Všechny komentáře k článku:Vědci vynalezli první 3D procesor

Naprosta pitchovina .)

Nerikam ze to nema budoucnost, to urcite ano ale za jak dlouho ? .) nez to predezene "2d" procesory tak to bude trvat rozhodne dlouhe roky mozna desetileti2D procesory maji jeste kurewsky velkou budoucnost - k tomu zmensovani - LOL pred par lety se myslelo ze nepujde pokorit hranici 20nm. Dnes uz intel davno vi ze se dokaze dostat i pod 10nm. A vsadim boty na to ze za par let oznami dalsi hranici. Krom toho uz se davno uvazuje i jinem materialu nez kremiku kde to pujde jeste vic...To je to same jako OLED - uz dlooooouho se mluvi jakvystridaji LCD ale kde nic tu nic :) a toto je jeste blbej priklad OLED je na tom mnohem lepe nez vyse zminovany pripad .)Vzdycky medostanou tyto fantas magorie .) je to sice pekny ale je to hudba hoooodne vzdalene budoucnosti .....

Možnosti
15 reakcí
poslední 16. 3. 2009 22:50

co to meles prosimte? dyt sam vynalezce rika ze nez to vyladej a udelaj nejaky pokroky tak uz bude mrtvej.tohle neni technologie co budeme mit v PC za 10 let. mozna moje deti to budou kupovat tak jako my dnes kupujem 2D CPUcka. doufam ze ten chip udelali tak aby uz nebyl x86 kompatibilni,protoze by ho to akorat brzdilo.uz je potreba zmeny z x86 na neco lepsiho

 

@Kotesova: Gratuluji prave Jste zopakoval to co jsem napsal ja. Tudiz muzete me vysvetlil vasi pointu reakce na muj prispevek ?

 

@asdfa: no žádná pointa asi neni ale je zbytečný to zavrhovat ..... a porovnání s OLED :-D heh tak to by se dalo popsat se vším ..... třeba jako s cílem dostat pc do každé domácnosti ..... a přece to jde nebo CRT sou v součastnosti výjimka :-D nebo několikajádrové procesory ?? intel dělá na 6x a 8x :-) takže co si budem nalhávat my se toho dožijem ..... možná na samém sklonku života ale přece jen

 

@Kotesova: Mám dojem, že tato technologie bude dříve k dispozici než za 10 let. O Blue-ray se také mluvilo v horizontu 20 let a od vývoje do komerčního prodeje to bylo do 5 let. Když jsem měl CPU AMD na 1 GHZ, mluvilo se o tom, že 2Ghz hranice u CPU nelze překonat. A dnes je 4 GHz běžná realita.

 

@poldik72: Presne-To co dosahli na univerzite za 5 let, dosahne tlupa vedcu megakorporatni firmy za par mesicu (kor kdyz uz nekdo pracne urcil smer).

 

Každý výzkum je k něčemu dobrý, a ikdyž nakonec z něj nic nebude, tak se lze aspoň poučit, nebo naznačit jinou cestu.
Pokud jde o současnou technologii výroby CPU, tak dle mého názoru už dosáhla hranice svých možností a čeká ji pouze už mírné dolaďování. Proto už výrobci nepřidávají na frekvenci (prostě nejdůležitější parametr výkonu), ale přidávají jádra a přípdně paměť v CPU.

 

"Naprosta pitchovina .)" Ano, to je vystihující nadpis pro obsah Vašeho příspěvku. Už jen ten nadpis něco vyjadřuje o člověku a jeho inteligenci...

 

No já bych to neviděl na takovou dobu. První to maj dicky v armádě ve výzkumácích, rychle se vyvýjejících odvětvích kde je hafo peněz..letectví, kosmonatika. Pak různý instituce kolem fyziky, vesmíru atd. Následně velký podniky a poté teprve pro normální lidi. Takže do používání je to ani né 5 let a do 15 to máme za nějaký super ceny "doma" Ale bude to luxus jako první plazmový televize

 

meleš kraviny, podle zákonů kvantové fyziky NEBUDE tranzistor fungovat, jakmile bude jeho velikost 16 nanometrů a nižší, prostě nebude pracovat a 2D procesroy v té době budou přežitkem jako dnes ZigBee

 

@Artanis62: Hmm dalsi inteligent... Intel uz docela "davno" (roozumej hotizont 1rok) oznamil se se ve vlastnich laboratorich dostal uz pod 10nm...

 

@asdfa: zajimavé, už se těším na lepší polovodiče než obyčekný křemík =)

 

Tobě nemá cenu cokoliv vysvětlovat. Ty máš v hlavě vakuum. Když to teď vynalezli, jak dlouho myslíš bude trvat nasazení, co? Doba mezi prvním tranzistorem a prvním mikroprocesorem taky nebyla malá - 46 let! A jakej pokrok od 4004ky se udál, co? Takovej, že nás tu můžeš krmit svojí hloupostí.

 

Musím souhlasit že nadpis "Naprosta pitchovina .)" může vymyslet jen velmi inteligentní člověk:) jinak co se týká 3D procesorů stavím se na stranu že to nebude trvat dýl jak 5 let a 3D procesory se stanou součástí našeho života,teda života vědců třeba v NASA atd. K normálním uživatelům jako sme mi si myslím že dorazí třeba i za těch 10 let.

 

to jsou taky lidé, kteří vidí dál, než za práh svého domu a nestačí jim se zabívat obyčejnýma přízemníma a už objevenejma věcma.

 

Roztrhejte si obcanky :D Je to ve fazi vyzkumu, takze je zrejme ze se nevi jak to bude vypadat a za jak dlouho to bude, ani jak se to bude chladit ci co jeste sem se tu docetl. A to ze tu nekdo rekne ze to bude za 10 let nebo za 50, to je hodne hrubej odhad lidi co o tom vi velky kulovy a tim spis kdyz to ani nevi ten co to zkouma. Kazdopadne zavrhovat to je dost nelogicky. Nevim kdo se to tu zminoval, byly prvni procesory a v ty dobe si clovek rikal "to je drsny, to uz ani lepsi byt nemuze" a podivejte se jak to vypada dnes. Takze buh vi co se jeste vymysli a jak to cely dopadne, kazdopadne urcite jeste neni zdaleka konec.. Lidi sou vychcany a o tom neni pochyb :P