Všechny komentáře k článku:Toshiba představuje nový notebook s WiMAX
Rychlost, grafická nevýkonost, zbytečnost
Určitě pro jak bylo zmíněno západní zemi zajímavý kousek, nicméně v ČR nemá smysl si připlácet za věc kterou nepoužijeme. Poměrně výkonné cpu, rychlé a kapacitně nadstandartní ram, pouze 100mb lan, JENOM 2 usb, a zajímavě vypadající baterie. Opravdu spíše zajímavost než nějaký průlom trhem.
Nevim, jak je to s cenou, ale pokud bude přijatelná, tak myslim, že výdrž tohoto notebooku bude cca 4-5 hodin, takže na běžné používání, pro studujcí lidi je to ideální stroj. Jako poznámkový blok je to super.
@pajir: Nevím jestli jsi si vědom cen, které toshiba provozuje, navíc je tu ta věc s tím připojením do wimax.. Cena nepůjde pod 20 000 což pro studenta jako poznamkovy blok OPRAVDU není... Nevím jak to bude s výdrží ale baterka vypadá zajímavě.
@mugsat: Rozhodně bych si koupil notebook od toshiby a ne např. od aceru. raději si zaplatím za kvalitu.
@mugsat: No nevim, opravdu nevim odkud je informace, ze cena nepujde pod 20 tisic a dovolil bych si upozornit, ze prave Toshiba jasne vyhrala na iDnes hodnoceni notebooků pro studenty a to v kategorii do 20000. Jasne je, ze zavadeci cena muze byt vyssi, ale zadny normalni student si nebude kupovat notebook bez "overeni trhem". Krome toho, u 13 palcovych monitoru je spise důlezita výdrz nez grafický výkon. Hrát hry na tak malem monitoru neni nejlepsi
@pajir: souhlasím, že wimax je pro nás zatím zbytečnost, namísto toho mohl být podle mě notebook osazen výkonnější grafickou kartou. jako poznámkový blok bych považoval PDA, nebo třeba notebook typu Asus EEE
pravda, je sice hezké, že to má wimax, ale jak je hned v uvodu zmíněno je díky tomu oblíben hlavně v USA, což má do ČR opravdu hodně daleko. Jinak vypadá relativně zajímavě, ale vzhledem ke zbytku komponentů bych řekl, že 4GiB RAM je moc, radši to mohli vyměnit za nějakou lepší grafiku
Spousta lidí by se mnou určitě nesouhlasila, ale pro mě by největší nevýhodou byla právě 100Mbit LANka. Na domácí síť velmi pomalá...