Počítače Czech Computeru rozhýbou další díl Kozího příběhu

Tisková zpráva, 17. 1. 2011, Brno

Pokračování českého animovaného filmu Kozí příběh se bude vytvářet na počítačích dodaných firmou Czech Computer. Ta je stejně jako u prvního dílu technologickým partnerem filmu.

Na rozdíl od prvního dílu bude nový Kozí příběh kompletně ve 3D. Využit také bude vlastní renderovací systém využívaný i v hollywoodských studiích. Náročnost filmu proto klade také vyšší nároky na použitý hardware.

„Každý úspěšný projekt potřebuje dobré technické zázemí. A jsme rádi, že jsme ho Kozímu příběhu mohli poskytnout právě my. Věříme, že druhý díl naváže na úspěch toho prvního, protože na kvalitě počítačů a elektroniky jsme ani tentokrát nešetřili," řekl majitel Czech Computer Josef Matějka.

Nový Kozí příběh volně navazuje na předchozí díl. Děj filmu se přenese ze středověké Prahy do pohádkového sýrového království a kromě starých známých postav se mohou diváci těšit na řadu pohádkových bytostí a nové hlavní hrdiny.

První díl Kozího příběhu navštívilo v kinech více než 320 000 diváků, prodalo se přes 19 000 DVD a Blu-ray a film je prodán do více jak 20 zemí s anglickým a španělským dabingem.

Kozí příběh se sýrem bude uveden v českých kinech na jaře 2012 v klasické i 3D stereoskopické verzi.

Akční nabídka Akční nabídka