VIDEO: Nový CPU chladič od Thermaltake

Dnes máme opět možnost podívat se na nový produkt z od společnosti Thermaltake, jež tentokráte vydává CPU chladič s názvem BigTyp 14Pro, který je další ukázkou dokonalého zpracování, mající za následek vysoký výkon v oblasti chlazení.

A nejen vysoký výkon, ale také velmi elegantní design má za následek toto dokonalé zpracování, které se nedá společnosti Thermaltake odepřít. Nový CPU chladič BigTyp 14Pro vlastní celkem šest heatpipe, které se líhnou z jedné strany na stranu druhou. Hliníkové žebrování je speciálně upraveno pro zakončení heatpipe, jedná se tedy o dva spojené bloky, každý o 69 hliníkových žebrech.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

CPU chladič BigTyp 14Pro od společnosti Thermaltake

Základna je vyrobena z čisté mědi a lze ji usadit na procesory do socketu LGA775 a AM2/AM2+. Jedna věc je propracování základny, heatpipe a heatsinku, ale další věc je použít dobrý ventilátor, který je nezbytnou součástí efektivního chlazení. Použitý 140mm ventilátor je speciálně uchycen tak, aby co největší podíl vháněného vzduchu procházel přímo přes žebrování a ne okolo něj.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní pohled na CPU chladič BigTyp 14Pro

Ventilátor také svítí modrou barvou a dokáže se roztočit rychlostí od 1000 do 1600 otáček za minutu s vydáváním hluku v rozmezí od 16 do 24 dBA. Pro svoji činnost potřebuje ventilátor napětí 7 – 12 Voltů a spotřebuje 3,84 Wattu. Odhadovaná životnost ventilátoru je 50000 hodin a celý aktivní chladič váží 800 gramů. Nový CPU chladič BigTyp 14Pro by měl efektivně uchladit i ty nejnáročnější 130Wattové procesory.

_________________________________________________________

Zdroj: thermaltake.com

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (7)

Cena??

JN38 2. 11. 2009 23:37

Nevi nekdo kolik bude stat?? Kdyby stal do 1000 tak by to vyla i docela vyhodna koupe...

Vodní chlazení

LQA 15. 10. 2008 19:23

Zdravím, uvažuji o vodním chlazení svého pc.Chtěl bych s ním chladit procesor Intel Core 2 Quad Q9650 a grafiku Ati 4870X2, možná časem i dvě v crossfire…

Thermaltake =líbivý design,kvalita žádná

JaAles 10. 10. 2008 20:03

Dle mého názoru Thermaltake umí dělat velice pěkné a kvalitní skříně a za přiměřenou cenu. Tot vše!!!Ostatní jeho produkty jsou jen špekem na který po…

Design

einstejn 8. 10. 2008 15:59

vypada pekne jenom by me zajimaly testy.pokud budou dobre tak ta cena bude vyssi nez ostatni

Hezke

boubik 8. 10. 2008 7:25

hodne dobře provedeny chladič...asi velka kvalita a cena..radsi nemluvit