Všechny komentáře k článku:Vědci vynalezli první 3D procesor

Stacked memory

Jo, a neni to už náhodou dost přes rok, co intel prezentoval 80-core prototyp čipu, kde mělo každé z jader "na sobě" navrstvenou paměť (stacked memory)? Protože mi to přijde přesně jako výše popsanej případ. Doufal sem, že se někdo pustí do skutečného 3D (procesor nemá tvat čtverce, ale spíš krychle, nebo koule, pokud možno :) a že se dovzvim, jak takovou bláznovinu hodlaj chladit. A ono je to "obyčejný nudný" die stacking... nebo mi něco uniklo.

Možnosti