Všechny komentáře k článku:Vědci vynalezli první 3D procesor

3D hh

No a až se narazí i na hranici 3D procesorů (kvůli chlazení - 20vsrtev už bude oříšek) tak se akorát přesuneme do 4. roměru :-D

Možnosti
3 reakce
poslední 19. 9. 2008 7:20

Předpokládam že se nedožiješ ani konce 3tího, přidáním další vrstvy se razantně zvedne výkon, třeba bude 4 jádrové cpu 4X na sobě, to bude něco, navíc 1 vrstva bude tlustá třeba jako několik atomů křemíku takže vrstev se tam narve dost, zase na druhou stranu každá vrstva je novej procesor takže chladit 20 procesorů natěsnanejch v jednom čipu to už bude něco ale to se podá, co třeba mezi vrstvy narvat desky na odvod tepla, nebo nějaký nanotrubičky.

 

@MissingNO.: čtvrtý rozměr? xD hrátky s časem. no myslím si že nějaký chladič artic cooling na socket A stačit nebude... je možné že by procesro mohl bít obalený ve vzducho těsné "krabici" a v ní by mohla kolovat voda či dusík nebo nějaké jiné chladící materiály. xD

 

@Artanis62: Jasně, čtvrtý rozměr ! Využijte procesor už dnes ale ochlaďtě ho až zítra !:D