Všechny komentáře k článku:Vědci vynalezli první 3D procesor
Chlazení???
U dnešních 2D procesorů je velká výhoda v chlazení, jsou tenké a mají velkou plochu.. zajímalo by mě jak se bude chladit procesor 1x1 cm ?? představte si že někde uvnitř bude teplota neúměrně narůstat, zatímco okraje budou chladné.. jediné co mě napadá je "protažení" chladícího systému napříč procesorem a tím snížení teploty.. No uvidíme co nám tato technologie přinese, určitě je to krok vpřed.
Nabízí se zcela jako zcela ideální řešení vodní chazení. Voda obteče vše..takže proč by na 3D CPU :).
Nepletuli-se, tak už před nějakým pátkem IBM prezentovala nové plynové chlazení čípů za využití "nanotrubek" skrz čip.
@BobMB: samozřejmě každé 3d chlazení opět zabírá místo pro tranzistory a spoje, tak že to taky nebude to pravé ořechové. Bude prostě muset mít tak malou spotřebu, aby chlazení nebyl problém.