTINMORAVEC: Praha-Brno o tom žádná,ale já dost najezdím po celé střední Evropě a popravdě nejlépe zpracované mapy jsou v Německu,kam se na ně hrabeme.Co je ale důležitější,ten kdo tvrdí že bez navi to jde v pohodě,jen si dejte trasu Praha - Wolfstein (DE,270.silnice) Heh,tak to nedáte,nebo dáte ale se 2ma hodinama zírání do mapy.Němci mají v 95% navi,a vědí proč.Dejte si Mnichov skrz naskrz,nebo stačí Praha,když jste tam nikdy nebyli.Tak asi tak

 

@mikesch: Ty si mi ale chytrak, z brna do prahy zajedes bez problemu ale potom najit v meste presne ulici uz neni takova sranda(samozrejme nejezdis na danou adresu pravidelne)

 

@mikesch: tohle si povime na nemecky dalnici pri zapomenuti odbocit:-D